Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Pokud jezdíte na plyn pište přímo do této sekce.
Odpovědět

Jaký druh plynu máte?

klasika LPG
10
19%
sekvenční vstřikování LPG
38
70%
CNG
6
11%
 
Celkem hlasů: 54

Oplíček
Příspěvky: 582
Registrován: 21 led 2009, 20:59

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od Oplíček » 08 dub 2010, 17:21

No já mám stříkačku od firmy Elpigaz jde o nějakou novinku a u ní to jde startnout na plyn. Je tam takové tlačítko. No jsem zvědavý, jestli s tím nebudou problémy. Mělo by to mít nějaký počítač, co si vyhodnocuje neustále chod motoru a dle toho pak určuje kolik paliva použít. No co říci. Jede to, žere to plyneček a jezdí to dopředu, dozadu a do boků 8) Musím říct, že jsem spokojený :)
Slovo,co mi zůstane hluboko v srdci OPEL

Reklama
 

Uživatelský avatar
Nosound89
Příspěvky: 885
Registrován: 22 dub 2009, 08:34
Bydliště: kousek od Frýdku-Místku
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od Nosound89 » 08 dub 2010, 17:34

tak oprava flashlube nemám... trošku jsem si to popletl (mi totiž jen bylo řečeno, že sekvenční co mám nějak líp maže než obyč LPG).. slyšel sjem to z více stran, ale nevím co tam je víc či míň :|
Naposledy upravil(a) Nosound89 dne 09 dub 2010, 06:05, celkem upraveno 1 x.
už HONDA civic VTEC

Oplíček
Příspěvky: 582
Registrován: 21 led 2009, 20:59

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od Oplíček » 08 dub 2010, 17:44

No plyn určitě nemaže, když je suchý :o Flash lube by mělo jít přidělat a nestojí to zas až tak moc 8)
Slovo,co mi zůstane hluboko v srdci OPEL

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 714
Registrován: 27 črc 2006, 16:50
Bydliště: Slovensko

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od Arwy » 09 dub 2010, 20:42

Cena Flash lube je závislá od toho, či má dávkovanie elektronické alebo mechanické. A ak je to mechanické zle nastavené a zožerie to celú nádžku po pár kilometroch, tak je o zábavu postarané.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE, Ex Opel Astra G, X16XEL

Uživatelský avatar
Nosound89
Příspěvky: 885
Registrován: 22 dub 2009, 08:34
Bydliště: kousek od Frýdku-Místku
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od Nosound89 » 10 dub 2010, 06:45

jestli to nemysleli tak, že stříkačka líp maže oproti obyčejnému, že na obyčejný jezdíš i startuješ pořád a se stříkačkou vždycky něco jedeš na benzín tak se to promaže... ikdyž v létě minimálně, protože je motor rychleji zahřátý...
už HONDA civic VTEC

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od Trdlo » 10 dub 2010, 08:55

Miro: správně, poměr 1000/100 je optimální. Jde opravdu o to promáznutí bo LPG je suchý.

Oplíček: Super, flash lube je parádička a díky tomu nebudeš mít problémy jako obyč lpg. Rozhodně vhodně investované korunky. A díky tomu tebe se to co Mira netýká.

Ale stejně chlapci, start vždy na benzín, LPG až po zahřátí motoru. ;)
END

IGI
Příspěvky: 472
Registrován: 22 úno 2007, 21:18
Bydliště: Severní Moravák
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od IGI » 10 dub 2010, 22:53

hele kluci jenom když to tady tak čtu tak vám řeknu, že můj kolega jezdí na LPG už snad 15. let a začínal už na škodě 105 s láhví za sedadlem a on mne vlastně k LPG přivedl po tolika lety 8). Měl předěláno snad 10 aut jak amerických tak japonských a evropských a nikdy nepoužíval žádné mazání navíc nepoužíval a v průměru bez problému najezdil 300 tisíc Km na každém autě a dokonce neměnil ani žádné membrány jak bylo kdysi nutno. Když jsem se na nettu dočetl, že existují nějaké sračky na mazání k LPG tak jsem se ptal jestli mi to namontují taky a majitel firmy LPG který tyto auta předělával jako z prvních před 15-ti lety tak říkal pro sekvenční vstřikování kdy se auto přepíná úplně automaticky a při každém nastartování na benzín se promaže a to úplně postačuje protože propan je plyn a butan jsou i mastné sračky a ono se to normálně promaže samo a to úplně stačí. Pokud jedu Prahu tak co 100Km přepnu na kiláček pro jistotu a promažu.
Astra G, 1.6, 16V, 74kw, motor X16XEL, 2000. hatchback 5.dv, Černá metalíza, spotřeba 5l/100, klima: ÚPRAVY-LPG IV.genrace - přímé sekvenční vstřikování, carbonové vyhřívání sedadel, GPS, nový palubní PC od Davida, xenon s regulací výkonu, black desing,alu atd.

Oplíček
Příspěvky: 582
Registrován: 21 led 2009, 20:59

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od Oplíček » 11 dub 2010, 15:12

No já jsem se na to Flashlube ptal ve firmě, kde mi předělávali auto a říkali mi, že bych to tam nemusel mít a úplně v poho to pojede. Prý že hlavně Subaru a jiné značky si to vyžadují, jelikož tam ten motor trpí víc, ikdyž se to startuje na benzín. Podle slov pana Škapy, který mi to montoval motoru tato věc nemůže ublížit nýbrž jen a jen prospět. Říkal, že si to lije i do nádrže s benzínem. No myslím si, že to není zas až tak špatná věc a peníze to nejsou vyhozené do luftu. Kde jaký kuřák pouští obláčky kouře do vzduchu a taky mu to není blbé, že utrácí tolik peněz. Jinak spotřeba Flashlube by měla být optimální 1kapka/10sekund. Viskozita flashlube se však podle počasí mění a proto jsem byl obeznámen s tím, že pokud to bude kapat rychleji, tak to musím přiškrtit, jinak se mi může stát to, že po pár km to bude fuč.
Slovo,co mi zůstane hluboko v srdci OPEL

Uživatelský avatar
Nosound89
Příspěvky: 885
Registrován: 22 dub 2009, 08:34
Bydliště: kousek od Frýdku-Místku
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od Nosound89 » 11 dub 2010, 16:42

Oplíček slyším Škapa... snad ti to nedělal taky Škapa z Bašky?
už HONDA civic VTEC

Oplíček
Příspěvky: 582
Registrován: 21 led 2009, 20:59

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od Oplíček » 11 dub 2010, 18:24

No ano tento pán mi to dělal.
Slovo,co mi zůstane hluboko v srdci OPEL

Uživatelský avatar
Nosound89
Příspěvky: 885
Registrován: 22 dub 2009, 08:34
Bydliště: kousek od Frýdku-Místku
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od Nosound89 » 11 dub 2010, 19:05

tak tj :-) odkud, že jsi? Já to mám taky od něho ;-)
už HONDA civic VTEC

Oplíček
Příspěvky: 582
Registrován: 21 led 2009, 20:59

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od Oplíček » 11 dub 2010, 20:18

Jsem z Bohumína a musím říct, že Bašku a Kunčičky u Bašky vůbec neznám a jel jsem tam aniž bych se koukl do mapy. No byl to celkem fičák to tam hledat, ale povedlo se. No křížem krážem jsem kolem toho jezdil a nevšiml jsem si toho. Pak když už jsem byl bezmocný, tak jsem mu zavolal a věděl jsem, kam mám jet 8) Pro příště vím, že když už někde pojedu a nebudu to tam znát, tak se raději podívám do mapy 8)
Slovo,co mi zůstane hluboko v srdci OPEL

Uživatelský avatar
Nosound89
Příspěvky: 885
Registrován: 22 dub 2009, 08:34
Bydliště: kousek od Frýdku-Místku
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od Nosound89 » 12 dub 2010, 07:42

jo to věřím :-) no nejlepší je zavolat...
už HONDA civic VTEC

NOVON
Příspěvky: 87
Registrován: 12 bře 2008, 17:49
Bydliště: KOPR

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od NOVON » 13 dub 2010, 12:34

Jj FLASH LUBE hlavně pro japonské motory,motory Renault, Ford Zetec a taky motory 1.6 SR dávaných např. do ochcávek..
Každopádně já jsem si to dal taky a nelituju.Motor má měkčí vyrovnanější běh..FLASH LUBE jsem si montoval sám-nic na tom není a ta sada mě stála 1500kč přes nett..

IGI
Příspěvky: 472
Registrován: 22 úno 2007, 21:18
Bydliště: Severní Moravák
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od IGI » 13 dub 2010, 16:31

Montáž doma tak to je zajímavé. Začínám jezdit na PROPAN do vysokozdvižných vozíků což je pořádný oktan a čistota a tam už by to asi bylo dobré namontovat. Zatím to míchám na 50procent Propanu a 50procent Propan-butanu jede jako hrom ale bude asi dost suchý. Chci přejít jenom na Propan. Musím na to mrknout na nettu abych neodvařil motor.
Astra G, 1.6, 16V, 74kw, motor X16XEL, 2000. hatchback 5.dv, Černá metalíza, spotřeba 5l/100, klima: ÚPRAVY-LPG IV.genrace - přímé sekvenční vstřikování, carbonové vyhřívání sedadel, GPS, nový palubní PC od Davida, xenon s regulací výkonu, black desing,alu atd.

Odpovědět