Naše první plátěná střecha

Odpovědět
Uživatelský avatar
MichalS
Příspěvky: 8
Registrován: 23 bře 2013, 18:03
Bydliště: Jižní Morava

Naše první plátěná střecha

Příspěvek od MichalS » 27 bře 2013, 22:27

Ahoj,
já vždy velký odpůrce aut bez střechy za který člověk navíc zaplatí dvakrát tolik, jsem se asi zbláznil nebo nevím co se to se mnou stalo, rozhodl jsem své ženušce splnit její dávný sen a přitáhnout domů hračku pro zábavu:
Opel Astra G Cabrio 2,2 16V Z22SE
rv 2002, modrošedá metalíza
Výbava dostačující, nemá smysl rozepisovat, je tam skoro všechno (např. kůže, man. klima, xenony, el. střecha atd.)

Největší průšvih je ten, že jsem se do toho zamiloval, začalo mě to auto dost bavit a to jsem se sním ještě pořádně neprojel :D
Je to taková nenápadná šedá myška o kterou se asi v rodině všichni popereme...tchán kolem chodí jak mlsnej pes a už se nemůže dočkat až si auto půjčí na výlet.
S autem neplánuji žádné velké věci, žádné spoilery ani křídla. Nejspíše ani nevyměním kola za 17" a nechám původní 16", přeci jen to bude jezdit převážně po silnicích nižších tříd v naší zemi a budeme se chtít hlavně kochat krajinou...
První co mě hned napadlo, že bych si u toho auta splnil co jsem už chtěl dělat u vectry kde byli nerezové svody a dodělat celý výfuk v nerezu, zde tedy bude třeba i včetně svodů, možná i vyvedení na druhou stranu.
Tak pokud máte nějaké tipy ohledně výfuku či i na jiné věci a nebo rady sem s nimi, budu rád...proto to sem píšu
Děkuji Kabrioleťákovi za první infa.

Zatím přikládám jen jedno foto kdy jsme jeli auto přihlásit.
Obrázek
Opel Astra G Cabrio 2,2i 16V Bertone
Opel Vectra C Caravan 2,2Dti 16V
..........................
Dříve:
Opel Manta B 2,0i; Opel Senator B 3,0i V6; Opel Vectra A 2,0i 16V 2000; Opel Astra F Caravan 1,6D
Škoda 1100 MB De Luxe; Ford Mustang LX 2,4; Fiat Croma 2,5 TD; BMW e30 touring 2,5i V6

Reklama
 

Uživatelský avatar
Defender
Příspěvky: 5792
Registrován: 31 srp 2006, 19:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše první plátěná střecha

Příspěvek od Defender » 27 bře 2013, 22:33

Tak vítej do rodiny 8) sakryš pěkný fakt pěkný :) , ale není v tom trochu občas kosa :lol:
Mobil : 602318645

Uživatelský avatar
HonzP
Příspěvky: 1101
Registrován: 08 dub 2009, 13:54
Bydliště: Praha, Písek

Re: Naše první plátěná střecha

Příspěvek od HonzP » 27 bře 2013, 22:38

Krasavice! Koukej s ní jezdit a ne se válet pod ní :D
Astra H 1,9CDTI caravan
Astra G Z16XE caravan
Fabia 1,2 HTP - služební
Omega A C24NE caravan
Omega A C20NE

marvys
Příspěvky: 155
Registrován: 22 říj 2012, 18:46
Bydliště: Rychvald

Re: Naše první plátěná střecha

Příspěvek od marvys » 28 bře 2013, 17:08

Krásný kočár. Vlastní poznatek: když má člověk v kouli tak se ze zadu není tak jednoduché vyškrábat. Ta kůže děsně klouže :lol:
ZAFIRA 1,8 Elegance 2001 Z18XE

Uživatelský avatar
MichalS
Příspěvky: 8
Registrován: 23 bře 2013, 18:03
Bydliště: Jižní Morava

Re: Naše první plátěná střecha

Příspěvek od MichalS » 28 bře 2013, 17:31

Jo díky, no já prvního Opela měl už ve dvaceti a od tý doby skoro vždy alespoň jeden vůz v rodině měl ve znaku blesk tak já nějak do rodiny opel asi patřím.
No byl jsem hóódně mile překvapen, že do toho netáhne a vůbec nemám pocit, že sedím v kabrioletu, oproti Kadettu udělali soudruzi v německu velký pokrok, protože kdysi kamarád měl kabro Kadetta a nijak mě to nenadchlo. Válet se pod tím já osobně nebudu, jsem čím dál tím víc línější, že už vlastně ani nevím jak se vyměňuje žárovka.

Dnes jsem se však ale dost naštval. Celé roky schovávám elektrickou vysouvací anténu kterou jsem měl kdysi na mantě s tím, že jednou se třeba bude ještě hodit. Dnes jsem při hledání si vzpoměl, že jsem asi před rokem dělal velký úklid a vyhazoval co jsem myslel, že už určitě nikdy nebudu potřebovat a vyhodil i tu anténu :cry: Sorry, ale tu co tam dodali mě nějak moc za srdce nebere.

Jinak rádio Philips dnes odpochodovalo a místo něj dám Panasonics s dotekovým displejem, nevíte jestli se dá nějakým způsobem docílit toho aby fungoval Cd měnič co je v přihrádce před spolujezdcem s jiným rádiem? Ovládání na volantu bude asi také pasé, že? nebo se pletu?
Nemáte někdo v autě zesilovač a podobný kraviny jako ten velkej reprák co dělá hroznej dunivej kravál a zabírá šílenýho místa (subwoofer)? že by jste mi dali nějaký foto jak to v autě máte uspořádané... a to žena stále doufá, že do té přihrádky co se otevírá zezadu a říká se jí kufr, dá kočárek :D
Ne že bych zrovna teď hned chtěl řešit ozvučení a utrácet za to peníze, jen se mi ty věci válejí doma ještě z dřívějších dob.

Ještě taková drobnost, ten středový panel co má být šedý-stříbrný je fakt děs, jedna volba je nechat to nalakovat lakýrníka, ale nedělal jste si to někdo sprejem? Plnič prodávají i ve spreji a případně i lak není problém namíchat do spreje, ale jak to vypadá? Ten plast navíc není úplně hladký, bude stačit plnič na vyhlazení?

Předem díky za poznatky a rady.
Opel Astra G Cabrio 2,2i 16V Bertone
Opel Vectra C Caravan 2,2Dti 16V
..........................
Dříve:
Opel Manta B 2,0i; Opel Senator B 3,0i V6; Opel Vectra A 2,0i 16V 2000; Opel Astra F Caravan 1,6D
Škoda 1100 MB De Luxe; Ford Mustang LX 2,4; Fiat Croma 2,5 TD; BMW e30 touring 2,5i V6

Uživatelský avatar
MichalS
Příspěvky: 8
Registrován: 23 bře 2013, 18:03
Bydliště: Jižní Morava

Re: Naše první plátěná střecha

Příspěvek od MichalS » 19 kvě 2013, 21:02

Zdravím,

tak už auto celkem vyladěné, vyměnilo se vše co bylo třeba a už koukám na drobnosti které asi budu chtít časem taky řešit. Výfuk nakonec není tak jsem si představoval, docela problém s vyvedením na druhou stranu od středního tlumiče - místo na druhé straně a tak jsem to vzdal, ale aby to bylo simetrické nechám teda jen spíš pro pohled vyvést ze zadního tlumiče na druhou stranu, ale až po sézoně.
Auto je naleštěné a navoskované, střecha vyčištěná a naimpregnovanám kůže taktéž a tak už pomalu jezdíme.

Nějaké obrázky:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

pokud chcete vidět více fotek ve větším rozlišení tak zde: http://michele1.rajce.idnes.cz/Opel_Ast ... 6V_Cabrio/
Opel Astra G Cabrio 2,2i 16V Bertone
Opel Vectra C Caravan 2,2Dti 16V
..........................
Dříve:
Opel Manta B 2,0i; Opel Senator B 3,0i V6; Opel Vectra A 2,0i 16V 2000; Opel Astra F Caravan 1,6D
Škoda 1100 MB De Luxe; Ford Mustang LX 2,4; Fiat Croma 2,5 TD; BMW e30 touring 2,5i V6

Uživatelský avatar
mick04
Příspěvky: 100
Registrován: 05 črc 2011, 22:18
Bydliště: Ba.

Re: Naše první plátěná střecha

Příspěvek od mick04 » 19 kvě 2013, 21:52

Ach jo také Cabrio na leto by bolo fajn, pekné je. 8)

Uživatelský avatar
MichalS
Příspěvky: 8
Registrován: 23 bře 2013, 18:03
Bydliště: Jižní Morava

Re: Naše první plátěná střecha

Příspěvek od MichalS » 25 kvě 2013, 19:15

Ano, tak nějak jsme si to představovali, ale dlouhodobá předpověď je jiného názoru :(
Léto asi letos nebude.
Opel Astra G Cabrio 2,2i 16V Bertone
Opel Vectra C Caravan 2,2Dti 16V
..........................
Dříve:
Opel Manta B 2,0i; Opel Senator B 3,0i V6; Opel Vectra A 2,0i 16V 2000; Opel Astra F Caravan 1,6D
Škoda 1100 MB De Luxe; Ford Mustang LX 2,4; Fiat Croma 2,5 TD; BMW e30 touring 2,5i V6

Odpovědět