klička stahování oken

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Uživatelský avatar
Hany
Příspěvky: 538
Registrován: 09 čer 2006, 21:29
Bydliště: Napajedla, Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hany » 10 čer 2006, 23:49

Od toho tady ty stránky přeci jsou, když se ví, tak se poradí.

Reklama
 

pepca

Příspěvek od pepca » 10 čer 2006, 23:54

Hany píše:Od toho tady ty stránky přeci jsou, když se ví, tak se poradí.
:wink: já vím,je to tak,přesto jen díky vaší ochotě okamžitě pomoci jsem nic nezničil,hlavně jsem práci přerušil v čas,zaběhl domů se s váma poradit,no a výsledek se dostavil,vážně si toho moc cením,asi bych se mordoval,kličku rozlomil,opravdu hodně velký dík vám všem,tobě díky za odkaz,věděl jsem kde hledat,je to od tebe velká pomoc,děkuji.

Uživatelský avatar
Cidla
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 srp 2006, 15:31
Bydliště: kousek od Pardubic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cidla » 16 říj 2006, 08:05

pepca píše::cry: všem kteří poradili hodně děkuji,již se zadařilo,ta pružinka byla schovaná v té kličce tak,že jí nebylo vidět,díky vám všem se to povedlo a dle vašeho návodu se to zdařilo,jen mně docela sejří,že kůli kabelům na repráčky jsem nejdříve jedny dveře,tedy tapecírunk sundal komplet včetně té lišty pod oknem,pak jsem našel smotaný kabel na výškový repráček zhruba veprostřed dveří,byl tam uchycený,jen jsem ho oddělal a vše montoval zpět,přitom by bývalo stačilo kdyby dráty k repráčku byly vyvedený ke krytu kde má repráček být,pak by stačilo poze vydloubnout ten kryt repráčku,no druhé dveře jsem již celé neodstrojoval,jen jsem vyndal šrouby,vycvakl špunty,tapec odehnul,odmotal dráty vyvedl tam co patří repráčky,tady to byla vlastně již brnkačka,kablíky mám již vytažený,připravený,huráááááá,moc děkuji,děkuji.
Čauec, už je to asi nějaký čas co jsi to dělal. Včera jsem se take pokoušel sundat tapecirung ale předních dveří..mám tam bohužel taky kličku a byl jsem na tom stejně jak ty věděl jsem že tam má být pružinka..ale nenašel jsem ji :roll: ..takže říkáš, že je někde schovaná uvnitř páčky jo!?...hmmm zkusím znovu...

Uživatelský avatar
Hany
Příspěvky: 538
Registrován: 09 čer 2006, 21:29
Bydliště: Napajedla, Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hany » 16 říj 2006, 19:12

mrkni na toto téma výš, je tam odkaz s fotkama
OPEL ASTRA G COMBI, 2000 EDITION , 1.7 DTI ISUZU , system BEHR

Uživatelský avatar
Cidla
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 srp 2006, 15:31
Bydliště: kousek od Pardubic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cidla » 17 říj 2006, 07:23

Hany píše:mrkni na toto téma výš, je tam odkaz s fotkama
Jasny na to jsem už koukal hned na začatku, jenže se mi zdalo, že moje klička vypadá jinak, ale když jsem se tu dočetl, že ta pružinka je pěkně schovaná....našel sem ji mršku :wink: ...díky chlapy!

Uživatelský avatar
recor
Příspěvky: 179
Registrován: 07 dub 2008, 16:13
Bydliště: Bratislava - Petržalka
Kontaktovat uživatele:

Re: klička stahování oken

Příspěvek od recor » 02 kvě 2009, 21:22

ahoj, mam otazku ohladne tej klucky...ako ju potom nasadim naspat? staci len vlozit to ocko naspat a zacvaknut? musim totiz dat dole tapacirung vpredu lebo ked stiahnem okno tak mi tam nieco bucha ked prejdem cez nerovnosti..dik
X16SZR, 5dv., strieborna metaliza, r.v.: 98

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: klička stahování oken

Příspěvek od Frydex » 03 kvě 2009, 07:59

Přesně tak... jen nasadíš kličku a tu pérovku nasuneš zpátky, hotovo.. :wink:
Je dobré si ji už nastavit mírně na tu kličku hned a jak ji tam nasadíš, tak tu pérovku jen dotlačíš, není tam totiš vidět, kam ji dáváš.
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

Uživatelský avatar
recor
Příspěvky: 179
Registrován: 07 dub 2008, 16:13
Bydliště: Bratislava - Petržalka
Kontaktovat uživatele:

Re: klička stahování oken

Příspěvek od recor » 03 kvě 2009, 11:32

dik za odpoved frydexi...tak dufam ze to zvladnem aj ja..inak budem bez otvarania :D
X16SZR, 5dv., strieborna metaliza, r.v.: 98

zEjn
Příspěvky: 951
Registrován: 24 úno 2009, 13:21
Bydliště: Vel. Mez.
Kontaktovat uživatele:

Re: klička stahování oken

Příspěvek od zEjn » 03 kvě 2009, 19:02

Nebudu zakladat novej topic, tak to hodim sem.
Hele jak mam oddelat tapec?? Oddelam dole dva sroubky, oddelam klicku, odcvaknu z tech zobacku a co ted? Ted spodek jde normalne oddelat a nacem to drzi tam nahore ? nebo jak to oddelat jakoby od okynka ? :( Su asi lama, ale proste nevim jak na to tak se radsi zeptam. Diky

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: klička stahování oken

Příspěvek od Frydex » 03 kvě 2009, 19:59

Už je to tu napsané desetkrát...
Pod madlem které je jen nacvaklé jsou další čtyry šrouby. Dva dole pod tapcem. Pak musíš vycvykat po obvodu asi 5 plastových cvoků a nakonec brutální silou tlačit tapec od konce dveří směrem nahoru postupně ke předku. Tapec je naražený na horní hraně u okna. Nejlépe to jde velkým šroubovákem zevnitř tapce, zatlačit do kovového cvoku který tam je škvírou vidět. :?:
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

zEjn
Příspěvky: 951
Registrován: 24 úno 2009, 13:21
Bydliště: Vel. Mez.
Kontaktovat uživatele:

Re: klička stahování oken

Příspěvek od zEjn » 03 kvě 2009, 20:26

Diky zes me to napsal po 11 :) Jak to tak ctu tak to asi necham na vikend :mrgreen:

fravo
Příspěvky: 1
Registrován: 11 srp 2013, 19:49

Re: klička stahování oken

Příspěvek od fravo » 11 srp 2013, 19:59

Zdravím všechny,

po letech otevírám toto téma - též se mi nedaří oddělat pružinku držící kličku stahování okna (Opel Astra). Vím, že je schovaná pod úchytem kličky, ale vrtal jsem se v tom celkem alespoň hodinu a pružinku jsem nenašel.

Možná podstatný dotaz - konec pružinky je vždy na stejném místě vůči páčce nebo může být pootočen jakkoliv po obvodu?

Podle obrázku z manuálu se mi totiž zdá, že speciální klíč na oddělání pružinky je zasunut z opačné strany než je nakresleno oddělání pružinky šroubovákem

díky moc

Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: klička stahování oken

Příspěvek od Mojmec11 » 14 črc 2019, 17:34

Tak už mě to taky potkalo. Pružinka je schovaná za hranou kličky,jak jsem zjistil. Tak jsem ji vyštoural ohnutým šroubovákem a pak pomocí dvou dalších dostal z kličky ven. Dělal jsem to kvůli výměně dveří. Ale další problém: dveře z Astry 1.8 16V sice pasují na Astru 1.6 16V, ale úplně nejdou otevřít, je tam jiný tvar pantu, bude muset nastoupit flexa. A dveře z 1.6 16V nejdou vůbec nasadit na kastli 1.8 16V, jsou tam amlinko jiné rozteče pantů. Obě auta jsou Caravan,stejný rok výroby,ale jiná výbava. 1.8 má elektro stahovačky, auto má celkově lepší výbavu. Ale třeba v zadním tapecu chybí výškové repráky,to je divný ?? :?
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: klička stahování oken

Příspěvek od COBEIN » 14 črc 2019, 21:31

Astry eF jsem kdysi měl (7 ks dohromady) a nikdy by mě nenapadlo že můžou být rozdílné panty, to spíš kdysi nějaký předchozí majitel dveře z nějakého důvodu(poškození/koroze a pod.) vyměnil a nedal tam orig. díl od OPELu ale nějakou druhovýrobu.
ASTRA LA VISTA

Uživatelský avatar
zdena
Příspěvky: 387
Registrován: 31 srp 2010, 17:12
Bydliště: Pacov / Jindřichův Hradec

Re: klička stahování oken

Příspěvek od zdena » 15 črc 2019, 18:04

To Mojmec11: kdyby jsi nutně potřeboval ty výškové repro dozadu, mám je tu. Cena mrzká až směšná.
Astra G Caravan 98' x16szr

Odpovědět