Klimatizace - nejde

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od vasekpetr1 » 01 črc 2019, 18:55

Tady kompresory DELPHI i s cívkami mají, ale to tvoje označení pro X16XEL nějak nesedí. Zkus jim napsat a zeptat se, zda je to identické s tvým kompresorem :wink:
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Reklama
 

Uživatelský avatar
beran
Příspěvky: 110
Registrován: 04 bře 2010, 18:19
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od beran » 17 črc 2019, 18:13

Ahoj , mám na Vás dotaz ...po dlouhé době co mi přestala fungovat klimatizace , jsem se tím začal zase zabývat ...po nastartování jsem si změřil napětí na konektoru pro cívku kompresoru ...bylo tam 12V ..cívka byla přerušená...koupil jsem novou cívku a vyměnil dle návodu .. po nastartování jsem zapnul klima ...elektromagnetická spojka sepla a po chvilce začal foukat chladny vzduch ...(kompresor jsem na test nechal běžet jen chvíli) , druhý den jsem si všiml ,že po chvíli začne spojka kompresoru spínat jakoby v pulsech ..sepne na pár vteřin a zase vypne ...zajel jsem teda na doplnění ...chybělo prý jen trochu chladiva ...chybějící chladivo tedy bylo dnes doplněno ,ale problém trvá ..spojka se zapíná a vypíná ..nejede delší dobu v sepnutém chodu ..nebyla by rada kde bych měl hledat problém teď ?
Opel Astra Caravan X16XEL 1.6 16V r.v. 2000 modrá metalíza

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od vasekpetr1 » 17 črc 2019, 21:34

Příčin může být několik, od ucpaného tlumiče přetlaku či vysoušeče, po vadný převodník tlaku. Pro začátek by napověděla diagnostika, jaké tlaky jsou v okruhu. Když doplňovali médium, provedli i čištění okruhu a vysoušení? Asi bych začal diagnostikou. A moc tu spojku netrap nebo za chvéli odejde znovu. :wink:
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Uživatelský avatar
beran
Příspěvky: 110
Registrován: 04 bře 2010, 18:19
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od beran » 17 črc 2019, 21:46

vasekpetr1 píše:Příčin může být několik, od ucpaného tlumiče přetlaku či vysoušeče, po vadný převodník tlaku. Pro začátek by napověděla diagnostika, jaké tlaky jsou v okruhu. Když doplňovali médium, provedli i čištění okruhu a vysoušení? Asi bych začal diagnostikou. A moc tu spojku netrap nebo za chvéli odejde znovu. :wink:
Myslím že dělali odsátí media pak zkoušku těsnosti a doplnění media + oleje ....
Opel Astra Caravan X16XEL 1.6 16V r.v. 2000 modrá metalíza

Uživatelský avatar
beran
Příspěvky: 110
Registrován: 04 bře 2010, 18:19
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od beran » 18 črc 2019, 21:34

Ahoj , asi budu mít pár blbých dotazů :?
Jak poznám jestli mám řídící jednotku pro klimatizaci ,popřípadě kde jí mám hledat a jak vypadá ?
A zhruba za jak dlouho od spuštění klimatizace se má rozeběhnout vpředu ventilátor pro klimatizaci ...kdyby mi nespínal , tak by se mohl projevit můj problém s klimou ?
Sorry pokud někomu přijdou moje otázky stupidní
Opel Astra Caravan X16XEL 1.6 16V r.v. 2000 modrá metalíza

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od vasekpetr1 » 19 črc 2019, 07:49

Řídící jednotka chlazení (a klimatizace) je umístěna mezi předním nárazníkem a levým podběhem, vedou do ní dva kabelové svazky, jeden od karoserie a druhý od ventilátorů, nejlépe je vidět, když se koukneš zespodu vozu od chladičů. Přední ventilátor na chladiči klimatizace nabíhá při stání vozidla asi do desíti sekund od spuštění klimatizace a po desíti sekundách odstaví a takhle pořád dokola.
Nech si někde v servisu udělat diagnostiku a budeš vědět víc.
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Uživatelský avatar
beran
Příspěvky: 110
Registrován: 04 bře 2010, 18:19
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od beran » 25 črc 2019, 16:23

Jen pro info ..klimatizace začala normálně fungovat ,bez jakéhokoliv mého zásahu ..normálně chladí a spojka na kompresoru drží sepnutá ...jen jsem si všiml ,že se zapnutím klimatizace se nerozebírá ventilátor klimy...spustí se až po zahřátí ...takže asi max. nefunguje pomalý chod ..
Opel Astra Caravan X16XEL 1.6 16V r.v. 2000 modrá metalíza

Odpovědět