Elektrický ventil topení

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
KaPi
Příspěvky: 70
Registrován: 12 črc 2006, 08:16
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrický ventil topení

Příspěvek od KaPi » 08 čer 2013, 22:40

carlie píše:Ahoj chlapi, tak sem taky řešil klapající ventil topení. Po přečtení fór jsem došel k závěru že moje klapání je přesně to co tady popisujete. Vyndal sem kastlík u spolujezdce, pak sem rozebral celej tunel, viz. odkaz v předchozích příspěvcích na demontáž no a pak sem po delším pátrání našel kablíky od toho ventilu. Nakonec jsem zjistil, že jsou přístupné bez jakékoliv demontáže :-(. Nachází se pod nohama spolujezdce vlevo v přední části středového sloupku. Možná je lepší vyndat ten kastlík, pak je tam líp vidět. Jedná se o dva dráty červeno-bílý a nějaká jiná barva (asi hnědá) plus bílá. Červenej je kupodivu pořád pod napětím když se pootočí regulátor teploty, bez napětí je opravdu jenom když je regulátor teploty vypnutej. Takže sem ho při nastartovaném motoru a zapnutým reg. topením přeskřípnul a odizoloval. Od té doby to neklape, takže to byl asi on :-).
Ještě k doplnění. Tyto dva dráty jsou vedeny ze svazku co je pod palubní deskou a vedou dolů podél plastového obalu radiátoru a mizí dovnitř do radiátoru. V létě, až nebudu mít co dělat, tak to možná celé rozdělám a motorek opravím dle návodu výše.
Ještě by mě mě zajímalo... Nemá dotyčný "přestřižený" drátek něco společného s regulací teploty při zapnuté klimatizaci? Drátek jsem v týdnu přerušil - vrčení přestalo, teplý i studený vzduch OK, ale napadlo mě, jestli to s tou regulací teploty při pustěné klimatizaci. V současné době nemůžu otestovat, jelikož mám děravý chladič klimy.

Máte případně někdo odzkoušeno, jestli i po přestřižení drátu funguje regulace teploty klimy?
Opel Astra G (99) - edition 100, 1.6 16V (X16XEL)

https://www.astra-g.cz/galerie/kapi/

Reklama
 

Uživatelský avatar
JoeL
Příspěvky: 1274
Registrován: 25 úno 2009, 18:29
Bydliště: ZL kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrický ventil topení

Příspěvek od JoeL » 14 lis 2013, 19:45

Ahoj. Tak jsem rozebral půl Zafiry a nakonec jsem pustil topení naplno a střihl drátek ( v mém případě tam vedly dva dráty, jeden červneno-bílý a druhý hnědo-bílý), :D Zatím topí, klepání zmizelo...jen nejde ovládat klapka vnitřní cirkulace...ale za ten klid to stálo :lol: a zrovna jsem vyměnil kabinový filtr, který byl tak trochu černý :lol: :lol:
www.Hasic.net
www.dopravak.cz
www.rekreacebuchlovice.cz

Uživatelský avatar
Targus
Příspěvky: 133
Registrován: 26 říj 2010, 16:52

Re: Elektrický ventil topení

Příspěvek od Targus » 25 bře 2015, 17:01

že som to ja ... neodcvakol hneď kým to ešte dovčera síce cvakalo ale kúrilo, hmmm reku zajtra, no dnes cestou domov kúriť prestalo a keď som dnes cvakol kábel podľa popisu (čiže naštartovať zapnúť kúrenie a cvaknúť červený) tak už síce nerapoce ale ani nekúri... :( čiže ostal privretý ??? ako ho otvoriť ??? čiže ho musím vybrať a otvoriť až to vôbec ide a nahodiť späť a odcvaknutie zopakovať alebo sa dá aj úplne vyhodiť a zložiť to bez neho???
keď si predstavím ako som na jeseň musel vymeniť tečúce o krúžky, pri čom som skoro znovu začal fajčiť mám chuť to radšej zapáliť ... :(
1.6 16V XEL -

Uživatelský avatar
Targus
Příspěvky: 133
Registrován: 26 říj 2010, 16:52

Re: Elektrický ventil topení

Příspěvek od Targus » 31 bře 2015, 19:59

tak "v krásnom dnešnom počasí" radiátor vonku, ventil opravený ako sa píše na začiatku čiže ... po odšroubování třech šroubků je tam šnek na hřídelce (obr. 2 šnek vlevo,byl na osce až nahoře), posunul se a neotáčí oskou ,stačí ho zatlačit dolů, dal jsem na tu osku shora ještě kousek bužírky ať to znovu nevyskočí a funguje to OK...
dať späť tie zaisťovacie perá z boku je skutočne na nervy... a keď to zložím tak čo??? keď otáčam kolečkom kúrenia z modrého na červené tak je počuť že zavrčí takže ide ale nekúri ani v jednej polohe , na modrej ľadový a na červenej je teplý iba začiatok radiátora od o krúžkov a smerom k sedačkám konec studený, j... ma ...
má niekto tip???
1.6 16V XEL -

maro74
Příspěvky: 1
Registrován: 19 dub 2015, 20:12
Bydliště: Havířov

Re: Elektrický ventil topení

Příspěvek od maro74 » 19 dub 2015, 20:54

Zdravím na fóru,mám Astru G v kombíku,1.6/16V a taky mě potkalo ono cvakání z pod palubovky.Díky fóra jsem sice závadu odstranil,ale jak už tady pár lidí psalo,rozebral jsem taky kvůli tomu půl auta,abych nakonec střihnul a zaizoloval hnědý drát,který spolu s červeným je kousek od spolujezdcových nohou a k tomu dobře přísttupný :D . Kromě několika hodin a pár nepublikovatelných výrazů mě to nestálo nic,na rozdíl od informace v jednom ,,ochotném,, havířovském servise,kolik by to stálo a co by s tím bylo práce.Auto topí,klimuje,prostě dělá vše,co dělalo předtím,kromě toho,že necvaká :D .

Bzumik
Příspěvky: 2
Registrován: 03 dub 2013, 21:00

Re: Elektrický ventil topení

Příspěvek od Bzumik » 26 říj 2015, 14:40

Zdravim, chtěl bych se zeptat na to odpojení drátků... to že by to přestalo cvakat se mi zamlouvá ale když mi to ani netopí v žádné poloze (než to začalo cvakat tak to topilo) tak přerušení drátku asi nemá smysl co?

Předem aíky za radu ;)

Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: Elektrický ventil topení

Příspěvek od Mojmec11 » 24 lis 2015, 10:37

No když ti to začalo cvakat a přestalo topit tak to je blbý,seklo se to v zavřený poloze a to tě rozborka nemine.
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

Randy
Příspěvky: 12
Registrován: 18 čer 2016, 20:47

Re: Elektrický ventil topení

Příspěvek od Randy » 20 čer 2016, 20:41

prosím o fotky demontáže
vladislav.hons@email.cz

děkuji moc

Randy
Příspěvky: 12
Registrován: 18 čer 2016, 20:47

Re: Elektrický ventil topení

Příspěvek od Randy » 23 čer 2016, 22:21

denny píše:Musí se odpojovat v okamžiku puštěného topení-při cvakaní.Zatím to vždy fungovalo.
Odpojením se nic zvláštního neděje,jelikož na dalších modelech tento ventil ani nedali v Opelu,namontovali Hčlen bez něj.Naopak
díky tomu stále proudí voda radiatorem a nemá tendenci zarustat a zacpavat se.
Dá se někde ten H člen sehnat?

Uživatelský avatar
koubecek
Příspěvky: 59
Registrován: 28 led 2009, 06:10

Re: Elektrický ventil topení

Příspěvek od koubecek » 12 kvě 2019, 15:43

Mám tu jednu záhadu.Pokud mám zapnuté topení,tak nemusím dolévat vodu,ale pokud ho vypnu je problém ze strátou vody a to mám odpojený ventil topení.Poradí někdo?
ZAFIRA 2,0 DTI 74KW ELEGANCE 2001

Odpovědět