Oprava, výměna multifunkčního tlačítka volantu Zafira B

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
burva
Příspěvky: 13
Registrován: 04 úno 2016, 11:30

Oprava, výměna multifunkčního tlačítka volantu Zafira B

Příspěvek od burva » 04 črc 2019, 10:17

Zdravím, zkoušel jste někdo opravovat multifunkčního tlačítko volantu Zafiry B zřejmně označení GM 13126750 https://www.google.com/search?q=GM+1312 ... 0&bih=898?
Pokud ano, jak se to dá?
Popřípadě, zda jste jej někdo vyměňoval? Jak se má postupovat?
Musí se odejmout celý volant, nebo jen airbag?
Předem Díky za informace.
Zafira B 1,6 CNG / r. 2007 69 kW

Reklama
 

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Oprava, výměna multifunkčního tlačítka volantu Zafira B

Příspěvek od COBEIN » 04 črc 2019, 12:17

Nevím jestli ti moje rada pomůže, ale zkusím to. Hele já jsem si do Áčkové zafiry dával volant z Béčkového Vauxhallu a kromě toho ovládání na volantu pasuje vše. To že mi ovládání nefunguje mi nevadí, stejně jsem rádio vyměnil za jiné. Už si to přesně nepamatuji, ale když si "nějak" lehneš v autě aby jsi viděl volant zezadu (ze strany od budíků-přístrojovky) tak uvidíš popř. nahmatáš dírky a vnich je vždy šroubek,(samozřejmě v ramenech od volantu na kterých je to ovládání) já jsem tam měl TORX(hvězdička) ale je docela možné že tam můžeš mít křížový, plochý,imbusový.....nevím. Ten šroubek když vymontuješ, ovládání sundáš bez sundání BEGu. Líp se to ovšem dělá se sundaným BEGem, postup je skoro stejný, jen v dírkách od BEGů nejsou šroubky ale patent kterým se BEG odjistí. Kdyby jsi se rozhodl BEG sundat, nezapomeň na to aby jsi v době kdy bude BEG opojený nezapl zapalování (otočení klíčku do polohy rozsvícených kontrolek) načetlo by se ti chybové hlášení a to by jsi musel smáznout pomocí něčí diagnostiky(pokud nemáš svou). To je asi všechno, já vím, takhle na počítačové klávesnici se to montuje ale ve skutečnosti to nemusí být pro někoho proveditelné. Každopádně já jsem si volanty měnil v přírodě, u potúčku a pak když docházelo k tomu že šedá šla do světa, postavil jsem auta na parkovišti vedle sebe a zase jsem si vzal tan Vauxhallový do Concordie. Snad jsem ti trochu poradil!
ASTRA LA VISTA

burva
Příspěvky: 13
Registrován: 04 úno 2016, 11:30

Re: Oprava, výměna multifunkčního tlačítka volantu Zafira B

Příspěvek od burva » 05 črc 2019, 08:48

Díky, šlo to dobře torxem ze spoda. Spínač mám venku. Teď jej rozeberu, ale nevím zda si tím pomůžu :? . Při nejhorším jej budu muset někde sehnat. Jsem mezitím ještě musel řešit neodemykání víčka na benzín, cng. Motorek jsme vyndal a zatím jede..
Zafira B 1,6 CNG / r. 2007 69 kW

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Oprava, výměna multifunkčního tlačítka volantu Zafira B

Příspěvek od COBEIN » 05 črc 2019, 13:35

Tak s tím víčkem ti neporadím, mám sice taky Alternativní pohon na LPG ale tam mám "jen" ten sprostý uzávěr v nárazníku, ten šroubovací uzávěr se líbil někomu min. rok když jsem byl v Priessnitzových lázních Jeseník, tam mi ho ukradli.
ASTRA LA VISTA

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Oprava, výměna multifunkčního tlačítka volantu Zafira B

Příspěvek od COBEIN » 07 črc 2019, 19:25

Hele burvo, co ty s těmi tlačítky máš? Máš to jen ohmatané nebo nefunkční úplně? Já mám ty posouvací tlačítka ohmatané, a protože se mi to nelíbí pořídil jsem si druhé, nepřehazoval jsem to protože oproti těm mým nejsou v moc lepším stavu. Ale funkční asi budou pokud máš tenhle problém můžu ti je za 100.-+ poštovné klidně přenechat.
ASTRA LA VISTA

burva
Příspěvky: 13
Registrován: 04 úno 2016, 11:30

Re: Oprava, výměna multifunkčního tlačítka volantu Zafira B

Příspěvek od burva » 12 črc 2019, 12:37

U levého multifunkčního tlačítka (přepínače)(GM 13208858, 440758813), mi jde akorát zmáčknutí velkého kterým se dostanu do menu a přejíždím v položkách. Nefunguje mi vybírání hodnot totožným tlačítkem máčknutím nahoru, nebo dolu. Pravá dvě tlačítka nemám zprovozněný, byly zřejmě na ovládání originál autorádia, které nemám. Tlačítko jsem měl rozebrané a proměřoval jsem přepínač, který se ovládá tím "půl kolečkem" a zdá se mi, že při přepnutí mění hodnoty odporu. Takže teoreticky by měl fungovat. Ale v reálu nejedou.
Taky mne napadlo, že by mohl být cestou někde přerušen kablík.
Nemáte někdo ele. zapojení, zda se to nedá proměřit? Nemáte někdo s tímto multifunkčním tlačítkem a jeho opravou zkušenosti?
COBEIN jestli máš levé, tak bych jej za tu cenu uvítal. (snad je to jen tím přepínačem)
Foto k rozebrání:
1.
Obrázek
2.
Obrázek
3.
Obrázek
Zafira B 1,6 CNG / r. 2007 69 kW

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Oprava, výměna multifunkčního tlačítka volantu Zafira B

Příspěvek od COBEIN » 12 črc 2019, 14:00

Mám levé i pravé kamaráde, obě jsem demontoval z volantu který už byl venku z auta, tzn. že ti jejich funkčnost nemůžu potvrdit. Za tu stovku+ poštovné je budeš mít obě. Já to mám k ničemu. Kdybych sehnal ty plasty bez ovládání (které existují) nechal bych ti i ty své z Concordie.
ASTRA LA VISTA

Odpovědět