Tři autosedačky ve druhé řadě Opel Zafira A

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
Kiwi
Příspěvky: 6
Registrován: 08 říj 2018, 22:48

Tři autosedačky ve druhé řadě Opel Zafira A

Příspěvek od Kiwi » 09 říj 2018, 13:05

Ahoj, rád bych se s vámi podělil o mé trable se třemi autosedačkami ve druhé řadě. Mám Opel Zafira A, rok výroby 2002, sedmimístné.

Mám nově tři kluky v konfiguraci 0, 2, 4 roky. Nejstarší jezdil pár týdnů ve třetí řadě na autosedačce. V návodu vozidla je napsáno, že to lze. Nicméně takto přijdu o polovinu kufru a není to moc bezpečné v případě zadního nárazu.
Česká a německá legislativa (jsem z Ústí nad Labem) umožňuje, aby třetí dítě ve druhé řadě uprostřed jelo bez autosedačky, když se tam už nevejde. Ale musí být to dítě starší 3 let, tzn. 4 a výše a musí být připoutané. Mám uprostřed dvoubodový pás, takže jsem toho nejstaršího vozil uprostřed. Ale při spaní se tam různě kroutil, pás se mu uvolňoval a celkově to taky není moc bezpečné.
Zkusil jsem tedy jedinou autosedačku homologovanou na dvoubodový pás, která je na současném trhu k dispozici. Romer Britax Eclipse 9-18kg. Má jen 45 cm, ale vedle ní se pak už nevešla naše Cybex Solution M. Ta má 55 cm na šířku. Kolegyně mi pak nabídla Cybex Solution, 45 cm. A už to šlo.
Takže výherní kombinace je: Maxi Cosi vajíčko, Romer Britax Eclipse 9-18kg na dvoubodový pás, Cybex Solution 15-36kg. Za rok vajíčko vyměníme za druhou Cybex Solution nebo Romer Britax Adventure.
Ale je to fakt na milimetry.

Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tři autosedačky ve druhé řadě Opel Zafira A

Příspěvek od milosh » 09 říj 2018, 17:38

Kolego z UL, na podsedák je ještě ten nejstarší prcek malej? To by problém řešilo.
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tři autosedačky ve druhé řadě Opel Zafira A

Příspěvek od Marťasek » 09 říj 2018, 20:10

A proto jsem si pořídil VW Touran :-) tam dáš 3 plnohodnotné sedačky Cybex Solution... Ale zaplať pánu bohu to snad nikdy nevyužiji.... Dvě ratolesti stačí :mrgreen:
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Uživatelský avatar
MAX - CZ
Příspěvky: 2263
Registrován: 21 zář 2008, 11:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Tři autosedačky ve druhé řadě Opel Zafira A

Příspěvek od MAX - CZ » 10 říj 2018, 07:57

Jedno dítě měj na přední sedačce vedle spolujezdce, jen tam nemůžeš dát "vajíčko" protože není vypínatelný airbag. Doprostřed si sedne dospělý, pokud vás pojede 5 osob.
OPEL ZAFIRA 2,2DTI Y22DTR OPC line 2005

https://www.automilacek.cz

Kiwi
Příspěvky: 6
Registrován: 08 říj 2018, 22:48

Re: Tři autosedačky ve druhé řadě Opel Zafira A

Příspěvek od Kiwi » 04 říj 2019, 19:37

Ahoj, na sedadlo spolujezdce nelze dát ŽÁDNOU autosedačku (bavím se o svém autě), protože mám boční airbagy (a ty nejdou vypnout). Je to vysloveně napsané v návodu auta.

Soused má VW Touran a 3 autosedačky tam nedá, zkoušeli jsme to. Bavíme se o autosedačkách o šíři tuším 52cm a více (asi tím myslíš ty "plnohodnotný", že, protože mají zestrany ještě ty boule na boční nárazy). Vešly by se tam ty, co píšu výše, tzn. šíře tuším 45cm. Při bočním nárazu by se stejně v mém autě nic nestalo, protože ty autosedačky sedí na milimetry těsně vedle sebe (vtip).

Podsedák lze použít jen v případě, že dítě se nevejde hmotnostně do autosedačky (tuším že to bývá 36kg), ale je ještě malé na pás (aby se nepodřízlo nebo neuškrtilo). Ten náš je hubený a menší, takže podsedák ne, nehledě k tomu, že by se na dvoubodový pás uprostřed s podsedákem nemůže. To už je lepší ho tam posadit jen na ten 2b pás - zákon to umožňuje.

Svůj příspěvek jsem napsal, abych se podělil s hotovým řešením, které funguje. :P

Jen bych ho vylepšil tím, že místo Cybex Solution, jak píšu, bych použil Britax Romer Adventure. Na šíři je o trošičku užší a hlavně je tam velmi snadný přístup z boku na připoutání pásu. S Cybex Solution je to průda, protože boční malé opěrky brání v přístupu na zacvaknutí pásu. Mám to vyzkoušené.

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tři autosedačky ve druhé řadě Opel Zafira A

Příspěvek od Marťasek » 05 říj 2019, 18:24

U cybexu jdou ty boční "protinárazové" výplně oddělat... (aspoň u těch starších verzí co je měli- ty novější je už nemají protože zjistili, že to je kravina. Nevím co máš za verzi tourana ale do 1T2 rv 2009 3 sedačky CYBEX Solution X umístnit jdou naprosto na pohodu. Vyzkoušeno...
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Odpovědět