Tři autosedačky ve druhé řadě Opel Zafira A

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
Kiwi
Příspěvky: 6
Registrován: 08 říj 2018, 22:48

Tři autosedačky ve druhé řadě Opel Zafira A

Příspěvek od Kiwi » 09 říj 2018, 13:05

Ahoj, rád bych se s vámi podělil o mé trable se třemi autosedačkami ve druhé řadě. Mám Opel Zafira A, rok výroby 2002, sedmimístné.

Mám nově tři kluky v konfiguraci 0, 2, 4 roky. Nejstarší jezdil pár týdnů ve třetí řadě na autosedačce. V návodu vozidla je napsáno, že to lze. Nicméně takto přijdu o polovinu kufru a není to moc bezpečné v případě zadního nárazu.
Česká a německá legislativa (jsem z Ústí nad Labem) umožňuje, aby třetí dítě ve druhé řadě uprostřed jelo bez autosedačky, když se tam už nevejde. Ale musí být to dítě starší 3 let, tzn. 4 a výše a musí být připoutané. Mám uprostřed dvoubodový pás, takže jsem toho nejstaršího vozil uprostřed. Ale při spaní se tam různě kroutil, pás se mu uvolňoval a celkově to taky není moc bezpečné.
Zkusil jsem tedy jedinou autosedačku homologovanou na dvoubodový pás, která je na současném trhu k dispozici. Romer Britax Eclipse 9-18kg. Má jen 45 cm, ale vedle ní se pak už nevešla naše Cybex Solution M. Ta má 55 cm na šířku. Kolegyně mi pak nabídla Cybex Solution, 45 cm. A už to šlo.
Takže výherní kombinace je: Maxi Cosi vajíčko, Romer Britax Eclipse 9-18kg na dvoubodový pás, Cybex Solution 15-36kg. Za rok vajíčko vyměníme za druhou Cybex Solution nebo Romer Britax Adventure.
Ale je to fakt na milimetry.

Reklama
 

Odpovědět