Dezinfekcia klimatizácie ozónom

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
Uživatelský avatar
hefab
Příspěvky: 206
Registrován: 09 led 2017, 08:09

Dezinfekcia klimatizácie ozónom

Příspěvek od hefab » 08 říj 2018, 10:35

Nazdar chlapi :D
Kúpil som si z Číny vyvíjač ozónu
ozone generator.jpg
ozone generator.jpg (10.41 KiB) Zobrazeno 4139 x
Vyvíjač ozónu som položil na podlahu pred sedačku spolujazdca.
Nechal som to bežať cca 12 minút, zapnutý vnútorný (vnitřní) okruh, ventilátor na druhý stupeň, klapky nastavené na predné výduchy a predné sklo (medzipoloha) a kúrenie (topení) na polovicu.
Motor nebežal, len som mal zapnutý kľúč zapaľovania v prvej polohe, aby bežal ventilátor a zásuvka pre zapaľovač bola pod napätím. Okná a dvere samozrejme zavreté. Po ukončení som auto dobre vyvetral, ten smrad po ozóne tam teda bol riadny :D
Výsledok je taký, že klíma smrdí ďalej :x
Máte niekto s tým skúsenosti?
Niekde som sa dočítal, že je potrebný dlhší čas, aj 30 až 60 minút.
Ja som sa obával o akumulátor, že ho vybijem a nenaštartujem, má už 7 rokov a ešte aspoň jednu zimu by mohol potiahnuť :mrgreen:
Astra G 1.4 Twinport

Reklama
 

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dezinfekcia klimatizácie ozónom

Příspěvek od Marťasek » 08 říj 2018, 19:07

No tyhle sračky nikdy pořádně fungovat nebudou... Podle mě vyhozený peníze.

Já vždy:
Vytáhnu filtr vše důkladně vyčistím vysaju. Pak vše nastříkám pěnovým čističem klimatizace pro dezinfekci - hlavně nejdůležitější je výparník - nešetřím!! Fakt pořádně celý vystříkám a to bez filtru!
- Pak vystříkám všechny výdechy, uzavřu box filtru, zapnu motor + max ventilátor na vnitřní cirkulaci a protáhnu to cca 10min chodu.

Něco na způsob tohoto s hadičkou:
https://www.fiatdily.cz/dezinfekcni-spr ... m4EALw_wcB

- pak teprave vložím nový filtr, vše namontuju zpět a hotovo.

Max poté ještě použiji na 10min další přípravek na dezinfekci:
https://www.auto-doplnky.com/cistic-kli ... XQEALw_wcB
Nikdy jsem pak neměl se smradem jakýkoliv problém
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Uživatelský avatar
luigy87
Příspěvky: 318
Registrován: 27 čer 2013, 19:07
Bydliště: Český Těšín

Re: Dezinfekcia klimatizácie ozónom

Příspěvek od luigy87 » 08 říj 2018, 21:43

Tatík si dezinfikuje klimu ozonem. Má tu ozonovou čističku vzduchu ionic-care. Zapne naplno a nechá to celý víkend v autě zapnuté. Má garáž. Funguje mu to. A nemá zapnutou ventilaci v autě. Pouze zapne čističku a zavře auto.

Já zase garáž nemám. Kdysi jsem používal, takové ty pěny, co se stříkali do výdechů. A palubovka od toho akorát uleptaná. A po půl roce stejně smrad jak zpocené ponožky
Já každý rok vyměním kabinový filtr. A koupím si takový ten sprej, co se zapne a dá na zadní sedačku. U nás to stojí majlant. V Polsku v Auchanu to stojí 16 zlotývh (cca 100kč), vyčíhnu si slevu na 11 zlotých cca 68 korun. Koupím si hned dva. Dám je za přední sedačky, vnitřní cirkulaci, zapnu klimu a nechám auto nastartované 15 minut o vystříkaní spreje. I když je vnitřní cirkulace, tak to smrdí až ven. A první 3 dny v autě má člověk pocit, že dostane rakovinu. Dělám to tak cca 6 let. A ještě se mi nestalo, že by mi srmděla klima.
Opel Astra H 1.6 16V - X16ZEP+LPG - 157tkm
Seat Ibiza 1.4 - 160tkm

Bývalé:
Opel Corsa B 1.0- X10XE+LPG - 218tkm
Opel Zafira A 1.6 16V - X16XEL+LPG - 299tkm
Peugeot 207 1.4 8V - 75tkm
Kia Picanto 1.0 - 90tkm
škoda 120LS

Uživatelský avatar
MAX - CZ
Příspěvky: 2263
Registrován: 21 zář 2008, 11:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Dezinfekcia klimatizácie ozónom

Příspěvek od MAX - CZ » 09 říj 2018, 00:20

Ozon zničí bakterie, ale už ne plísně, tak ti to bude smrdět dál.
Pokud ionizer opravdu funguje, tak 20-30min plně postačuje, ale opakuju, zabije bakterie, ale dál nevyčistí.
Jinak přesně jak psal Marťásek, je nutné vyhodit pryč pylový filtr a důkladně vyčistit výparník,protože to je zdroj všeho toho bordelu.
OPEL ZAFIRA 2,2DTI Y22DTR OPC line 2005

https://www.automilacek.cz

Uživatelský avatar
hefab
Příspěvky: 206
Registrován: 09 led 2017, 08:09

Re: Dezinfekcia klimatizácie ozónom

Příspěvek od hefab » 09 říj 2018, 09:39

Díky za vaše názory :wink:
Ja som najprv použil čistiacu penu K2 Klima Doktor, mal som vybratý peľový filter a nastriekal som to na výparník. Aj ostatní hlásia, že to nemá dlhodobý účinok. Tak som vyskúšal ten ozón :mrgreen: ale to vydržalo len cca 3 mesiace :x
K2_klima_doktor_500ml-400x400[1].jpg

Asi ešte raz zopakujem ten penový čistič :roll:
Astra G 1.4 Twinport

Uživatelský avatar
hefab
Příspěvky: 206
Registrován: 09 led 2017, 08:09

Re: Dezinfekcia klimatizácie ozónom

Příspěvek od hefab » 13 říj 2018, 20:43

Tak som zistil, že mi nefunguje vnútorná cirkulácia vzduchu. Typická závada - prasknutá klapka, mám kúrenie Delphi - také ako v Astre H:
https://www.opel-astra-h.cz/klapka-vnit ... na-opravu/
Problém je ten, že sa mi ani násilím nepodarilo klapku z auta demontovať, musel by som asi uvoľniť aj celé teleso kúrenia a na to som už nemal čas, poskladal som to naspäť.
Keďže pri ionizácii mi táto klapka neprepla na vnútorný okruh, tak celá dezinfekcia nemohla dopadnúť úspešne.
Existuje nejaký fígeľ, ako tú klapku dostať von a ju opraviť? Návod pre Astru H je dobrý, ale ja mám Astru G a možno je to tam nejak natesno. Všetky skrutky som mal von, motor ventilátora vybratý, motor klapky vybratý, len to teleso s klapkou, hoci bolo úplne odskrutkované a oddelené od telesa kúrenia, voľne sa to tam pohybovalo, ale ani násilím von nešlo :x
Astra G 1.4 Twinport

Odpovědět