problém s motůrkem klapky cirkulace vzduchu v kabině

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
jonbredy
Příspěvky: 22
Registrován: 12 čer 2012, 18:37

problém s motůrkem klapky cirkulace vzduchu v kabině

Příspěvek od jonbredy » 18 dub 2013, 09:00

Zdravím,mám takový problém a nevím,jak ho vyřešit,když jsem se rozhodl,že se mrknu na piloví filtr v kabině,tak jsem při vyndání kastlíku zjistil,že je vytažený konektor od motorku,který otevírá,nebo zavírá u větráku klapku,která cirkuluje vzduch v kabině,tak jsem konektor zapojil a zjistil jsem,že motůrek se točí neustále při zapnutým zapalování,takže neustále tu klapku zavírá a otevírá,jediný co na něj reaguje,tak je to,že když zapnu tlačítko cirkulace vzduchu,tak se rozeběhne víc a když točím s (nevím,jak to nazvat,prostě tím,co se mění foukání na nohy,na sklo atd,tak se akorát změní směr otáčení motůrku,tak se chci zeptat,v čem je problém a jak by se tato závada dala opravit?Díky za každou radu

Reklama
 

webi
Příspěvky: 625
Registrován: 26 lis 2010, 15:04
Bydliště: Hustopeče nad Bečvou

Re: problém s motůrkem klapky cirkulace vzduchu v kabině

Příspěvek od webi » 18 dub 2013, 09:18

Předhozí majiel věděl o tomhle problemu tak radši motorek odpojil.Stači použít na v rchu v pravo velke červene Hledat .
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=1354
edit:Máš tam 50 stranek o tomhle problemu tak mužeš číst :lol: .Nejlepe když ji naspět odpojíš a nemusíš řešit potom problemy s tím že se motorek spali amuže udělat vic škody než užitku.Nebo sehnat jiny z vraku a nebo opravit 8)
Teď, když jsme se naučili létat v povětří jako ptáci,
potápět se jako ryby,
zbývá už jen jediné -
[color=#BF0000]naučit se žít na zemi jako lidé.[/color]
[color=#0000BF]George Bernard Shaw[/color]

jonbredy
Příspěvky: 22
Registrován: 12 čer 2012, 18:37

Re: problém s motůrkem klapky cirkulace vzduchu v kabině

Příspěvek od jonbredy » 18 dub 2013, 10:32

taky jsem hledal,jenže není lehký tu něco najít,když neví člověk,jak správně to pojmenovat,no dozvěděl jsem se,že to dělá střed klapky,že je prasklej a tudíž se v tom motůrek protáčí,ale nikde jsem se nedočetl,jak se ten motůrek vůbec vypíná,když klapku dovře,tak by se měl vypnout ne,přeci ten motůrek nemůže furt běžet,to by bylo od Oplu dost nedomyšlený ne?

webi
Příspěvky: 625
Registrován: 26 lis 2010, 15:04
Bydliště: Hustopeče nad Bečvou

Re: problém s motůrkem klapky cirkulace vzduchu v kabině

Příspěvek od webi » 18 dub 2013, 10:58

Hledat 8)
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic. ... Di#p368603
edit:příspěvěk viz fritol,a věř mu děla v oplu
Teď, když jsme se naučili létat v povětří jako ptáci,
potápět se jako ryby,
zbývá už jen jediné -
[color=#BF0000]naučit se žít na zemi jako lidé.[/color]
[color=#0000BF]George Bernard Shaw[/color]

jonbredy
Příspěvky: 22
Registrován: 12 čer 2012, 18:37

Re: problém s motůrkem klapky cirkulace vzduchu v kabině

Příspěvek od jonbredy » 18 dub 2013, 17:02

Tak jsem si to pánové dnes opravil sám,moc nad tím tady dumáte a špekulujete,žádný relé ani pojistka tam není,jen ten motůrek pořád běží,jedinej princip je v tom,že když klapka dojede,tak se zastaví tím,že už nemůže dál,ale jelikož jsem měl tu hřídel co je spojená s klapkou na tom konci co je zasunutej motůrek prasklou,takže se to v ní protáčelo a pořád vlastně motůrek běžel,protože žádný odpor(síla)ho nezastavila,tak jsem celej ten vršek větráku rozdělal,vydloubnul šroubovákem konce ty plastový hřídele a celou tu klapku vyndal,potom jsem tu prasklinu zalepil a vyvrtal jsem dirku v ty hřídeli co je čtverhranej otvor,nasunul jsem celou klapku zpátky,zatlačil konce,pak to zajistil šroubkem a zalil lepidlem a drží to jak čert a je po problému a to sem to tu študoval buhví jak dlouho a stejně na to nikdo nepřišel,tak čus...

sweeper
Příspěvky: 104
Registrován: 18 úno 2013, 12:32
Bydliště: Stredoceský kraj

Re: problém s motůrkem klapky cirkulace vzduchu v kabině

Příspěvek od sweeper » 16 úno 2017, 18:23

Astra G Caravan, X18XE1

Odpovědět