přípravek na čištění a desinfekci

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Uživatelský avatar
Hribek
Příspěvky: 1595
Registrován: 14 dub 2007, 19:00
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: přípravek na čištění a desinfekci

Příspěvek od Hribek » 18 črc 2009, 12:29

:lol: jj na víčku je cenovka

Reklama
 

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 3292
Registrován: 06 pro 2008, 15:20
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: přípravek na čištění a desinfekci

Příspěvek od denny » 27 úno 2010, 18:06

Komu již žádný spray moc nepomáhá,tak letos jsem vyměnil automat za nový a ten má i funkci desifekce pomocí chemického prostředku Saniflux.Operace trvá cca 40-45minut.
Automat opět od ECOTECHNICS,prostě jednička!

Uživatelský avatar
M.erik
Příspěvky: 1520
Registrován: 04 úno 2009, 19:17

Re: přípravek na čištění a desinfekci

Příspěvek od M.erik » 27 úno 2010, 18:11

Denny to já se s Tebou pak domluvím...žádný spreje tam stříkat nebudu a přenechám to odborníkovi. 8) :D

Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: přípravek na čištění a desinfekci

Příspěvek od Mojmec11 » 02 bře 2010, 15:16

Tak jsem koupil jakousi pěnu a moc se mi to líbí,vypucovanej radiátor,páč za filtrem jsem nahmatal bordel,během čištění klimy mi létaly všude krásné voňavé bublinky jako z bublifuku a auto krásně voní po kytičkách. 8) Ještě párkrát a bakterie nemají šanci. :lol:
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

mibe
Příspěvky: 2
Registrován: 02 čer 2010, 12:05

Re: přípravek na čištění a desinfekci

Příspěvek od mibe » 02 čer 2010, 12:17

Hribek píše:Tak jsem dens požil tento přípravek, podle návodu nastříkat celý obsah spreje do prostoru kde je výparník klimy, pro jistotu jsem vystříkal jěště výdechy vzduchu a je po smradu, doufám že to po 14dnech nezačne smrdět znovu :mrgreen:
KDE JE VÝPARNÍK KLIMY?

Jocker
Příspěvky: 2115
Registrován: 15 črc 2007, 13:21
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Re: přípravek na čištění a desinfekci

Příspěvek od Jocker » 23 čer 2010, 14:12

no kde? jak vypnu klimu tak smrad jak svin....

koubič
Příspěvky: 14
Registrován: 28 kvě 2007, 12:29

Re: přípravek na čištění a desinfekci

Příspěvek od koubič » 08 črc 2010, 11:28

Zásadou při čištění je čistit kompletně a všechno. To znamená rozebrat odkládací přihrádku a dostat se ke kabinovému filtru. Určitě bude od prachu černý jako bota. Ventilátor taky nasaje kdekterý svinstvo ze stromů a to se zarazí o filtr. Za rok se ho tam dokáže nashromáždit pěkná hromada. Vysavač a vysát celý prostor u filtru. Potom vlhký hadřík a pěkně setřít prach. Skoro jako doma. Jenže pečlivěji. Prach dělá s kondenzátem pěknou kašičku a ta umí zavonět. Potom přijde na řadu dezinfekční sprej. Nastříkat všude kam se hadička dostane. Před i za výměník. Nevynechat ani výdechy vzduchu v kabině. Já osobně nešetřím a dávám jednou za dva roky dva spreje. Pěna se postupně zkapalní a odteče odpadem pro kondenzát. Teprve když je pěna pryč, vytřít zbytek vlhkosti po pěně v místě filtru a dá se namontovat nový. Upozorňuji, že jeho zakoupení není jednoduché, protože se používaly dva druhy větrání a není to ohraničeno rokem výroby. Cpali je tam, jak jim to přišlo pod ruku. Takže filtr s sebou do prodejny. Po úspěšném nasazení filtru vše zase uzavřít a namontovat na své místo. Jako prevenci proti zápachu doporučuji nepouštět klimu na krátké couračky po městě. Klimu pouštět na delší cesty více než půl hodinky. Před dojezdem do cíle klimu vypnout a nechat provětrat. Alespoň 5 minut. Kondenzát se z větší části odpaří a nekazí se v rozvodu vzduchu. Pro jistotu doporučuji příručku „Jak na to“. Stojí sice 500 – 600 Kč, ale na základní údržbu a případnou malou poruchu opravitelnou svépomocí je naprosto ideální.

Radoš 92
Moderátor
Příspěvky: 8697
Registrován: 27 úno 2007, 00:08
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Radoš 92 » 06 kvě 2011, 12:08

Jocker píše:tak jsem dneska koupil tendle sprej od Starline ale moc hctrej z toho návodu nejsem...Nastříkejte do nasávacího otvoru ventilace a nechte 20 působit, poté zapněte ventilaci na plno....Kam to mám nastříkat? Mám vyndat kabinový filtr a tam někam nebo stačí do výdechů?
Obrázek
Přesně tohle jsme dneska dostal, tak asi to prubnu podle tohohle
loki píše:http://loskutak.nova.cz/clanek/hobby/ci ... -aute.html
tady loskuták jak na to, pokud třeba někdo neviděl a pomůže.
stručně- "pěna" dvakrát ročně a nedejcháš breberky :D
akorát nemám nové filtry, tak je jen vytřepu. :mrgreen:
Aktuální: Opel Zafira B 1.8 | Z18XER . . . . Opel Astra G 1.8 | X18XE1
Předchozí: Opel Zafira B 1.9 CDTi | Z19DT
Předchozí: Opel Zafira A OPC | Z20LET
Předchozí: ]Opel Astra G 2.0 Di| X20DTL
Předchozí: Opel Astra G 1.4 | Z14XE

Uživatelský avatar
Miichaal
Příspěvky: 349
Registrován: 02 lis 2009, 18:14
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: přípravek na čištění a desinfekci

Příspěvek od Miichaal » 07 črc 2011, 15:57

u nás v servisu se klima čistí jedině dezinfekcí od wurta....zkoušelo se od retechu,bernera,normfestu ...ale ten wurťáckej je nejlepší(taky ale nejdražší)...vytvoří pěnu která se v tom systému chvilku udrží...ty ostatní výceméně jen >>protečou<< a nevyčistěj to tak důkladně... tu dezinfekci od starlinu opravdu jen jako nejnutnější nouzovku... :-)

Uživatelský avatar
tesario
Příspěvky: 625
Registrován: 17 srp 2007, 20:54
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: přípravek na čištění a desinfekci

Příspěvek od tesario » 07 črc 2011, 16:54

Já loni použil tento sprej od Valea a bylo po smradu. Letos jsem byl ale u Dennyho, tak mi to vyčistil kompletně celý.

Uživatelský avatar
hefab
Příspěvky: 206
Registrován: 09 led 2017, 08:09

Re: přípravek na čištění a desinfekci

Příspěvek od hefab » 07 bře 2018, 16:17

Nazdar chlapi, trocha to tu po rokoch oživím :D
Bol mi doporučený prípravok K2 Klima Doktor. Je to sprej, dlhou hadičkou sa nastrieka do všetkých otvorov klímy a vytvorí penu. Trochu som sa nad tým celým zamyslel a dávam do pléna:
Smrad je cítiť po vypnutí klimakompresora, pri bežnom používaní ventilácie bez zapnutého klimakompresora smrad necítime. Z tohto mi vyplýva, že zdrojom smradu sú len tie časti, ktoré sa priamo podieľajú na chladení. Spoločné časti ventilácie nie sú zdrojom smradu, pretože by to smrdelo stále, aj pri klasickom kúrení (topení) do interiéru.
Nemám problém vymeniť peľový (kabínový) filter, už som to robil, aj teraz ho vymením, ale načo striekať tú gebuzinu niekde, kde to nie je potrebné? Radšej sa zameriam na konkrétny zdroj smradu, tým je asi len ten výparník.
Čo vy na to?
Díky.
klima.jpg
Astra G 1.4 Twinport

Uživatelský avatar
hefab
Příspěvky: 206
Registrován: 09 led 2017, 08:09

Re: přípravek na čištění a desinfekci

Příspěvek od hefab » 18 črc 2018, 09:58

Nazdar.
Prikladám nejaké fotky a skúsenosti z môjho postupu:
Klima Doktor.jpg
Odobral som peľový (kabínový) filter. Zaujímavé, že aj po štvorhodinovom odstavení auta bol výparník klímy ešte stále mokrý. Takže toto je jednoznačne zdroj, kde sa dobre darí baktériám. Cez dutinu odobratého peľového filtra som priamo na výparník nastriekal penu.

Fotka z endokamery zo strany peľového filtra - rebrá výparnika sa zdajú celkom čisté:
Výparník.jpg
Fotka z endokamery zo strany radiátora kúrenia - endokamera strčená cez stredný výduch ventilácie pod TIDom:
Radiátor.jpg
Najviac peny som striekol cez ten stredný výduch ventilácie pod TIDom vo viere, že pena vlastnou tiažou prejde až k radiátoru a cez jeho rebrá až k výparníku. (Priložená hadička k spreju je krátka, potrebná dĺžka by mala byť dvojnásobná). Aby pena neutekala do výduchov na nohy, je potrebné mať tieto klapky zavreté. Napríklad prepnúť do polohy smer predné sklo.
Striekať penu niekde inde ako na výparník je nezmysel, to je len strata času a peňazí.
Časť peny som si nechal na odtokový otvor z klímy, asi je nutné vliezť pod auto, aby som sa k nemu dostal.
Čas ukáže, ako dlho dezinfekcia klímy vydrží :D
Astra G 1.4 Twinport

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: přípravek na čištění a desinfekci

Příspěvek od vasekpetr1 » 18 črc 2018, 11:04

Obávám se, že "fajfkou" odtokového kanálku se k výparníku moc nedostaneš - tam je položený nejdřív výměník topení a teprve nad ním je kanálek od výparníku. Ale zkusit to můžeš :D .
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Uživatelský avatar
hefab
Příspěvky: 206
Registrován: 09 led 2017, 08:09

Re: přípravek na čištění a desinfekci

Příspěvek od hefab » 19 črc 2018, 09:17

Skúsim pozrieť, či to takto vyzerá aj na mojom aute. Tieto fotky sú z X16XEL.
Odtok kondenzátu z klímy.jpg
Odtok kondenzátu z klímy - trubka.jpg
Ďalšia možnosť, ako sa dostať do ideálneho miesta na dezinfekciu výparníka je vyvŕtať dierku do plastového krytu výparníka v naznačenom mieste 8)
Otvor pre dezinfekciu výparníka.jpg
Astra G 1.4 Twinport

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: přípravek na čištění a desinfekci

Příspěvek od vasekpetr1 » 19 črc 2018, 10:24

Na mé bývalé Astře X16SZR jsem v pohodě tu fajfku shora od motoru přes posilovač řízení šroubovákem sundal, ale pořád je ten problém, že je tam výměník topení a odtok kondenzátu z výparníku jde shora v pravém úhlu svisle na kanálek.
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Odpovědět