Tomkova nádhera - 1.6 16v

Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1929
Registrován: 26 zář 2012, 21:11
Bydliště: VS,ZL

Re: Tomkova nádhera - 1.6 16v

Příspěvek od pejee » 14 říj 2013, 14:15

jsi boural ?
______
X14XE
Z20LET OPC II
______

Reklama
 

Uživatelský avatar
DJTommek
Příspěvky: 261
Registrován: 13 srp 2013, 11:17
Bydliště: Orlová + Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomkova nádhera - 1.6 16v

Příspěvek od DJTommek » 14 říj 2013, 14:24

Nee :) Momentálně se mi nevyplatí cestovat autem do Prahy a zpět co dva týdny, tak jezdím vlakem. Ani na to zatím nejsou peníze, začátky na vysoké 450km od domova když nemám práci jsou těžké.
Původně bylo koupené auto proto, abych s ním jezdil do školy trasu Orlová - Ostrava. Ani ne týden po koupi auta jsem se dozvěděl, že mě vzali do Prahy a prodávat auto už jsme nechtěli.

Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1929
Registrován: 26 zář 2012, 21:11
Bydliště: VS,ZL

Re: Tomkova nádhera - 1.6 16v

Příspěvek od pejee » 14 říj 2013, 14:27

TO jo, je to štreka a cesta drahá..ale zase sehnal bys pár lidí do auta vždycky na tu trasu, ne? aspoň cesta by se zaplatila .. Však vidím ten blatník vzadu promáčklý, na poslední fotce :D
______
X14XE
Z20LET OPC II
______

Uživatelský avatar
DJTommek
Příspěvky: 261
Registrován: 13 srp 2013, 11:17
Bydliště: Orlová + Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomkova nádhera - 1.6 16v

Příspěvek od DJTommek » 14 říj 2013, 14:32

Zatím jsem na to nikoho nesehnal, ale plánuju to. (nějaký tip?) Na to by měly existovat i nějaké webovky, co jsem slyšel. Zadá se kdo chce odkud jet (případně jezdit) a ostatní na to reagují. Prostě se stát na chvíli taxikářem.
Fuj, to vypadá hrozně, z tohoto úhlu :D je to ale jen nějaký odraz, auto je zatím ani neškrábnuté :)
zde je fotka na tom samém parkovišti.

Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1929
Registrován: 26 zář 2012, 21:11
Bydliště: VS,ZL

Re: Tomkova nádhera - 1.6 16v

Příspěvek od pejee » 14 říj 2013, 14:48

už to vidím, to je pěkný odraz :D skoro jak reálné poškození..
zkus jizdomat.cz nebo na facebooku Jedu taky Ostrava-praha či tak nějak
______
X14XE
Z20LET OPC II
______

Uživatelský avatar
DJTommek
Příspěvky: 261
Registrován: 13 srp 2013, 11:17
Bydliště: Orlová + Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomkova nádhera - 1.6 16v

Příspěvek od DJTommek » 14 říj 2013, 14:58

Díky za tipy, zkusím něco vymyslet ;) Už jsem tam zahlédl pár žádostí, které jsou podle mého gusta (na víkend do Ostravy) a jednou za dva týdny.

Uživatelský avatar
DJTommek
Příspěvky: 261
Registrován: 13 srp 2013, 11:17
Bydliště: Orlová + Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomkova nádhera - 1.6 16v

Příspěvek od DJTommek » 16 lis 2013, 23:33

Přináším další změny, které se udály za poslední dny.
  • Jako hlavní událost byla baterka. Ta odešla úplně (nejde ani dobít přes nabíječku) tak byla koupena nová z Tesca, za nějakých 1400, kapacita 55 Ah (více momentálně nevím, nekupoval jsem ji já). Co mě překvapilo bylo, že ať se rádio vyresetovalo, uložené stanice zůstaly.
  • pročištěny kliky u dveří spolujezdce a řidiče (vymontován kompletně celý mechanismus, ten rozebrán, rez vybroušena, zámek u řidiče pročištěn grafitem a prostříkán) Takže těm, kterým se zasekává klika, mrkněte jestli to nevypadá jako mě ;) Nastříkání, které jsem dělal před dvěma týdny, bez rozebrání mechanismu opravdu nepomohlo. (
    fotka1, fotka2 a fotka3)
  • pročištěny dveře
  • sehnána jedna chybějící náhradní žárovka
  • nalepen znak opel (silikonem, snad to bude držet), docela piplačka, jelikož na místě, kde má být, je mírné ohnutí karoserie, tak to drželo buď vrchní nebo spodní část. Nakonec se to povedlo.
  • nalepena odlepená ještěrka (když jsem přijel na frýdecko-místecký sraz, držela se jen za packy :D). Použili jsme superdržící oboustrannou lepící pásku
  • zhodnocení situace, kudy navést dráty a kam nalepit ledkové pásky pro podsvícení klik zvenčí (to byl hlavní úkol pro ten den, nakonec se to totálně zvrtlo a dělaly se předchozí činnosti a na ledky se zapomnělo :D)
  • koupen parkovací terčík :D
Tímto chci poděkovat i renkovi ze Háčkovského fóra za pomoc a poskytnutí garáže :)
Jako obvykle, změny v prvním příspěvku editovány (červeně)

Uživatelský avatar
DJTommek
Příspěvky: 261
Registrován: 13 srp 2013, 11:17
Bydliště: Orlová + Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomkova nádhera - 1.6 16v

Příspěvek od DJTommek » 18 pro 2013, 21:24

Nedávno jsem si koupil ten Sheron sprej na exteriérní plasty (Globus-Zličín, 99 kč) a narychlo nastříkal dvě vrstvy na plast na dveřích u řidiče. V porovnání se dveřmi zadními to je docela veliký rozdíl, vyfotím až se k tomu dostanu. Navíc, nastříkal jsem to v zimě, bez nějakého vetšího předčištění, tak to pravděpodobně nebude mít takový účinek, jako s lepší přípravou a v létě.
Takže doporučuji 8)

Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1929
Registrován: 26 zář 2012, 21:11
Bydliště: VS,ZL

Re: Tomkova nádhera - 1.6 16v

Příspěvek od pejee » 18 pro 2013, 21:35

Bohužel to vydrží jenom krátce ten spray, je to dobré když jedeš na nějaký sraz nebo událost a chceš aby auto trochu vypadalo :D
______
X14XE
Z20LET OPC II
______

Uživatelský avatar
DJTommek
Příspěvky: 261
Registrován: 13 srp 2013, 11:17
Bydliště: Orlová + Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomkova nádhera - 1.6 16v

Příspěvek od DJTommek » 18 pro 2013, 22:02

Je to nastříknuté cca měsíc a stále v pohodě ;) A kdyby déle ne, tak co už, jednou za čas, když pojedu z myčky... :D

Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1929
Registrován: 26 zář 2012, 21:11
Bydliště: VS,ZL

Re: Tomkova nádhera - 1.6 16v

Příspěvek od pejee » 18 pro 2013, 22:16

Já se k tomu letos nedostal vůbec, ale hned na jaro dávám kliky a lišty do laku, prahy bych chtěl taky v barvě, snad se moc neotlučou.. pak už se na nějaké udělátka vyprdnu :D
______
X14XE
Z20LET OPC II
______

Uživatelský avatar
DJTommek
Příspěvky: 261
Registrován: 13 srp 2013, 11:17
Bydliště: Orlová + Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomkova nádhera - 1.6 16v

Příspěvek od DJTommek » 18 pro 2013, 22:57

Zatím mě to nějak nenadchlo, ukaž pak fotky ;) Navíc, potřebuju na něm udělat ještě spoustu jiných věcí, tak jak vyjdou penízky ;) Teď o Vánocích doufám, že toho stihnu dost.
Mimo jiné se chci mrknout na světla. Doplnit náhradní žárovky, o/upravit podsvícení SPZ (jedno nesvítí a chci vyměnit oba za bílé), podsvícení interiéru (nemám světla u ovládání topení... takže když jedu v noci, musím si svítit vrchním světlem - velice nepohodlné) a podsvícení klik, to jsem zahlédl na srazu a stále si myslím, že je to boží :D

ZoD
Příspěvky: 200
Registrován: 02 lis 2013, 17:28

Re: Tomkova nádhera - 1.6 16v

Příspěvek od ZoD » 19 pro 2013, 19:15

tos nezkusil :lol: když je astra komplet v laku vypadá luxusněj :wink:
5dv Z14XE(?kW,?Nm)bílý lak+černé dopln'ky+sport sedačky komplet nastavitelné+EGRoff+odhlučnění vozu+panel navigace samo-domo+OPCpředek+dvětrání kapoty+15''ZIMNI BLIZZAK-XENONY depo+OSTŘIK

Uživatelský avatar
DJTommek
Příspěvky: 261
Registrován: 13 srp 2013, 11:17
Bydliště: Orlová + Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomkova nádhera - 1.6 16v

Příspěvek od DJTommek » 20 pro 2013, 16:18

Este uvidim :D
Kazdopadne, dneska koupeny LED pasky. Takze jiz brzy si je nanecisto na ty kliky nahodim ;) jen se budu muset trosku vnucovat strejdovi do garaze, venku to je docela nepohodlne :D

ZoD
Příspěvky: 200
Registrován: 02 lis 2013, 17:28

Re: Tomkova nádhera - 1.6 16v

Příspěvek od ZoD » 20 pro 2013, 17:11

8) známe,taky stojím venku ale už jsem si zvykl(akorát v -10 loni moc neschnula barva) sem rval do vozu sedačky a taky venku u nás je 2.5°C ale nic moc
5dv Z14XE(?kW,?Nm)bílý lak+černé dopln'ky+sport sedačky komplet nastavitelné+EGRoff+odhlučnění vozu+panel navigace samo-domo+OPCpředek+dvětrání kapoty+15''ZIMNI BLIZZAK-XENONY depo+OSTŘIK

Odpovědět