Tomkova nádhera - 1.6 16v

Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1929
Registrován: 26 zář 2012, 21:11
Bydliště: VS,ZL

Re: Tomkova nádhera - 1.6 16v

Příspěvek od pejee » 20 pro 2013, 19:44

ZoD:Už máš sedačky? máš svoje téma? :D
______
X14XE
Z20LET OPC II
______

Reklama
 

ZoD
Příspěvky: 200
Registrován: 02 lis 2013, 17:28

Re: Tomkova nádhera - 1.6 16v

Příspěvek od ZoD » 21 pro 2013, 11:48

už namontované,zašité a zapojené je to skvělý pocit,téma založím přes svátky,musím nafotit atd.

no nezasírejme toto tema
5dv Z14XE(?kW,?Nm)bílý lak+černé dopln'ky+sport sedačky komplet nastavitelné+EGRoff+odhlučnění vozu+panel navigace samo-domo+OPCpředek+dvětrání kapoty+15''ZIMNI BLIZZAK-XENONY depo+OSTŘIK

Uživatelský avatar
DJTommek
Příspěvky: 261
Registrován: 13 srp 2013, 11:17
Bydliště: Orlová + Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomkova nádhera - 1.6 16v

Příspěvek od DJTommek » 21 pro 2013, 15:23

Pokud se to bude týkat alespoň trochu mě a mého auta, tak mi to docela nevadí ;) otázka jak moderátorům.

Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1929
Registrován: 26 zář 2012, 21:11
Bydliště: VS,ZL

Re: Tomkova nádhera - 1.6 16v

Příspěvek od pejee » 21 pro 2013, 18:38

Moderátorům to je šumák co máš ve svém tématu :D Jinak já budu dávat led pásky asi jen do kufru, v kombajnu to horní světlo je jaksi daleko tak to dám na boční plasty co vedou roletku..nejspíš. Ty chceš podsvítit kliky zvenčí jo?
______
X14XE
Z20LET OPC II
______

Uživatelský avatar
DJTommek
Příspěvky: 261
Registrován: 13 srp 2013, 11:17
Bydliště: Orlová + Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomkova nádhera - 1.6 16v

Příspěvek od DJTommek » 22 pro 2013, 09:31

Jojo, od toho srazu ve Frýdku na to nemůžu zapomenout :D Horní světlo budu upravovat leda na bílou barvu.
Ale nutnost je fakt ovládání topení...

Uživatelský avatar
DJTommek
Příspěvky: 261
Registrován: 13 srp 2013, 11:17
Bydliště: Orlová + Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomkova nádhera - 1.6 16v

Příspěvek od DJTommek » 22 pro 2013, 22:12

Dneska otestováno, jak se jezdí skoro plně naložená. 4 osoby, cca 100 litrů vod v kufru + nějaké další tašky s nákupy pro Vánoce :D Většinou se jednalo o dvoulitrové flašky kofoly a 1,5 litrové Dobré vody.
Žádný problém, nějaký výraznější rozdíl jsem nezpozoroval.

Vectra11
Příspěvky: 286
Registrován: 21 bře 2013, 20:43
Bydliště: Ostrava

Re: Tomkova nádhera - 1.6 16v

Příspěvek od Vectra11 » 23 pro 2013, 04:45

Tak to máš zázračné auto :D

Uživatelský avatar
DJTommek
Příspěvky: 261
Registrován: 13 srp 2013, 11:17
Bydliště: Orlová + Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomkova nádhera - 1.6 16v

Příspěvek od DJTommek » 23 pro 2013, 09:20

Ze jsem nemusel vubec nejak podrazovat, ci nejak vice slapat na plyn aby to jelo, proste v pohode :)

Uživatelský avatar
DJTommek
Příspěvky: 261
Registrován: 13 srp 2013, 11:17
Bydliště: Orlová + Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomkova nádhera - 1.6 16v

Příspěvek od DJTommek » 19 led 2014, 23:28

Tak, po dnešních 11 úmorných hodinách v garáži jsou opět nějaké změny. Především jsme se zjistili, že bible není zase tak vševědoucí a ne úplně se jí dá věřit.
Pokračovali jsme s čištěním a podsvícením klik, tentokrát byly na řadě zadní dveře. U manuálního stahování oken je speciální "pružinka", která se má vycvaknout určitým pohybem. Podle knížky by to bylo snadné, jenže pružinka byla přesně obráceně, takže jsme ji rvali dovnitř. Po několika desítkách minut námahy a ne zrovna hezkých slov se to náhodou podařilo vytlačit správným směrem a bylo to. Tak tedy zkušenost i pro ostatní ;)
Další potíž byla v napojování kliky na dveře, konkrétně zacvaknutí železné tyčky do plastového čehosik, šlo ale jen o neobratnost a špatné dostupnosti kvůli ne zrovna malých rukou :D
Vzadu už jsou ledky nahozené, vepředu to je jeden z posledních kroků, společně s doděláním kabelů. Až nějak dám dokupy fotky, třeba je Alzafir dohodí do návodu, podle kterého se řídím.
Nevím jak přesně udělal protažení kabelů k napájení LEDek, ale já provrtal dírku do kliky a tavným lepidlem zacelil. Přijde mi to nejjistější.
Kromě ledek jsem ještě udělal pár drobností jak v interiéru, tak mimo něj a mírně aktualizuji první post.

Uživatelský avatar
DJTommek
Příspěvky: 261
Registrován: 13 srp 2013, 11:17
Bydliště: Orlová + Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomkova nádhera - 1.6 16v

Příspěvek od DJTommek » 09 úno 2014, 00:28

Tak opět nějaké změny. Prošlo technickou, to je hlavní. Zároveň s tím se provedla nějaká ta údržba jako výměna oleje + olejového filtru, provedena geometrie a něco s čepem řízení. U toho byl otec, ne já, tak nevím o co se jednalo. Ale jelikož se jedná o člověka, ke kterému jezdíme už několik let, asi se vážně jednalo o něco nutnějšího k opravě ;)
Ještě je potřeba vyměnit všechny tlumiče.

Uživatelský avatar
DJTommek
Příspěvky: 261
Registrován: 13 srp 2013, 11:17
Bydliště: Orlová + Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomkova nádhera - 1.6 16v

Příspěvek od DJTommek » 16 bře 2014, 19:02

Byl dokončen projekt podsvěcování klik. Napojené do stropního světla, svedené ke svorkovnici nalevo od řidiče. Chtěl jsem řešit prosvěcování LEDek když nemají svítit. Tento problém mě vůbec nepotkal. Svítí když mají a vůbec nesvítí když nemají. Jediný menší problém byl, že světlo prosvítalo směrem nad kliku, což nevypadalo nejlépe. Stačil malý kousek lepící pásky a bylo hotovo.
Fotky nahodím až budu mít nějaké kvalitnější.
Díky Alzafirovi za debatu a obří díky Renkovi z háčkovského fóra za technickou výpomoc a použití jeho garáže.

Dále jsem vyměnil přední stěrače (byla to už docela nutnost), ještě bych měl vyměnit i zadní.

Stavil jsem se taky u Frydexe z háčkovského fóra vyměnit přezůvky za letní. Hodili jsme auto rovnou i na diagnostiku, jelikož se mi nezdá, že bych jezdil za 8,89l / 100km... Nic jsme nezjistili, takže až bude více času, ještě se domluvím s Alzafirem.

Poslední větší změna je, že jsem již oficiálním klubákem, nálepky byly konečně nalepeny! :) Nalepeno jak vepředu (zde a zde) tak i vzadu (zde a zde). Kvalitnější fotky až bude hezky, auto umyté a vyšampónované a budu mít lepší foťák.

Další plány:
- zajet za Alzafirem (nebo někým dalším kdo umí s diagnostikou) a projet live data z lambda sondy
- pohledat konektor pro zapojení tempomatu, dnešní rychlá prohlídka nebyla úspěšná
- namontovat nové rádio: USB, karta, DVD, další video vstup (třeba pro parkovací kameru)
- společně s tím pořídit lepší repráky
- udělat rozbočení pro cigaretové napájení

Uživatelský avatar
DJTommek
Příspěvky: 261
Registrován: 13 srp 2013, 11:17
Bydliště: Orlová + Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomkova nádhera - 1.6 16v

Příspěvek od DJTommek » 15 dub 2014, 09:34

Tak, auto bylo nějakou chvíli v servisu a bylo se na čem ohánět teda:
  • vyměněny všechny čtyři tlumiče
  • vyměněny silentbloky
  • vyměněna kost stabilizátoru
  • a další drobnosti okolo
To se to bude panečku jezdit ;)

Absinth
Příspěvky: 1483
Registrován: 18 pro 2011, 23:43
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomkova nádhera - 1.6 16v

Příspěvek od Absinth » 15 dub 2014, 18:13

No ty furt jen měníš a nejezdíš :-D tvýmu autu musí připadat každý ujetý km jako výhra v loterie :-D
http://www.eastwoodcarshow.cz - nezávislé recenze automobilů
ex.: ASTRA G, FORD PUMA, BMW E30
now: Rover 416 99´
work: Ford Transit 2.2

Uživatelský avatar
DJTommek
Příspěvky: 261
Registrován: 13 srp 2013, 11:17
Bydliště: Orlová + Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomkova nádhera - 1.6 16v

Příspěvek od DJTommek » 15 dub 2014, 19:46

Tomu věř! :D
Teď jsem doma skoro každý víkend (které si navíc různě prodlužuji) takže s ním jezdím, jezdím ;)

Uživatelský avatar
DJTommek
Příspěvky: 261
Registrován: 13 srp 2013, 11:17
Bydliště: Orlová + Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomkova nádhera - 1.6 16v

Příspěvek od DJTommek » 18 črc 2014, 08:58

Včera jsem byl doplnil klimu a kromě žravosti oleje už nevím o žádném dalším problému! Takže jsem poměrně spokojen :) Snad jsem to nezakřikl!

Jen jedna věc mě kapku znepokojuje: sehnal jsem si tento voucher, kde mi to kromě odsátí a doplnění i vydezinfikují. Jak poznám, že mi to i vydezinfikoval? Na papírku, který vyjel z toho stroje o tom nic psané nebylo (jen kontrola úniku a správa o dopnění) a na jiném to neměl (sledoval jsem ho při práci).
Že by mě natáhli? Došlo i to dost pozdě.

Absinth: teď už s ní jezdím každý/každý druhý den ;)

Odpovědět