ZoDovice white edice (z14xe)..PROJEKT ODHLUČNĚNÍ..

Odpovědět
ZoD
Příspěvky: 200
Registrován: 02 lis 2013, 17:28

ZoDovice white edice (z14xe)..PROJEKT ODHLUČNĚNÍ..

Příspěvek od ZoD » 18 lis 2014, 18:02

Zdravím klubáci konečně se dokopávám představit mou astru (FOTKY AŽ NEBUDE PRŠET :evil: )

Je to 5DVířko roku 2001 s motorem 1.4 16v (z14xe) na těch 66kw je to celkem čilé ale na dálnici to fakt není,na druhou stranu oproti motorům 55kW VW,FORD atd...má na svůj obsah dost slušný výkon.

za tu dobu co ji mám prošla různými fázemi ale až ted' vypadá tak že se za ni nemusím stydět ...
..i když pár věcí mi schází hlavně teda výkon :cry: a ruku v ruce s tím i pořádná brzdová soustava ale
do toho vrážet nebudu protože auto má sloužit majiteli!!!


jinak co se týče výbavy

serie:

palubní pc se systémem check control-musel jsem opravit nedopisoval 2 hod práce s pájkou
přední okna+zrcátka v elektrice-parádní věc
manuální klimatizace-komplet předělaná nové hadice,chladič,kompresor-7000kč investice
nastavitelný volant
nastavitelná sedačka řidiče
abs
4xairbag
atd...

úpravy a vylepšení:

přední sedačky ze sport verze-komplet nastavitelné
loketní opěrka-snížená
černé čalounění palubky+panel pro gps
chrom kroužky kolem budíků
vnitřní teploměr
nezávislé topení-ale žere baterrku :cry:
černý komplet interiér+stropnice a sloupky
LED osvětlení interiéru 3 silné svítidla
zatmavené okna+na předních bocích stahovací roletky

zahlazený zadní stěrač a zámek kufru
led osv.SPZ
falešná koncovka výfuku
přední OPC nárazník (originál plast abs z vrakáče 4000kč)
letní kola LM technik germany 7jx16'' et 38 (v zadu 1cm podložky)
letní pneu Bridgestone potenza adrenalin RE002 205/50 R16
podvozek seriový ale nové díly
brzdy ATE ale prostě chybí tomu 4x kotouč :cry:
odvětrání kapoty (díra nad chladičem-zakrývací) v létě hodně pomáhá při stání v koloně
bílý polyuretanový lak+černé dopln'ky-střecha,zrkadla....
Naposledy upravil(a) ZoD dne 18 pro 2014, 17:18, celkem upraveno 1 x.
5dv Z14XE(?kW,?Nm)bílý lak+černé dopln'ky+sport sedačky komplet nastavitelné+EGRoff+odhlučnění vozu+panel navigace samo-domo+OPCpředek+dvětrání kapoty+15''ZIMNI BLIZZAK-XENONY depo+OSTŘIK

Reklama
 

jerry mouse
Příspěvky: 3559
Registrován: 01 srp 2009, 13:55
Bydliště: červenomodrá TOTALITA. PO Vychod.

Re: ZoDovice white edice (z14xe)

Příspěvek od jerry mouse » 19 lis 2014, 09:47

Zode tak to je prekvapko, :shock: ja myslel že si tu už dost davno a že len čisto náhodou som sa nevedel dokopať k tvojmu autiaku! Na fotky sa samosebou budem tešiť a prajem len prijemne zažitky pri zušlachťovani tvojho milačka! 8) :wink:
ZA-22dtr mt6-f40 Silver Elegance m03 (aktuálne 393tkm) No-Kat No-EGR.Alzaf 285tkm,bolo AstraF-1,6 8V combi. Pokiaľ nie som tu tak, som určite niekde inde.. ešte sa nestalo, že by som nebol absolútne nikde.. Alfamobil +421 948 833 957 alebo Pevný 0905 833 957

Uživatelský avatar
Sob
Příspěvky: 837
Registrován: 08 kvě 2007, 17:37
Bydliště: Litomyšl
Kontaktovat uživatele:

Re: ZoDovice white edice (z14xe)

Příspěvek od Sob » 26 lis 2014, 20:50

To auto mě zajimá, nasypej sem fotky.
Astra g Z18xe - srdcovka daily :)
Felicia pickup low edition - pracant 8)
Jetta coupe - mazel co čeká na svůj čas :|
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=47&t=11569

ZoD
Příspěvky: 200
Registrován: 02 lis 2013, 17:28

Re: ZoDovice white edice (z14xe)..PROJEKT ODHLUČNĚNÍ..

Příspěvek od ZoD » 18 pro 2014, 17:35

zatím jsem novou podobu nefotil ani všechny úpravy(pak udělám galerku co jsem tomu provedlo od 2011-doted'ka)snažím se jít cestou dělat to pořádně nebo předělat....

ODHLUČNĚNÍ:
po tom co jsem prolezl net plný teoretiků,posr*anců a samozvaných geniu co radí nebo dokonce
sami odhlučnují materiály které jsou k tomu absolutně nevhodné,neefektivní (mirelon,mikra.. aj.)
jsem usoudil že češi opravdu nejsou národem kutilů teda alespon' ta ''porevoluční'' geniální sorta svobodných lidí.....
nebaví mě číst ty sraby co se na to bojí šáhnout tak jsem něco pokoupil a dal se do díla
jaké tedy materiály jsem použil? no tyto(celkové vytlumení+bude nástřik podvozku cca 10 000kč aby
to mělo vůbec smysl)
:asfaltové pláty 1,5 a 2mm=kapota,motorová přepážka,dveře,kufr
:netkaná textilie 15 a 40mm=kapota,motorová přepážka,něco v kufru
:filc 5mm=střecha
:nehořlavá látka s alu potahem-střecha,nad výfukem,něco v motoru
:speciální gumová rohož 8kg na metr čt.=pžepážka motoru,nad výfukem,pod zadními sedadly,kufr
:akustický molitan 30mm=plato v kufru
:gladen neoprene=motor,nad výfukem,kufr,podběhy
:deska s pu nehořlavým filmem(gumex stražnice)=kapota
+nějaké další blbosti to časem dodělám a dofotím(odhlunění není komplet dokončeno!)

pár fotek-montážní pěny v kapotě si nevšímejte to byla blbost začátečníka ale kdo neic nedělá tak...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
5dv Z14XE(?kW,?Nm)bílý lak+černé dopln'ky+sport sedačky komplet nastavitelné+EGRoff+odhlučnění vozu+panel navigace samo-domo+OPCpředek+dvětrání kapoty+15''ZIMNI BLIZZAK-XENONY depo+OSTŘIK

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: ZoDovice white edice (z14xe)..PROJEKT ODHLUČNĚNÍ..

Příspěvek od Vojta » 18 pro 2014, 18:49

a je to znát? kde si koupil tu samolepicí netkanou textilii?
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

jerry mouse
Příspěvky: 3559
Registrován: 01 srp 2009, 13:55
Bydliště: červenomodrá TOTALITA. PO Vychod.

Re: ZoDovice white edice (z14xe)..PROJEKT ODHLUČNĚNÍ..

Příspěvek od jerry mouse » 18 pro 2014, 19:52

Ty kokos dobré :shock: 8) 8) 8) nebojiš sa že to pojde potom ako nejaky tichy Prius? Ja viem že je to pakec robota a neda sa to robiť ked je vonku už chladnejšie, dobre vytlmenie to je praca na 2-3 tyždne ak su peniaze a čas si to urobiť poriadne. Našu astru mame tak na 45% už vytlmenu ale asi najväčšou radostou je excelentne zatvaranie dveri ako u aut o dve triedy vyššie! No neviem či ti bude postačovať tých 10litrov, ale na štart to bude až, až, každopadne držim palce! Muziku asi nerobiš tipujem, bude to len akusticke odhlučnenie od vonkajšeho hluku a od podvozku, alebo sa pletiem?
ZA-22dtr mt6-f40 Silver Elegance m03 (aktuálne 393tkm) No-Kat No-EGR.Alzaf 285tkm,bolo AstraF-1,6 8V combi. Pokiaľ nie som tu tak, som určite niekde inde.. ešte sa nestalo, že by som nebol absolútne nikde.. Alfamobil +421 948 833 957 alebo Pevný 0905 833 957

Uživatelský avatar
Sob
Příspěvky: 837
Registrován: 08 kvě 2007, 17:37
Bydliště: Litomyšl
Kontaktovat uživatele:

Re: ZoDovice white edice (z14xe)..PROJEKT ODHLUČNĚNÍ..

Příspěvek od Sob » 18 pro 2014, 20:54

Nic proti, ale malinko mě to tu smrdí Kubesemaurem či jak se jmenoval.
Proti gustu....
Astra g Z18xe - srdcovka daily :)
Felicia pickup low edition - pracant 8)
Jetta coupe - mazel co čeká na svůj čas :|
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=47&t=11569

webi
Příspěvky: 625
Registrován: 26 lis 2010, 15:04
Bydliště: Hustopeče nad Bečvou

Re: ZoDovice white edice (z14xe)..PROJEKT ODHLUČNĚNÍ..

Příspěvek od webi » 18 pro 2014, 21:26

Sob píše:Nic proti, ale malinko mě to tu smrdí Kubesemaurem či jak se jmenoval.
Proti gustu....
To je on :lol:
Prvně kubesmauer potom kubeSRi a ted ZoD
Teď, když jsme se naučili létat v povětří jako ptáci,
potápět se jako ryby,
zbývá už jen jediné -
[color=#BF0000]naučit se žít na zemi jako lidé.[/color]
[color=#0000BF]George Bernard Shaw[/color]

Uživatelský avatar
Hardy
Příspěvky: 1460
Registrován: 10 dub 2010, 01:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ZoDovice white edice (z14xe)..PROJEKT ODHLUČNĚNÍ..

Příspěvek od Hardy » 18 pro 2014, 21:30

Chcelo by to riadne zmerať merákom v dB hodnotách o koľko to stíchlo po úprave. Takto z "dojmov" to nebude bohvie aké hodnoverné. :P
Moje prvé auto: Astra G 3door X16XEL - R.I.P

Kód: Vybrat vše

https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=46&t=18192
Moje terajšie auto: Astra G Bertone Coupé Z20LET

Kód: Vybrat vše

https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=50&t=25292
In memoriam Paul Walker - R.I.P

jerry mouse
Příspěvky: 3559
Registrován: 01 srp 2009, 13:55
Bydliště: červenomodrá TOTALITA. PO Vychod.

Re: ZoDovice white edice (z14xe)..PROJEKT ODHLUČNĚNÍ..

Příspěvek od jerry mouse » 18 pro 2014, 21:40

Mi ked sme dali komplet dverne tapacirungy doje aj z foliou tak to potom bol riadny hukot z vonku od cesty počas jazdy, nasledne vytlmenie dvoma vrstvami ruskeho goldu a silveru + antivibračny nastrek do rohou a dutin dveri stišil to na uroven ako keby bol na dverach tapacirung. My sme zaplatali nitovanim bvystuženym zinkovanym plechom tie velke diery ktoré sú montažne otvory na vonkajšie kľučky, nasledne dalšia vrstva goldu. To finalne utesnenie samotneho tapecu sa už z časovych dôvodou neudialo, ale najskor na jar sa bude na tom pokračovač spolu aj zo strechou kde chceme vymenit komplet trešne plato za šiberovku a nasledne to vytlmiť goldom a protihlukovou textiliou!
ZA-22dtr mt6-f40 Silver Elegance m03 (aktuálne 393tkm) No-Kat No-EGR.Alzaf 285tkm,bolo AstraF-1,6 8V combi. Pokiaľ nie som tu tak, som určite niekde inde.. ešte sa nestalo, že by som nebol absolútne nikde.. Alfamobil +421 948 833 957 alebo Pevný 0905 833 957

ZoD
Příspěvky: 200
Registrován: 02 lis 2013, 17:28

Re: ZoDovice white edice (z14xe)..PROJEKT ODHLUČNĚNÍ..

Příspěvek od ZoD » 19 pro 2014, 08:10

JO to jsem pořád já :wink:ale to už jsem myslim nekde zminil...

jinak nakupoval jsem v brněnském autohifi a textilii a desky mám od :foam24

měření bude dB metr mám :) ale až bude komplet hotovo (subjektivně nejvíc bylo znát odhlučnění kufru
takže na něm ještě víc zapracuji)

jerry: ty jsi to vzal pořádně a asi investuješ i víc než já,používáš prémiovější materiály a máš alepon'
silný motor ta moje 1.4 by to nerozdychala...očekávám pak tvoje fotky

jo měřil jsem hloubku laku v porovnání s fobií mk2 (má 200mikronů) tak já mám 1000mikronů (1mm barvy) :lol:
5dv Z14XE(?kW,?Nm)bílý lak+černé dopln'ky+sport sedačky komplet nastavitelné+EGRoff+odhlučnění vozu+panel navigace samo-domo+OPCpředek+dvětrání kapoty+15''ZIMNI BLIZZAK-XENONY depo+OSTŘIK

ZoD
Příspěvky: 200
Registrován: 02 lis 2013, 17:28

Re: ZoDovice white edice (z14xe)..PROJEKT ODHLUČNĚNÍ..

Příspěvek od ZoD » 19 pro 2014, 08:18

jerry mouse píše:Ty kokos dobré :shock: 8) 8) 8) nebojiš sa že to pojde potom ako nejaky tichy Prius? Ja viem že je to pakec robota a neda sa to robiť ked je vonku už chladnejšie, dobre vytlmenie to je praca na 2-3 tyždne ak su peniaze a čas si to urobiť poriadne. Našu astru mame tak na 45% už vytlmenu ale asi najväčšou radostou je excelentne zatvaranie dveri ako u aut o dve triedy vyššie! No neviem či ti bude postačovať tých 10litrov, ale na štart to bude až, až, každopadne držim palce! Muziku asi nerobiš tipujem, bude to len akusticke odhlučnenie od vonkajšeho hluku a od podvozku, alebo sa pletiem?

ano jde pouze o odhlučnění,aparatura je stejná,nicméně hraje to kapku líp...ohledně zavirani dveri napadlo te trosku upgrade dvernich gum? je fakt ze za tech 14 let uz nemusi tesnit tak dobře a vetsina novejsich aut
ma dvojite nebo trojite tesneni no na tom taky treba zapracovat ale to je fuska měj jsem gumy zdvojene
jenze jsem vsecko strhal nebylo to tak presne a nekde zatekalo a dvere nesly pomalu zavrit :(
5dv Z14XE(?kW,?Nm)bílý lak+černé dopln'ky+sport sedačky komplet nastavitelné+EGRoff+odhlučnění vozu+panel navigace samo-domo+OPCpředek+dvětrání kapoty+15''ZIMNI BLIZZAK-XENONY depo+OSTŘIK

Odpovědět