Středová díra

Vybíráte disky či plechy, nevíte co to je ET, či jaké kola se hodí na vašeho oplíka, zde najdete odpověď
Uživatelský avatar
eXp10it
Příspěvky: 632
Registrován: 04 úno 2008, 20:31
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Re: Středová díra

Příspěvek od eXp10it » 09 kvě 2009, 00:52

Trdlo píše:Nedá mi to, lidi prosím vás, vy co jezdíte bez kroužků, kola na autě nedržej šrouby, ty ho jen přitahují, všechno drží osa = středová díra musí sedět!!! Jednak to kolo vycentruje ale jak jsem napsal, hlavně nevětší tlak je na ní....
Je to sice reakce na starý příspěvek, ale mě to taky nedá, podle mě kolo opravdu drží šrouby... jde přece o "třecí spoj" a kdyby ho držela osa tak by ty krožky určitě nebyly z plastu :o

Reklama
 

Uživatelský avatar
adam09
Příspěvky: 4473
Registrován: 12 pro 2007, 23:59
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Středová díra

Příspěvek od adam09 » 09 kvě 2009, 00:58

Kdyby to bylo jak píšeš ty, tak kola nevibrují když tam kroužek není,tím pádem by bylo jedno jak je tam velká mezera.

Citace z jedné stránky

Upevňovací šrouby, případně matky, nyní pouze přitahují kolo na dosedací plochu, kde jeho radiální neboli příčné vedení zajišťuje již zmiňovaný středový kroužek. Šrouby proto nejsou vystaveny nežádoucímu ohybovému namáhání, ale pouze tahovému.
[color=red][size=100][b][u]>>>DIAGNOSTIKA Kladno,Praha kdyby tak SZ<<<[/u][/b][/size][/color]

PRODEJ moje coupe Z22SE

https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=40&t=22659&p=384981#p384981

Uživatelský avatar
Štráda
Příspěvky: 1679
Registrován: 02 led 2009, 23:08
Bydliště: Mar. lázně (Marihuánky)
Kontaktovat uživatele:

Re: Středová díra

Příspěvek od Štráda » 09 kvě 2009, 10:53

Ty kroužky tam musí být,nikdy se netrefíš,aby ti to kolo o kousek (mm,nebo půl mm)neujelo a pak ti budou vybrovat kola a budeš nasranej a pokud budeš takhle jezdit,po čase čepy v háji,pneu atd!Taky jsem tenhle problém měl,že jsem měl větší díru a jezdil bez kroužků,jednou jsem sundal a nandal kolo,klepalo,opět a klepalo třeba mín,ale nikdy jsem se netrefil tak,aby neklepaly!!!!Takže pokud vám nevadí při určité rychlosti klepání,tak bez kroužků,kdo je pro komfort,s kroužkama.Sada kroužků stojí tuším kolem 600,- a prodávaj různé průměry,já zašel za známím soustružníkem,řekl jsem mu rozměry,on vzal silon a za chvíli byly kroužky hotové a stály mě tak třetinu z ceny,co stojí normální plastové,jezdím jedině na nich a parádička!Samozřejmě klepat to může i s kroužkama,ale to už je zas jiná věc(axiální táhla řízení,čepy atd.) :lol:
Jen některé automobilky na některé typy aut dávaj taky třeba plecháče,nebo alu bez kroužků,ale tam to je vymyšleno trochu jinak.
High Flow Head-Modrá Raketa z ML... michalstrasser@seznam.cz qip 387819619 tel.737117644 Facebook Michael Štráda
Hellracer Štráda

Opel.Opava
Příspěvky: 4
Registrován: 08 kvě 2009, 22:43

Re: Středová díra

Příspěvek od Opel.Opava » 09 kvě 2009, 12:02

Nejdřív skus jestli ti nebudou dřít o suporty na brzdách a o nadkolí, jestli ne tak kup středící kroužek(lepší řádově za 160Kč kus) nebo řekni soustružníkovy ať ti to urobí z nějakého silonu, většinou mi za to berou tak 50Kč za kus. Ale bez středicího kroužku se ti to může kdykoli na cestě pohnout, časem ti to může vymlátit řízení a horší variantou je že tě to někde vyhodí z cesty. Myslím, že ta investice v porovnání s tím co může nastat je nesrovnatelná.

Kulich
Příspěvky: 347
Registrován: 02 bře 2007, 09:43

Re: Středová díra

Příspěvek od Kulich » 09 kvě 2009, 13:19

I já jsem toho názoru, že jde o třecí spoj. Právě proto mají dosedací plochy hlavy náboje i vnitřku disku radiální vroubkování - to zajistí adhezi a šrouby přítlačnou sílu. Středící kroužek má za úkol pouze najít tu správnou polohu.

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: Středová díra

Příspěvek od Trdlo » 10 kvě 2009, 08:49

Hoši, myslete si co chcete, že jo.... Nevím proč bych Vás měl přesvědčovat o tom, že to je tak jak jsem to napsal... Takže koukněte na můj podpis a je klid. :?:

Adam: Dík za citaci, máš pravdu, ale když tomu někdo nevěří, jeho boj.... :(

Opel.Opava: Máš pravdu předsedo, naprosto s tebou souhlasím. 8)
END

Uživatelský avatar
veski
Příspěvky: 220
Registrován: 05 kvě 2007, 10:28
Bydliště: Ostrava

Re: Středová díra

Příspěvek od veski » 10 kvě 2009, 09:49

Když jsem dával kola bez středících kroužků, tak jsem si stím vyhrál, aby byly úplně ve středu. Ze začátku nebylo nic poznat, ale postupně se to začalo zhoršovat ve větších rychlostech. Tak jsem je koupil a nelituji toho. 140 kč kus v K&K pneu a mám klid.
Určitě doporučuji je koupit.
9/99, 1.6 16V (X16XEL), Caravan, Edice 100

Oplíček
Příspěvky: 582
Registrován: 21 led 2009, 20:59

Re: Středová díra

Příspěvek od Oplíček » 21 úno 2010, 19:03

Takže i já bych měl takový malý dotaz. Taky se mi naskytla možnost koupit pěkné liťáky, ale středová díra je o 0,6mm širší než u origo kol. Když si to vemu kolem a kolem, tak dle mého názoru to nemusí být nic strašného, ale bude to vadit při jízdě a nebo je to zanedbatelná věc. Předem vám všem děkuji za vaše reakce 8)
Slovo,co mi zůstane hluboko v srdci OPEL

Uživatelský avatar
spermin
Příspěvky: 3499
Registrován: 16 led 2007, 09:21
Bydliště: OSTRAVSKO

Re: Středová díra

Příspěvek od spermin » 21 úno 2010, 19:28

co k tomu dodat, ty kroužky nejsou úlitba bohům jako AGR
:x :x :x :x :x :x :x :x :x :x
spermin = hermin dříve X16XEL EDICE 100
od 15.10.2007- upravený AGR
nyní Civic

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 3292
Registrován: 06 pro 2008, 15:20
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Středová díra

Příspěvek od denny » 21 úno 2010, 19:33

Oplíček píše:Takže i já bych měl takový malý dotaz. Taky se mi naskytla možnost koupit pěkné liťáky, ale středová díra je o 0,6mm širší než u origo kol. Když si to vemu kolem a kolem, tak dle mého názoru to nemusí být nic strašného, ale bude to vadit při jízdě a nebo je to zanedbatelná věc. Předem vám všem děkuji za vaše reakce 8)
No protože místo z Opela jsou nejspíš z koncernu VW.Opel má střed díru 56,5 a koncern VW 57.
Tato vůle je velmi zanedbatelná a nic nepoznáš.Jezdí tak mnoho majitelů vozů Opel a ani to nevědí. :)

Oplíček
Příspěvky: 582
Registrován: 21 led 2009, 20:59

Re: Středová díra

Příspěvek od Oplíček » 21 úno 2010, 19:36

Takže dle tvého názoru nepoznám žádný rozdíl? No řekl bych dle mého názoru, že asi nějaký ten 1mm už by asi mohl mít nějakou tu vůli, ale tady ani ten 1mm není. Myslíš vzít a budu spokojen jo?
Slovo,co mi zůstane hluboko v srdci OPEL

Uživatelský avatar
spermin
Příspěvky: 3499
Registrován: 16 led 2007, 09:21
Bydliště: OSTRAVSKO

Re: Středová díra

Příspěvek od spermin » 21 úno 2010, 20:11

já bych to neriskoval, potom si můžeš nadávat :shock:
spermin = hermin dříve X16XEL EDICE 100
od 15.10.2007- upravený AGR
nyní Civic

zEjn
Příspěvky: 951
Registrován: 24 úno 2009, 13:21
Bydliště: Vel. Mez.
Kontaktovat uživatele:

Re: Středová díra

Příspěvek od zEjn » 22 úno 2010, 11:32

Jde o to jestli se takovy slaby krouzky vubec delaj, vem si supleru pro predstavu kolik je 0,5mm a je to dost malo, napr muj nehet ma 0,6mm :mrgreen: :mrgreen:

Kulich
Příspěvky: 347
Registrován: 02 bře 2007, 09:43

Re: Středová díra

Příspěvek od Kulich » 22 úno 2010, 12:08

Takové kroužky se nepochybně nedělají, ale kdybych to řešil já, vystředil bych si to proužkem nějakého plastu, obtočeného kolem osazení náboje.

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 3292
Registrován: 06 pro 2008, 15:20
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Středová díra

Příspěvek od denny » 22 úno 2010, 12:32

Oplíček píše:Takže dle tvého názoru nepoznám žádný rozdíl? No řekl bych dle mého názoru, že asi nějaký ten 1mm už by asi mohl mít nějakou tu vůli, ale tady ani ten 1mm není. Myslíš vzít a budu spokojen jo?
Jenže to není 1mm,ale na každou stranu průměru díry 0,3 mm!Klidně je vezmi,jak jsem psal,sposta lidí je má a ani o tom neví.Pro klid svědomí tam můžeš motnout kousek teflonu na vodní závity.

Odpovědět