Nový výchozí a hlavní web pro všechny fandy značky je OPEL-FORUM.CZ,
kde najdete jak kategorii Opel Astra G tak i Zafira A.

Toto forum bylo uzavřeno. Je možné pouze prohlížení.

Jaké zimní pneumatiky? Testy, rady, zkušenosti

Vybíráte disky či plechy, nevíte co to je ET, či jaké kola se hodí na vašeho oplíka, zde najdete odpověď
luigy87

Re: Aké zimné pneumatiky ?

Příspěvek od luigy87 » 05 pro 2017, 15:40

Chtělo by to nějaký Top Gear srovnávací test :D :D
Opel Astra H 1.6 16V - X16ZEP+LPG - 157tkm
Seat Ibiza 1.4 - 160tkm

Bývalé:
Opel Corsa B 1.0- X10XE+LPG - 218tkm
Opel Zafira A 1.6 16V - X16XEL+LPG - 299tkm
Peugeot 207 1.4 8V - 75tkm
Kia Picanto 1.0 - 90tkm
škoda 120LS

Reklama

Radoš 92
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké zimní pneumatiky? Testy, rady, zkušenosti

Příspěvek od Radoš 92 » 06 led 2018, 16:29

Rozhodl jsem se promazat pneumatiky. Staré vlákno, co jsem našel, jsem odstranil a to z důvodu, že pneumatiky stále jsou nové, není třeba řešit několik let staré pneumatiky. Kdo najde něco, co by si zaloužilo sloučit sem, tak mi dejte prosím odkaz a já to sloučím a roztřídím. Díky. Jedno vlákno na zimní pneu stačí :-)
Aktuální: Opel Zafira B 1.8 | Z18XER . . . . Opel Astra G 1.8 | X18XE1
Předchozí: Opel Zafira B 1.9 CDTi | Z19DT
Předchozí: Opel Zafira A OPC | Z20LET
Předchozí: ]Opel Astra G 2.0 Di| X20DTL
Předchozí: Opel Astra G 1.4 | Z14XE

Zralok

Příspěvek od Zralok » 12 led 2018, 10:41

Tak jsem se dočetl že nejlepší pneu na typickou českou zimu v nížinách a ve městech jsou letní pneu. Jenže Murphyho zákony fungují spolehlivě. Kdybych nechal letní tak je co chvíli napadaný sníh. Jinak na Astře mám Dunlop SP Winter Response a u nich jsem do kopce s uhlazenou částečně zledovatělou vrstvou sněhu musel nasazovat řetězy už při druhé zimě tak u předchozích Pirelli SnowControl to bylo až 4 zimu. Takže jestli ještě ty Dunlopy dojezdím tak příští zimní budou asi zase Pirelli.
http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/ne ... nepomohou/
http://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=10584&start=0
Astra Caravan 1,7 DTi Y17DT N-Joy stříbrná metalíza, 1/2004.
+ nějakej VW k tomu

luigy87

Příspěvek od luigy87 » 02 zář 2018, 16:07

Zdravím, chci se zeptat jestli má někdo zkušenosti s Micheliny CrossClimate. Nejlépe lidí, co ty pneumatiky měli nebo mají. Jde mi o to, že by jsem nechtěl chodit pořád přezouvat. Jasně daný zákon od listopadu do konce března OK. Ale jak všichni víme, tak tak na začátku listopadu mráz, prosinec nic moc, v lednu začnou kvést květiny, v únoru trochu pomrzne a v březnu chvíli vypadá, že bude sněžet, ale nic.
Měl jsem svoji oblíbenou sadu léto Michelin Energy Saver a zima protektory Vráníky. Kdo Vraníky měl si je chválí a kdo ne, tak je haní. Stejně jako s LPG.
A protože je zima jaké je. Uvažuji o celoročkách Micheliny CrossClimate. Je mi jasné, že nebude stejně dobrá jako nejlepší pneumatika na trhu v létě i zimě. Na nejlepších pneu nejezdím ani teď. Mám půl roku Astru H a dojiždím na nich nízkovalivé Bridgestone.
Můj roční nájezd je 30tkm. A chtěl bych aby vydrželi aspoň 2 roky. Byly tiché. A na sněhu, abych neklouzal jak ožralá krasobruslařka. Do hor v zimě nejezdím. Jednou za rok přehodit zepředu dozadu a popřípadě vyvážit.
Všude jsem našel nějaké bodové výsledky testu. Ale to je pro mě nedůležité. Spíš ne body, ale metry potřebuji. Zimní a letní mám, ale ne celoročky.
Opel Astra H 1.6 16V - X16ZEP+LPG - 157tkm
Seat Ibiza 1.4 - 160tkm

Bývalé:
Opel Corsa B 1.0- X10XE+LPG - 218tkm
Opel Zafira A 1.6 16V - X16XEL+LPG - 299tkm
Peugeot 207 1.4 8V - 75tkm
Kia Picanto 1.0 - 90tkm
škoda 120LS

Odpovědět