Stránka 1 z 1

Ventil [Vyřešeno]

Napsal: 18 led 2015, 14:41
od czthomas
Zdravím Vás,
měl jsem takový "blbí" nápad a koupil jsem si plechové čepičky na ventil a když jsem chtěl zkontrolovat stav tlaku v pneu co nezjistím... Čepička se tam nějak zašpracla a nejde povolit, ať dělám co dělám prostě to nejde a při snaze to povolit jsem si málem zničil celí ventil. Zkoušel jsem na to nastříkat různé prostředky na povolní jako WDčko a jiné vymoženosti, ovšem bez výsledku.
Nemá někdo nějaký nápad jak to z toho dostat bez toho aniž by jsem nepoškodil ventil, nebo návštěva pneuservisu je nevyhnutelná?

Re: Ventíl

Napsal: 18 led 2015, 15:03
od zdena
Zkusil bych jedněma kombinačkma čapnout ventilek co nejblíže čepičky a druhýma za čepičku. Kdyby to nešlo tak čepičku zkusit nahřát. Jinak asi fakt ten pneuservis... Ještě mě napadlo tu čepicu "pomačkat" kolem dokola aby se uvolnila...

Re: Ventíl

Napsal: 18 led 2015, 15:42
od czthomas
No, zkoušel jsem kombinačkami přidržet ventil a 10tkou klíčem povolit tu čepičku... Ale výsledek byl takový že jsem si spíše zničil tu gumu a čepička se ani nepohnula, je to jako by se to tam přilepilo nebo já už nevím. Není nad umělé čepičky

Re: Ventíl

Napsal: 18 led 2015, 16:22
od erico
to uz dole nedas , jedine rozrezat tu ciapocku , len davaj pozor na to aby si neposkodil aj zavit na ventile , prinajhorsom si pojdes dat vymenit ventily do pneuservisu
PS: v zivote uz nic nekupuj na auto v tescu :wink:

Re: Ventíl

Napsal: 18 led 2015, 18:02
od czthomas
V Tescu jsem nic nekupoval, to jsem bral v autokelly. :D Hm, zkusím to rozříznout - stejně by jsem jinak musel do servisu aby vyměnili ventil, tak prakticky za zkoušku nic nedám.

Re: Ventíl

Napsal: 18 led 2015, 18:11
od HerryCZ
Vubec bych se s tim ne*ral, zajel bych rovnou na vymenu ventilku. Bohuzel ti to nejak srostlo do kupy. To vis sul na ceste a uz to jede.

Re: Ventíl

Napsal: 18 led 2015, 18:14
od czthomas
HerryCZ píše:Vubec bych se s tim ne*ral, zajel bych rovnou na vymenu ventilku. Bohuzel ti to nejak srostlo do kupy. To vis sul na ceste a uz to jede.
Kdyby jsem si nekoupil tuhle blbost a dal tam obyčejnou umělou tak se nic nestane. :/ Tu by jsem případně zničil kombinačky a bylo by to...

Nevíte kolik by to tak cca mohlo stát v servisu?

Re: Ventíl

Napsal: 18 led 2015, 20:18
od HerryCZ
Zalezi kolik si servis uctuje, ale od 200,- za kamaradskou cenu az po 800,- Zalezi na jaky servis narazis. Ale vetsinou je to cca 100 za kolo.

Re: Ventíl

Napsal: 20 led 2015, 00:29
od czthomas
Tak jsem se to pokusil nahřát a jak byl ten ventil už poškozen vystřelil do stodoly (pěkná stopa od toho ventilu ve zdi :D), tak jsem penu odvezl do nejbližšího pneuservisu kde to za kilčo vyměnili za nový.

Opravdu nedoporučuji dávat na auto plechové čepičky. :D

Re: Ventil [Vyřešeno]

Napsal: 20 led 2015, 01:29
od Fritol
ono plechove tam dat muzes :) ale ne na zimu kdy je sul... ja je mam na letakach a nestěžuju si..