Vaše zkušenosti se zimními pneu v létě

Vybíráte disky či plechy, nevíte co to je ET, či jaké kola se hodí na vašeho oplíka, zde najdete odpověď
Uživatelský avatar
kubeSRi
Příspěvky: 2029
Registrován: 03 dub 2011, 17:52
Bydliště: Zlinsko

Re: Vaše zkušenosti se zimními pneu v létě

Příspěvek od kubeSRi » 20 zář 2011, 11:22

hučí ale frčí nma feldě barumky zimní 6 let staré,poslední 2,3 roky celoročně a pohoda,na astře mám taky zatím zimáky až je sjedu koupím 2 sady nové letní i zimáky a barum,bohatě stačí ,sou i lepší značky ale nemám tolik peněz a zkušeností,určitě bych ale nekoupil třeba celoroční pneu :o
astra G 5dv: xenony,opc front,16''corsa D... momentálně bílá+černá střecha a ruzne upravy...

Reklama
 

Uživatelský avatar
synologic
Příspěvky: 2016
Registrován: 29 dub 2007, 20:25
Bydliště: BigCityHranice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše zkušenosti se zimními pneu v létě

Příspěvek od synologic » 20 zář 2011, 12:53

pankid píše:
synologic píše:Michelin Alpin - 4 zimy a 2 léta, příští léto je dám zase, protože nejdou sjed a nechci utrácet za letní. :?:
Na dálnici trochu hučí, jinak pohoda.
Vozím prcka, takže už nezávodím a auto na cestě drží.
A kolik jsi na nich dohromady najem km ?
+- 40.000km (ale to je fakt hrubej odhad) :wink:
Přílohy
P1130110.JPG
P1130106.JPG
Caravan
Obrázek
I pád na držku je pohyb dopředu...
Obrázek

Radoš 92
Moderátor
Příspěvky: 8697
Registrován: 27 úno 2007, 00:08
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše zkušenosti se zimními pneu v létě

Příspěvek od Radoš 92 » 21 zář 2011, 20:05

Taky jsem tuto zimu nechal zimáky, mají tři roky a nešly dolů více jak o 2mm, a jako laik jsem rozdíl nepoznal žádný. Drží normálně, 5x za léto mi to v zatáčce zapískalo. Ale jinak jsem nevěděl ani co tam mám obuté.
Aktuální: Opel Zafira B 1.8 | Z18XER . . . . Opel Astra G 1.8 | X18XE1
Předchozí: Opel Zafira B 1.9 CDTi | Z19DT
Předchozí: Opel Zafira A OPC | Z20LET
Předchozí: ]Opel Astra G 2.0 Di| X20DTL
Předchozí: Opel Astra G 1.4 | Z14XE

csala
Příspěvky: 292
Registrován: 25 kvě 2010, 09:54
Bydliště: Snina

Re: Vaše zkušenosti se zimními pneu v létě

Příspěvek od csala » 22 zář 2011, 08:04

To je to, že to píska, to znamená, že to nedrží. Letná pneu by to pri tom istom preťažení nespravila. Mnohokrát testujem auto na hranici možností, aby som vedel, čo môžem v kritickej situácii od neho očakávať a zistil som, že zimné pneu v lete nedržia. Ak pískajú v zatáčke, tak to píska aj pri rozbehu a bude to aj slabšie brzdiť :x Na bežné jazdenie to stačí, ale v kritickej situácii....
Omega 2.2DTI Y22DTH
Fabia 1.4MPi
Diag. Op Com (EN v. 1.44)

Uživatelský avatar
Miguello
Příspěvky: 807
Registrován: 22 kvě 2008, 15:15
Bydliště: Praha

Re: Vaše zkušenosti se zimními pneu v létě

Příspěvek od Miguello » 30 zář 2011, 08:46

Už druhé léto jsem odjel na zimních a v pohodě, ale je pravda, že moc nejezdím, měsíčně tak 200km. Nezávodím ani neřežu zatáčky, tak nemám problém ani s tím že by hůř brzdily.

Uživatelský avatar
bravecrow
Příspěvky: 112
Registrován: 15 črc 2014, 11:18
Bydliště: Trnava SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše zkušenosti se zimními pneu v létě

Příspěvek od bravecrow » 14 zář 2015, 06:33

Včera som sa prechádzal a všimol som si na parkoviskách, že zimné gumy mať obuté v lete začína byť fenomén. Dokonca niektoré ojazdené skoro na hladko. Chápem, že nie vždy sú peniaze na nové sady, ale treba si uvedomiť, že ide o bezpečnosť nás všetkých. Ja tiež nie som rád, že musíme dva-krát do roka meniť gumy. Ono na to vozenie možno (berte to, že nie som odborník na pneu) tie pneumatiky budú stačiť, ale problém bude určite v kritických situáciách. Môžete mať super ultra dokonalé brzdy (na ktorých sa nešetrí), ale za mokra sú vám k ničomu. Určite každí z vás si kupuje kvalitné, odolné, možno športové, cenovo určite drahé brzdy len preto, aby sa ochránil, prípadne okolie od nehody. A potom necháte zimné gumy? Zimné gumy za mokra by vás mohli fatálne sklamať, nakoľko brzdia o poznanie menej (cca 15%) a tým predĺžiť brzdnú dráhu až o 20m! Priečne reakcie určite tiež nie sú v poriadku.
Osobne tu nikoho nenapádam a ani nie som žiadny lobista za dvojnásobné prezúvanie, ale už je toho moc na cestách. Uvedomujem si, že to je biznis pre gumárenský priemysel, kedže celoročné gumy "zanikli". Bohužiaľ s tým ale nič nespravíme a keď to bude takto pokračovať môžeme očakávať, že sa do zákona zakotví používanie letných pneumatík v lete. (otázka času).
Ak vám je naozaj ľúto tých pneumatík sa zbaviť, tak prosím jazdite opatrnejšie a dbajte na okolie a seba, na ceste je dosť pirátov, ktorý ohrozujú ostatných.
Opel Astra G 2005 - 1.4 16V - Z14XE

Odpovědět