Zapis 17" kol do TK v CR (prosim o postup)

Vybíráte disky či plechy, nevíte co to je ET, či jaké kola se hodí na vašeho oplíka, zde najdete odpověď
Uživatelský avatar
Miguello
Příspěvky: 807
Registrován: 22 kvě 2008, 15:15
Bydliště: Praha

Re: Zapis 17" kol do TK v CR (prosim o postup)

Příspěvek od Miguello » 01 říj 2009, 11:32

Pouze když bude vědět, že tam ta kola nemají být. Na ulici Ti to dokazovat nemusí, stačí když pošle oznámení na úřad.
Samozřejmě pokud nebude mít fotku auta s SPZ + fotky kol, tak je to jen jeho tvrzení.
Taky bych chtěl vidět jak by mě úřad donutil dostavit auto k dokazování :mrgreen: Hned bych měl smlouvu, že jsem někomu auto za symbolický poplatek na rok zapůjčil :!:
Na 2. stranu u vás v SK je to prý přísnější, prý Ti může i odstavit auto.. Takže bych si to být Tebou radši zjistil co Ti hrozí.

Zkus se obrátit na výrobce (bohužel to stojí peníze a je otázka, jestli Ti to poskytne i nějaký prodejce i když jsi to u něj nekupoval) nebo hoď prosby někam na fóra, třeba se najde někdo kdo Ti pošle kopii typového listu..

Reklama
 

lukaskpd
Příspěvky: 4563
Registrován: 09 dub 2007, 19:55
Bydliště: Hlinsko v Cechcach
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapis 17" kol do TK v CR (prosim o postup)

Příspěvek od lukaskpd » 01 říj 2009, 11:35

mna to na SK nezaujma ja som tu v CR :D
Neuč se, život tě nauči !!!! :)
Obrázek Lukaskpdova Astra G Obrázek
1.7TD ( 17DTL ) + CHIP
Obrázek
www.jkcolor.iplace.cz/

Uživatelský avatar
Miguello
Příspěvky: 807
Registrován: 22 kvě 2008, 15:15
Bydliště: Praha

Re: Zapis 17" kol do TK v CR (prosim o postup)

Příspěvek od Miguello » 01 říj 2009, 11:50

Tak to platí co jsem psal předtím.
Ale upřímně - gumy jsou jedna věc, kola 2.
Aster jezdí hodně, policajti blbí nejsou, takže některého to možná trkne a není problém si ověřit jak to s těma kolama je a ohlásit to. S fotkama jsi v p.deli.

Uživatelský avatar
Miguello
Příspěvky: 807
Registrován: 22 kvě 2008, 15:15
Bydliště: Praha

Re: Zapis 17" kol do TK v CR (prosim o postup)

Příspěvek od Miguello » 01 říj 2009, 14:53

Zkus napsat sem, psal jsem tam kvůli svému problému a odpověděli asi do hodiny.
Miguello píše:http://www.scc-cz.com - Vyřizování individuálních homologačních požadavků

OPEL

DRUHY POTVRZENÍ:
Výměna/přestavba karosérie nebo typu motoru;
Přestavba z kategorie M1 osobní na N1 nákladní a zpět (pokud lze);
Opravy údajů v TP;
Doplňování Výpisu technických údajů;
Doplňování technických údajů do TP (spotřeby paliva, alternativní ráfky a pneumatiky, povolená hmotnost přívěsu…);

POPLATKY:
Poplatek za zhotovení Prohlášení akreditovaného zástupce výrobce: 1 000 až 3 000 Kč - podle rozsahu a množství zjišťovaných technických údajů

Jocker
Příspěvky: 2115
Registrován: 15 črc 2007, 13:21
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapis 17" kol do TK v CR (prosim o postup)

Příspěvek od Jocker » 13 dub 2010, 21:08

Umí někdo sehnat typový list k originálním Opel 17"? popř. kolik stojí vystavení potřebných dokladů v Oplu?

Uživatelský avatar
mexxo
Příspěvky: 2388
Registrován: 22 led 2008, 00:46
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Zapis 17" kol do TK v CR (prosim o postup)

Příspěvek od mexxo » 13 dub 2010, 22:18

Ja som to skúšal cez SK zastúpenie. Že mám origo opel alu 17ky a chcem ich na 1,8i Géčko. Vraj pre túto motorizáciu boli len 15ky a 16ky. 17ky nie. :(
Akurát som kedysi našiel toto nemecké na origo disky: http://home.arcor.de/godspeed666/astradti/TGA_T98.pdf
Tam to ide. Asi máme iné astry... :cry:

Argo22
Příspěvky: 5
Registrován: 28 srp 2010, 09:40

Re: Zapis 17" kol do TK v CR (prosim o postup)

Příspěvek od Argo22 » 28 srp 2010, 10:00

kola prepisuje primo opel za 1500 kc .... sem tam psal

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 8169
Registrován: 28 zář 2007, 13:15
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapis 17" kol do TK v CR (prosim o postup)

Příspěvek od Mike.S » 28 srp 2010, 11:08

přepisuje kam? do velkého TP?
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

Uživatelský avatar
M.erik
Příspěvky: 1520
Registrován: 04 úno 2009, 19:17

Re: Zapis 17" kol do TK v CR (prosim o postup)

Příspěvek od M.erik » 28 srp 2010, 11:23

Argo22 píše:kola prepisuje primo opel za 1500 kc .... sem tam psal

Bych chtěl vidět! :roll: Přímo s Opelem jsem komunikoval a oni ti nic nepřipíší! :o Mají na to "svojí" firmu na kterou tě odkáží
a je to tady :arrow: http://www.scc-cz.com /Opel je jejich zákazník./ :arrow: http://www.scc-cz.com/homologace-vozidel.php#opel, ale to už tu zmiňoval Miguello.
Něco o tom vím, zapisoval jsem 17".
DSC00794.JPG

Mischelli
Příspěvky: 95
Registrován: 22 říj 2008, 14:18
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapis 17" kol do TK v CR (prosim o postup)

Příspěvek od Mischelli » 15 říj 2010, 09:39

Ahojte lidi.Říkal mi známý automechanik že ty Typové listy co dávají k alu diskům některé obchody tak sou jenom trik.Že na magistrátu ti nezapíší nic co nemají oni sami v tabulkách.Má někdo s tímto zápisem pres Typáč osobní zkušenosti?Zapsali vám to přes ten typáč na úřadě?Chtěl bych dávat 17",ale se co sem se dočetl na astry od objemu 2,0,mám jen 1,8 :x

Uživatelský avatar
ála
Příspěvky: 1437
Registrován: 25 kvě 2009, 18:05
Bydliště: Chrudim city
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapis 17" kol do TK v CR (prosim o postup)

Příspěvek od ála » 20 lis 2010, 11:28

Dovolim si par poznatku z vw fora:


http://e-pneu.cz/typove_listy.php
Na základě tohoto Typového listu můžete zapsat rozměr alu ráfků a pneumatik do technického průkazu vozidla (na příslušném DI). Nutná je pouze návštěva STK, kde Vám kontrolní technik potvrdí montáž daného rozměru na voze do Typového listu.
Vydani typoveho listu u nich stoji 500 Kc.
Musis jim napsat udaje o vozidle a udaje o kole/pneu.


pokud nekdo potrebujete typovy list a tuv tak napiste do http://www.autokola.cz na mail info@autokola.cz a oni vam ty papiry udelaji za 500kc na dobirku...aspon me to udelali a v pohode zapsane ...potom jenom calnout 200 za kontrolu typu K a 50kc na urade...to je vse a je jedno jaka je znacka...teda jesli ten na stk neni nejak zm.d ze by to kontroloval az tak do detailu...

...dneska sem si nechal zapsat kola 8x18 tipovy list mi poslaly z te adresy nahore a moc se stim taky nesero. je to vzorovy typak z alcaru ktery je nasledne upraveny v nejakem programu co dokaze prepisovat pdfka znalejsi urcite znaji a maji a jsou tam upravene a doplnene udaje pro vase auto motorizaci a k tomu je tuv v nemcine na dany typ kol co si reknete vsechno krasne sedi a dovrsuje to razitko prodejce :mrgreen: Kdyz sem to mel poprvy v ruce tak sem se nestacil divit jelikoz takhle jsem to chtel presne zfalsovat ja (ale sehnat nekoho s razitkem je umeni kazdej se boji i muj znamej si to nelajznul ) :mrgreen: :mrgreen: az na to ze na jejich typaku byly videt u fontu pisma takove male tecky rikam tomu digitalni sum coz me hodne znepokojovalo jelikoz sem uz cekal ze me nekdo narkne z podvodu nebo tak neco. Na stk technik K zkouknul kb cislo kol rozmer gum pokecali jsme o podvozku a moc se mu libili folie jinak pohodar a ten druhej na stkcku co tam dava stepl na vsechno koukal jak vyvorana mys tak sem se tam asi 2min potil :mrgreen: calnul jsem 9petek a sel jsem na urad dopravy tam mi manik dal list o zmene udaju v TP s tim ze sem tam musel vyplnit co vlastne po nich chci a pri te prilezitosti sem tam napsal i folie na ktery mam atest ty mi napsaly do maleho technicaku ale kola prej ne ze ty se tam nepisou. Typovy list si tam nechaly !! a me dal jen potvrzenou kopii s razitkem uradu kdbych mel problem s aktivistama :wink: tady sem dal 2*50kc za zapis kol a folii. Sem rad ze sem si tohle vsechno prosel a na kvetnove prohlidce stk mi snad vytknou jen tu vuli v rizeni co se mi ted projevila .. jinak hodne zdaru .)



Tak snad se to nekomu bude hodit :) ... na jare mam v planu na to taky vlitnout, tak pak bych dal vedet 8)

Mischelli
Příspěvky: 95
Registrován: 22 říj 2008, 14:18
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapis 17" kol do TK v CR (prosim o postup)

Příspěvek od Mischelli » 20 lis 2010, 14:06

To zní zajímavě...taky mám v plánu na jaro návštěvu potřebných úřadů...no snad to bude v klidku tak jak se píše tu.Když to člověk vezme z druhé strany když si zapisují lidi na golfa IV 18"(nepamatuju si že by měl golf IV někdy origoš od VW 18"-ikdyž nejsu znalec VW,takže to může být jen moje domnění...),tak proč by se bránily zápisu 17" na astru když se tam na to auto v Opc verzi dávali originálně a do 2,0 za příplatek...Kdyby někdo chtěl zapsat na astru G (v klasicke hatchbacku) 18",tak to už bych se nedivil že by se cukali...to už je fakt šílený rozměr.No uvidime a necháme se překvapit snad to bude vše ok.

Mischelli
Příspěvky: 95
Registrován: 22 říj 2008, 14:18
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapis 17" kol do TK v CR (prosim o postup)

Příspěvek od Mischelli » 20 dub 2011, 15:07

Tak už mám zapsány svoje 17" do TP.Přes tipový list...250kč evidenční prohlídka na STK a 50kč zápis na úřadě.Někde vyžadují český překlad k TUV co se dodává k tipovému listu,ten sem neměl,tak mi to vyšlo na druhé STK kde to nechtěli,je to jen o lidech a ochotě 8)

Kaz
Příspěvky: 79
Registrován: 05 bře 2006, 12:59

Re: Zapis 17" kol do TK v CR (prosim o postup)

Příspěvek od Kaz » 16 zář 2011, 07:17

hm tak tohle taky resim, jsem doted v zime jezdil na gumach co v TP nemam, k Astre jsem dostal plechace uz s nima akorat v TP to je divny, ten plechac tam mam uvedenej 2x, ale jen jeden rozmer gum, za tim druhym je misto, jakoby to tam nekdo zapomnel dopsat
muzete mi pls nekdo napsat jaky rozmery tam mate originalne? Jinak asi budu muset taky litat a nechat si tam neco dopsat

ja tam mam
6J X 14 ET 39MM;195/60 R15 88H;51/2J X 14 ET 39MM;185/70 R14 88H
6J X 16 ET 49MM;205/50 R16 87H;51/2J X 14 ET 39MM; ...nic...
6J X 15 ET 49MM;185/65 R15 88H

z tech www.autokola.cz to porad funguje zaslani typoveho listu i pro gumy?
X16XEL 1.6 16V rv2000 edice 100 :)

Honz@
Moderátor
Příspěvky: 3654
Registrován: 28 kvě 2006, 11:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapis 17" kol do TK v CR (prosim o postup)

Příspěvek od Honz@ » 16 zář 2011, 08:21

A na čem jezdíš? Astra má neuvěřitelně rozměrů, ale záleží kus od kusu. A taky se to odvíjí hlavně od toho, když je auto dovoz, tak co kdo potom zapíše...

Obvykle bývaj...

175/70/14
185/65/14
195/60/15
185/65/15
205/50/16

Já měl třeba i 175/80/14...

Disky bejvaj 5,5x14 ET39, 6x15 ET49, 6x16 ET49...
Už bylo dost...
ex:
1x Vectra C
6x Astra G
2x Astra H
1x Insignia ST
2x Corsa D
3x Combo C
1x Corsa A

Odpovědět