Piskanie brzd?

Vybíráte disky či plechy, nevíte co to je ET, či jaké kola se hodí na vašeho oplíka, zde najdete odpověď
Odpovědět
dalkos
Příspěvky: 8
Registrován: 13 bře 2007, 14:14
Kontaktovat uživatele:

Piskanie brzd?

Příspěvek od dalkos » 10 srp 2007, 14:51

Nazdar, mam takyto problem:
- ked prejdem okolo 50 kilometrov, zacne sa ozyvat piskanie
- zda sa, ze to ide zo zadneho praveho kolesa, no postupne to zintenzivnie, takze to neviem presne lokalizovat
- ked brzdim (staci aj jemne stlacat brzdovy pedal), zvuk uplne prestane
- vacsinou zacne piskat ked mam v zakrute otoceny volant do jednej strany (raz ked tocim do prava, dalsi raz dolava, tak na striedacku :() a v pozicii rovno ani na druhu stranu nepiska... aj ked casom zacne piskat aj ked ho mam napr. rovno
- jedine co vzdy pomohlo, bolo zastat niekde na 2-3 minuty a potom ist dalej, zvuk vacsinou vzdy prestal (ak nie hned, tak do 5 minut)
- zvuk je taky, ako ked rotujuci kov prilozime k inemu kovu (znamym piskalo podobne na felde, myslim, ze to boli nejake nekvalitne brzdove platnicky a ani naolejovanie im nepomohlo, museli to dat vymenit)
- ked to urobilo prvy krat, bolo to tiez po nejakych 50 km a prestalo to samo po zhruba 5 minutach, no teraz je to cim dalej tym horsie (niekedy musim pocas 100 km zastat aj dva razy)

A tak by som sa chcel spytat, ci uz mal niekto podobne skusenosti a hlavne co to moze byt. Bol som od vtedy v servise raz s inymi vecami, no kedze to vacsinou zacne piskat az po 50 km, tak som im to ani nehovoril, len som si dal skontrolovat brzdove platnicky (boli vraj este v pohode, ze este mali 50% neviem coho) a tlmice. Nevie niekto v com to moze byt? Mozu to byt brzdove planicky (kedze pri brzdeni to nerobi)? Alebo mam dat urobit geometriu? Auto bolo v decembri naburane zozadu a zacalo to robit asi mesiac po havarii, no vsetko mi pomenili, tak neviem (naraznik, absorber, ...). Nevie niekto co by to mohlo byt, aby som sa aj financne vedel pripravit na opravu, aby som zbytocne nemenil napr. brzdove platnicky ak problem je niekde inde. Vdaka za kazdy nazor.

Reklama
 

Salám
Příspěvky: 1568
Registrován: 26 čer 2006, 14:56
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Salám » 10 srp 2007, 14:58

Naprosto to samé jsem měl.. Všechny příznaky byly na 100% shodné - mi pomohla výměna zadních destiček. Jedna se nevracela a po delší době začala pískat. Na 99,9% to bude ono - nevracející se deska.

dalkos
Příspěvky: 8
Registrován: 13 bře 2007, 14:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dalkos » 10 srp 2007, 19:18

Diky moc, tak s tym asi zajdem do servisu, nech mam pokoj :wink:
Este taka otazka, kolko to zhruba stoji (nove zadne platnicky) a ci je to jednoduche vymenit alebo radsej s tym ist do servisu?

Uživatelský avatar
Radek.km
Příspěvky: 262
Registrován: 16 bře 2006, 13:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek.km » 10 srp 2007, 20:55

Jednoduchý, kutil zvládne doma sám, cena okolo 1000,-Kč za pár.
Postup výměny jsem tu tuším někde popsal :wink: zkus pohledat.
Astra G 1,8 16V caravan, automat

makr009
Příspěvky: 45
Registrován: 13 bře 2007, 18:04
Bydliště: Č. Budějovice

Příspěvek od makr009 » 10 srp 2007, 21:57

Salám píše:Naprosto to samé jsem měl.. Všechny příznaky byly na 100% shodné - mi pomohla výměna zadních destiček. Jedna se nevracela a po delší době začala pískat. Na 99,9% to bude ono - nevracející se deska.
Měl jsem úplně to samý - akorát jsem měnil komplet kotouče i desky na obou nápravách (byly už dost jetý)... Mám to udělaný týden, sice šest a půl litru v prachu, ale je klid - takže začni s čištěním dosedacích ploch (u mě to chvilku pomáhalo) a pak měň :-)
Astra G Caravan, Edition 100, 1.6 16V, r.v.99
Galerie

Prodám

Uživatelský avatar
veski
Příspěvky: 220
Registrován: 05 kvě 2007, 10:28
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od veski » 11 srp 2007, 09:21

Mně pískala brzda (zadní pravá) jen občas. Problém byl v mechanismu ruční brzdy. Občas se po povolení ručky nevrátil a kolo pořád trošku přibržďovalo. Při přišlápnutí brzdy pískání přestalo.
Po vyčištění je klid. Jednalo se o kotoučovou brzdu.
9/99, 1.6 16V (X16XEL), Caravan, Edice 100

Uživatelský avatar
veski
Příspěvky: 220
Registrován: 05 kvě 2007, 10:28
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od veski » 17 zář 2007, 19:30

Tak bohužel to nakonec byla přirezlá vnější deska. Vyčištěním mechanismu ruční brzdy se to asi jen oddálilo. Kolo šlo rukou sotva otočit :shock:
Šla ven s pomocí kladiva a šroubováku. Naštěstí vydržela. Destička i pouzdro je očištěno, namazáno a zatím je klid. Ve středu se udělají (projistotu) zbylé tři brzdy.
9/99, 1.6 16V (X16XEL), Caravan, Edice 100

Jiří Pávek
Příspěvky: 125
Registrován: 11 čer 2007, 21:24
Bydliště: RK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiří Pávek » 17 zář 2007, 21:14

Měl jsem na své 1.6 16V kotoučovce vzadu ten samý problém se zaseklou pákou ruční brzdy na brzdiči. Totálně se spálil kotouč na povrchu a desky braly jen uprostřed asi na 3 cm2. Po stočení kotoučů, rozhýbání páky a výměně destiček je zatím klid. Mám to od pátku.

Uživatelský avatar
veski
Příspěvky: 220
Registrován: 05 kvě 2007, 10:28
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od veski » 20 zář 2007, 14:38

Tak už je hotová kompletní údržba brzd. Brzdný učinek je plynulejší a hlavně ŽÁDNÉ pazvuky při ježdění a brždění :lol:
Bohužel měl pro mne i špatnou zprávu: chudáčkovi výfukovi je odhadnut čas skonu cca do 6 měsíců. :roll:
9/99, 1.6 16V (X16XEL), Caravan, Edice 100

Jiří Pávek
Příspěvky: 125
Registrován: 11 čer 2007, 21:24
Bydliště: RK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiří Pávek » 23 zář 2007, 21:18

Vejfuček jsem si dal taky k těm brzdám tento měsíc. Vlnovec, katalyzátor, střední díl a nějaké ty těsnění.

Uživatelský avatar
Chavron
Příspěvky: 657
Registrován: 10 črc 2007, 20:20
Bydliště: Slovensko - Zilina

Příspěvek od Chavron » 24 zář 2007, 10:04

Dalkos, ked som cital tvoj prispevok, tak som mal pocit ako keby som to pisal ja, presne tie same priznaky, presne to iste piskanie. Pozeral som to teraz cez vikend, dosky boli dost nerovnomerne zjazdene, taktiez kotuce ale len na vnutornych stranach. Vsetko som zarovnal do roviny a taktiez som vycistil brzdice od zapecenych necistot a jemne premazal. Zatial vsetko Ok, ale nabehal som zatial len asi 30km, takze uvidim ako sa to bude chovat cez tyzden.

dalkos
Příspěvky: 8
Registrován: 13 bře 2007, 14:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dalkos » 27 zář 2007, 09:51

Diky chlapi !
No tak som dal minuly tyzden vymenit v servise brzdove dosticky a cestou do Ziliny (cca 100 km) ziaden piskot :lol:
Uvidim, ked pojazdim viac dlhych trati, no snad to uz bude v pohode a nebude ma to znervoznovat pocas jazdy :)
Vyzna sa niekto v druhoch? Po auto mi bol otec, takze ani neviem, ci mi vymenili len zadne alebo aj predne (bolo to u nejakych znamych rodicov, takze bez faktury + robili mi aj nejaku udrzbu, vyslo ma to cele 4200 Sk, takze typujem, ze vymenili len zadne, nechce sa mi tam volat) :?
Na krabicke so 4 starymi hrdzavymi kovovymi suciastkamy (take hrube polmesiaciky :D) bolo napisane Break pads 842 SE 4.1, firma Road house (RH), 90r-01707/003... Co je to za znacku? Pozna to niekto? Su v pohode?

Odpovědět