Zhasínanie motora

Majitelé Efka sem
lukemon
Příspěvky: 3
Registrován: 19 lis 2013, 18:48

Re: Zhasínanie motora

Příspěvek od lukemon » 19 lis 2013, 19:19

Ahoj,

když mám ještě studený motor někdy trošku zacuká a rozsvítí se oranžová kontrolka od řídící jednotky a motor na chvíli mírně změní svůj chod a jede se vesele dál. Horší případ je když mám studený motor v městském provozu při popojíždění, tam motor zdechne a nechce nastartovat, podaří se až po několika pokusech.

V servisu: vyčištěna škrtící klapka a snímač otáček, řídící jednotka hlásí závadu lamdy sondy, ale po přeměření dává správné hodnoty, jezdi a uvidíš co to bude dělat dál.

Problém stále přetrvává. Tento podobný problém se tu zde řešil docela často, ale vždy to bylo při zahřátém motoru.
Je možné, že lamda sonda může špatně fungovat jen v určitých momentech?

Astra F 1,6 8ventil 55kw 97

Předem díky.

Reklama
 

anubis
Příspěvky: 18
Registrován: 09 zář 2013, 19:16

Re: Zhasínanie motora

Příspěvek od anubis » 25 lis 2013, 14:33

Ak ti ju vypisuje r.jednotka, vymenil by som ju. Myslím, že nie je až taká drahá.

Mne sa môj problém podarilo vyriešiť. Vymenil som indk. cievku aj s tým modulom zapalovania, čo je pod indučkou a neskapína. Jediné, čo ostalo je to občasné dusenie motora. Mám pocit, že to začalo robiť iba za studena Po zohriatí ide normálne.
Aktual..Astra f 1,4i RAT, astra g 20dtl, renault 11 gtx

Vectra11
Příspěvky: 286
Registrován: 21 bře 2013, 20:43
Bydliště: Ostrava

Re: Zhasínanie motora

Příspěvek od Vectra11 » 25 lis 2013, 21:07

Ak ti ju vypisuje r.jednotka, vymenil by som ju.
Rozhodně nic neměň jen tak! (to si nechej až budeš v koncích) Pokud ti někdo kdo se v tom vyzná potvrdil,že má správné hodnoty,tak se samozřejmě nejedná o chybu lambda sondy,ale o důsledek jiné závady,která ma na svědomí špatné spalování a tudíž vyhodnocení chyby lambdou.

lukemon
Příspěvky: 3
Registrován: 19 lis 2013, 18:48

Re: Zhasínanie motora

Příspěvek od lukemon » 30 pro 2013, 11:19

Nebyl čas psát, auto už samozdřejmě jezdí jak má, byla to maličkost, oprava za 1000,-kč, teplotní čidlo.
Trochu víc jsem sledoval za jakých podmínek auto blbne a v servisu jim to bylo už jasný.

anubis
Příspěvky: 18
Registrován: 09 zář 2013, 19:16

Re: Zhasínanie motora- VYRIEŠENÉ

Příspěvek od anubis » 06 bře 2014, 14:46

Vymenil som indukčnú cievku aj s modulom zapalovania, čo je podňou a je po probléme
Aktual..Astra f 1,4i RAT, astra g 20dtl, renault 11 gtx

Odpovědět