Někdy při jízdě cuká a kolem auta je cítit benzín....

Majitelé Efka sem
Odpovědět
shadowsangel
Příspěvky: 5
Registrován: 23 pro 2009, 16:58

Někdy při jízdě cuká a kolem auta je cítit benzín....

Příspěvek od shadowsangel » 14 črc 2010, 12:22

Ahoj, prosím všechny o radu s tímto problémem: Moje astra občas cuká, hlavně ráno po nastartování. Když ujedu cca 2km tak se to srovná, ale pak behem jízdy to začne dělat znova. Myslela jsem že jsou to svíčky, tak jsem je vyměnila, koupila jsem ngk!!! dvouocáskový a stály kotel peněz. Tak jsem si říkala, že už to bude dobrý. Jenže při výměně jsem zjistila že tam byly obyčejný brisky, jednoocáskový a elektroda je uplně jinak daleko než u těch ngk. No a kabely byly na kaši a rozdělovač a palec taky. Takže na autě je nový rozdělovač, palec, kabely a stare svíčky. (jednoocáskové brisk). A cuká pořád, jako kdyby tam chvili vůbec nešel benzin. A benzin je někdy cítit i kolem auta. Prosim Vás nevíte někdo, kde udělali soudruzi z Německa chybu?!! Jo a co tam mám dávat za svíčky?! :? Díky moc.

Reklama
 

kauli
Příspěvky: 9
Registrován: 02 zář 2009, 07:51

Re: Někdy při jízdě cuká a kolem auta je cítit benzín....

Příspěvek od kauli » 15 črc 2010, 07:28

Je třeba dodat motoru i ty nové svíčky, které byli zakoupeny. Jinak bude cukat dál. NGK je velmi dobrá volba.

shadowsangel
Příspěvky: 5
Registrován: 23 pro 2009, 16:58

Re: Někdy při jízdě cuká a kolem auta je cítit benzín....

Příspěvek od shadowsangel » 15 črc 2010, 08:23

Myslis? jde o to ze ty stary jsou jednovocaskovy a vzdalenost je uplne jina nez u tech ngkacek vis. nghk maj vocasky primo na elektrode kdezto ty co tym byli puvodne a jsezdilo to na ne normalne maj vocasek cca mm od elektrody. jinac by to bylo ok ale jde o tento rozdil.

Uživatelský avatar
Gallo
Příspěvky: 1551
Registrován: 08 zář 2006, 22:08
Bydliště: Troppau

Re: Někdy při jízdě cuká a kolem auta je cítit benzín....

Příspěvek od Gallo » 15 črc 2010, 08:51

Pokud výrobce (ngk) uvádí, že ty svíčky jsou pro daný typ motoru, tak je tam dej a neřeš ocásky, popřípadě je pak řeš jinde :lol:
Cukání by mohlo přestat, ale s tím benzínem Ti to asi nepomůže. Vymněň palivový filtr a skontroluj palivové vedení, včetně odvětrání nádrže...

shadowsangel
Příspěvky: 5
Registrován: 23 pro 2009, 16:58

Re: Někdy při jízdě cuká a kolem auta je cítit benzín....

Příspěvek od shadowsangel » 18 črc 2010, 09:40

jojo dekuju to jsem taky myslela. nekde to nejspis sakne. a nejspis je to nadrz. :cry:. ty svicky zkusim a pak uvidime. jo a ocasky mam doma myslim vyreseny docela dobre :D

Uživatelský avatar
Miguello
Příspěvky: 807
Registrován: 22 kvě 2008, 15:15
Bydliště: Praha

Re: Někdy při jízdě cuká a kolem auta je cítit benzín....

Příspěvek od Miguello » 28 črc 2010, 10:11

Se zápachem benzínu v kabině jsem měl problém, byla to zpuchřelá přepadová hadice. Koukni, jestli nemáš u zadního pravého kola louži.

tozinek
Příspěvky: 7
Registrován: 13 bře 2009, 13:52

Re: Někdy při jízdě cuká a kolem auta je cítit benzín....

Příspěvek od tozinek » 16 srp 2010, 12:11

taky u mý astry cejtím benzín, vždy po návštěve pumpy, rychlým ohledáním zjištěna netěsnost nádrže, nikoliv na dně, ale ve spoji uprostřed nádrže, tedy plním málo a sháním jinou...tak u mne.T.

reny20
Příspěvky: 3
Registrován: 07 dub 2014, 11:37

problém s motorem

Příspěvek od reny20 » 02 čer 2014, 14:30

Prosím všechny o radu.Mám opel astra F 55kw 1.6 klasiku šiknou zadní část a mam tam problém po nastartování je motok ok jede v pohodě, krásně (dokud je studený neni problem) a po zahřádí at už tam mam jakoukoliv rychlost, tak to auto neskutečně škube. když pustim plyn a mam tam rychlost tak to jede cukavě a když držim plyn ve stejné poloze, tak to škube jako kdyby to občas nezapalovalo.ale když sešlápnu plyn a jde tam více benzínu tak zabírá a jede normálně.A ne vždy ale stane se mě že se rozsvítí oranžová kontrolka motoru s tim bleskem (nevzpomenu si na název) a pak jakoby se auto hodilo do nouzovýho a jede normálně. a ještě v tomto důsledku čoudí z výfuku černý kouř.Svíčky jsou vyměněny.Poradte prosím. Děkuji

Uživatelský avatar
kroup
Příspěvky: 257
Registrován: 16 úno 2011, 10:56
Bydliště: Praha 4

Re: Někdy při jízdě cuká a kolem auta je cítit benzín....

Příspěvek od kroup » 02 čer 2014, 14:56

Zkus se zeptat spíš na eFkovým fóru. Nevím jestli je Astra F tímhle zázrakem vybavená, ale můj skromný tip je EGR.
Astra J Sports Tourer, A20DTH, 2012
Předchozí: Astra G Caravan Njoy, Z16XE, 2003

Odpovědět