Y17DT - voda v oleji a olej ve vodě

Uživatelský avatar
Znojmik
Příspěvky: 23
Registrován: 04 říj 2009, 16:18

Re: Y17DT - voda v oleji a olej ve vodě

Příspěvek od Znojmik » 05 říj 2009, 20:49

Mám rovněž tento problém, zasraná exspánska, a strácející se voda, auto mám od 2.10.2009, už když jsem od bazarysty nakupoval, tak voda chyběla, já blbec sy toho nevšiml, po dolití se ztrácí.

Rád bych tuto vadu reklamoval a nechal si jí opravit, ale nutňě potřebuji znát řešení, hadice těsní všechny. Ještě mám 7 dní než auto hodím na značky, a to pak budee bazarysta držkovat.

Tak prosím o radu, o pomoc.
ASTRA CARAVAN 1.7 DTI
Taková jedna střela, na Znojemsku.

Reklama
 

Uživatelský avatar
langdon2
Příspěvky: 3784
Registrován: 17 led 2008, 10:48
Bydliště: Nitra SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Y17DT - voda v oleji a olej ve vodě

Příspěvek od langdon2 » 05 říj 2009, 20:51

utekaj to hned reklamovat.....Tesnenie pod hlavou, v horsom pripade problem z hlavou....Ale aj tak to je na par tisicok oprava...
Opel Insignia 2,0 Cdti 2010
Opel Astra G 1,4 16V r.v. 1999 ex...
Opel Corsa B 1,2 16V r.v. 1999

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 3292
Registrován: 06 pro 2008, 15:20
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Y17DT - voda v oleji a olej ve vodě

Příspěvek od denny » 05 říj 2009, 21:09

Těsnění pod hlavou u tohoto motoru většinou nee :o :o :o
Většinou vadný chladič oleje pod filtrem/99 případu ze 100/. :wink: :wink: :wink:

Uživatelský avatar
Fogino
Příspěvky: 117
Registrován: 21 lis 2008, 19:44
Bydliště: Trnava

Re: Y17DT - voda v oleji a olej ve vodě

Příspěvek od Fogino » 21 lis 2009, 18:28

Mám problém s mojou ASTROU (Y17DT) olej vo vode ,najazdené: 213 000 km. Len že olej zo systemu vobec nechyba,este som do vymeny oleja nedolial ani kvapku. Raz som prešvihol výmenu oleja na 21000 km a chýbalo tam tak 4mm na ryske olejovej mierky .Taktiež po radách som vymenil výmenník (nový od RomanaK),ale nepomohlo.
Tesnenie pod hlavu to tiež asi nebude, nakoľko motor funguje bez problémov,neprehrieva sa a ani nezavzdušňuje moc vodu ani olej a vodu nedolievam,len stale čistím expansku.
Neviem či to niesu spaliny z motora,ale odkiaľ.Spod trysiek.Poradí niekto vyriešiť tento problém ?

Po búračke sa to ešte zhoršilo ale motor nedostal žiadny náraz len pravé koleso som odtrhol na kanáli a to tak že mi strelili aj airbagy


Kamarát mi povedal že u Y17DT to málokedy robí tesnenie od hlavou ,ale najčastejšie to býva prasknutá hlava . :( :( :( :(

Neklame ma ???
Astra G 1.7 DTI 16 V caravan Y17DT 2000

Uživatelský avatar
kubo
Příspěvky: 87
Registrován: 22 kvě 2006, 16:05
Bydliště: Martin SK

Re: Y17DT - voda v oleji a olej ve vodě

Příspěvek od kubo » 21 lis 2009, 19:29

Zdravím ,neviete čí týmto neduhom trpí aj Z17DTL??je to síce common rail ale blok a chladiaci systém je viac menej totožný tak preto sa pýtam. dúfam že nie
Astra G caravan 1.7CDTi
Diagnostika OP-COM-Martin a okolie

Uživatelský avatar
Luboš X17DTL
Příspěvky: 2216
Registrován: 03 črc 2007, 20:51
Bydliště: Slatina(NJ)

Re: Y17DT - voda v oleji a olej ve vodě

Příspěvek od Luboš X17DTL » 22 lis 2009, 08:44

Fogino píše:Mám problém s mojou ASTROU (Y17DT) olej vo vode ,najazdené: 213 000 km. Len že olej zo systemu vobec nechyba,este som do vymeny oleja nedolial ani kvapku. Raz som prešvihol výmenu oleja na 21000 km a chýbalo tam tak 4mm na ryske olejovej mierky .Taktiež po radách som vymenil výmenník (nový od RomanaK),ale nepomohlo.
Tesnenie pod hlavu to tiež asi nebude, nakoľko motor funguje bez problémov,neprehrieva sa a ani nezavzdušňuje moc vodu ani olej a vodu nedolievam,len stale čistím expansku.
Neviem či to niesu spaliny z motora,ale odkiaľ.Spod trysiek.Poradí niekto vyriešiť tento problém ?

Po búračke sa to ešte zhoršilo ale motor nedostal žiadny náraz len pravé koleso som odtrhol na kanáli a to tak že mi strelili aj airbagy


Kamarát mi povedal že u Y17DT to málokedy robí tesnenie od hlavou ,ale najčastejšie to býva prasknutá hlava . :( :( :( :(

Neklame ma ???
Já jsem měl to samé a mi vyměnili těsnění pod vstřikama. Jenže mám pocit, že to dělá ten výměník, protože mám pořád zasranou nádobku. vyčistím a za chvíli je to to samé. I když je to teď jen humus na stěnách nádobky a na hladině jen olejový film. Předtím to byl humus humusovatý :D na hladině.
Opel Astra F Caravan X17DTL (už má novou majitelku)=>
Astra G Caravan 1,7 DTi (na to se už jen dívám)=>
něco malého černého patří ženě a já nemám nic:-(
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=10583

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Y17DT - voda v oleji a olej ve vodě

Příspěvek od Frydex » 22 lis 2009, 19:02

Ono se to hrozně blbě čistí z celého chladícího systému. Je to svině mastná a tak to tam pořád někde je. Kámoš co má taky Y17DT to po opravě čistil tak, že vždycky vyndal nádobku, vyčistil a pak tam nalil vodu s petrolejem. Ten na sebe váže mastnotu a tak ji natahá do nádobky odevšať. Udělal to tak asi desetkrát a už tam má čisto. Každopádně nejpravděpodobnější je to to těsnění pod vstřikama, to si myslím já.
Mimochodem, já mám expanzku taky jak jetel a seru na to, je to sice hnus, ale kašlu na to. Tři roky od koupi a furt stejné.. nikdy problém.
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

PRCKOLET
Příspěvky: 7
Registrován: 29 lis 2009, 12:00

Re: Y17DT - voda v oleji a olej ve vodě

Příspěvek od PRCKOLET » 29 lis 2009, 17:25

motor Y17DT po emisích a šíleném túrování motoru (přístroj nesnímal otáčky motoru) jsem
objevil v expanzní nádobce olej. Po dlouhém pročítaní rad na foru jsem vsadil na vložky vstřiků a vskutku
po demontáži vložek se všech osm o kroužků po dotyku šroubováku rozpadalo.
Astra 17DTI r.v. 2001 najeto 135000km

Uživatelský avatar
Fogino
Příspěvky: 117
Registrován: 21 lis 2008, 19:44
Bydliště: Trnava

Re: Y17DT - voda v oleji a olej ve vodě

Příspěvek od Fogino » 29 lis 2009, 18:57

A čo pomohlo to ???
Astra G 1.7 DTI 16 V caravan Y17DT 2000

Uživatelský avatar
Znojmik
Příspěvky: 23
Registrován: 04 říj 2009, 16:18

Re: Y17DT - voda v oleji a olej ve vodě

Příspěvek od Znojmik » 29 lis 2009, 21:12

Já měl ten samý problém, borci v servise vypustily kapalinu, vyčistily nádrž a prej tlakovou zkouškou zjistily že olej nikde neteče, napustily nádržku a od té doby bordelu v nádržce ubylo. Ale i tak, až budou love, nechám pro jistotu ty prstínky vyměnit. Nevíte někdo co to stojí (práce i materiál) ?
ASTRA CARAVAN 1.7 DTI
Taková jedna střela, na Znojemsku.

PRCKOLET
Příspěvky: 7
Registrován: 29 lis 2009, 12:00

Re: Y17DT - voda v oleji a olej ve vodě

Příspěvek od PRCKOLET » 02 pro 2009, 18:02

Doplnění: po přetěsnění vložek vstřiků najeto 2000km a hladina v expansce je čistá.

Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: Y17DT - voda v oleji a olej ve vodě

Příspěvek od Mojmec11 » 03 pro 2009, 11:12

Tak to tady tak čtu a říkám si,ještěže jsem nekoupil Astru v turbodieselu,každej ty motory chválil,já měl obavy z jetého turba.Zlatá 1.6,lepší olej pod autem kde ho vystopuju,než honit ubytky vody a oleje do motoru.Kdysi jsem byl na služebce v Polsku v továrně Isuzu a když jsem viděl jak ten motor vypadá rozebranej,main got,nechtěl bych ho skládat.Něco jak posledně u dennyho ten motor z Mercedesu,sice menší hromádka,ale o to víc věcí.
Ale držím vám palce,když budu vědět tak poradím.
P.S: kdo máte motory common rail,předpokládám,že je tam čerpadlo CP3,zajímala by mě čistě soukromě jeho životnost,popř problémy.
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

Uživatelský avatar
Fogino
Příspěvky: 117
Registrován: 21 lis 2008, 19:44
Bydliště: Trnava

Re: Y17DT - voda v oleji a olej ve vodě

Příspěvek od Fogino » 03 pro 2009, 17:40

PRCKOLET píše:motor Y17DT po emisích a šíleném túrování motoru (přístroj nesnímal otáčky motoru) jsem
objevil v expanzní nádobce olej. Po dlouhém pročítaní rad na foru jsem vsadil na vložky vstřiků a vskutku
po demontáži vložek se všech osm o kroužků po dotyku šroubováku rozpadalo.
Astra 17DTI r.v. 2001 najeto 135000km

vložky vstřiků

môj mechanik mi povedal že to nemá nič spoločné s olejom vo vode,

ale s naftou v oleji alebo olej v nafte teraz neviem presne ako to povedal

Čo vy na to ???
Astra G 1.7 DTI 16 V caravan Y17DT 2000

Uživatelský avatar
Luboš X17DTL
Příspěvky: 2216
Registrován: 03 črc 2007, 20:51
Bydliště: Slatina(NJ)

Re: Y17DT - voda v oleji a olej ve vodě

Příspěvek od Luboš X17DTL » 03 pro 2009, 17:52

Tak vyměň mechanika, :D olej ve vodě způsobují špatné těsnění pod vstřikama, nebo vadný výměník tepla. Vstřiky jsou totiž chlazeny vodou. A je to tak, jak píše Prckolet. 8)
Věř tomu, naftu v oleji způsobuje těsnění nahoře na vstřikách, či přepadové potrubí. Ale to naše těsnění je na vstřikách v hlavě motoru.
Opel Astra F Caravan X17DTL (už má novou majitelku)=>
Astra G Caravan 1,7 DTi (na to se už jen dívám)=>
něco malého černého patří ženě a já nemám nic:-(
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=10583

Uživatelský avatar
Fogino
Příspěvky: 117
Registrován: 21 lis 2008, 19:44
Bydliště: Trnava

Re: Y17DT - voda v oleji a olej ve vodě

Příspěvek od Fogino » 03 pro 2009, 18:16

OK dík

takto po lopate som to potreboval vysvetliť


zajtra mu to poviem, ale meniť ho zatiaľ nebudem (toho mechanika) :D
Astra G 1.7 DTI 16 V caravan Y17DT 2000

Odpovědět