Y17DT - voda v oleji a olej ve vodě

Uživatelský avatar
RomanK
Příspěvky: 1180
Registrován: 12 led 2007, 18:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Y17DT - voda v oleji a olej ve vodě

Příspěvek od RomanK » 26 led 2008, 13:50

Setkal se z vás někdo s netěsností hlavy na Y17DT kolem vložek těsnění vstřiku? Má to za následek prosakování vody do oleje a oleje do vody (odkud kam to záleží na tlaku oleje nebo vody). Zkušenosti s výměníkem jsou v tomto případě bezpředmětné, protože jím to není.
Astra 1.7 CDTI Caravan 2003 OPC line
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Diagnostika TECH 2 a GM MDI, programování a resetování řídících jednotek, zjišťování security kódů k jednotkám
http://www.carteam.cz tel: 777620300 nebo 777620301[/color]

Reklama
 

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frydex » 26 led 2008, 14:37

Já mám auto s tímto motorem a podle všeho byl ve vodě olej, protože nádobka je zasraná jak jetel a jsou tam černé mastné oka ve vodě. Vypadá to na měněné těsnění pod hlavou. Co s tím přesně bylo, nevím, už jsem to tak koupil, ale prý to u těhle motorů dělá. Kámoš má stejný motor a stejný příznak....
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

mladass
Příspěvky: 3
Registrován: 09 úno 2008, 21:29
Bydliště: zlate moravce

Re: Y17DT - voda v oleji a olej ve vodě

Příspěvek od mladass » 09 úno 2008, 21:36

Caff ako si si istí že to nie je výmenník lebo aj mna presviedčali mnohí že to je všetko možne a nakoniec to bol ten zasraný výmennik,iba som ho obišiel a jazdím tak....]

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta » 09 úno 2008, 21:41

ještě sem neviděl Y17DT bez oleje ve vodě...
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Uživatelský avatar
zdenda-H
Příspěvky: 74
Registrován: 06 lis 2007, 17:57
Bydliště: SU-OC

Re

Příspěvek od zdenda-H » 09 úno 2008, 22:31

Ty kecko.

Já zas neviděl 1,6 bez oleje pod autem
Y17DT Caravan 1,7DTI

5.35 l / 100Km

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta » 09 úno 2008, 22:41

no co naděláš, prostě neviděl, a furt lepší olej pod autem než ve vodnim okruhu odkud ho už nikdo nikdy nedostane...ale určitě se najdou i kusy co je olej ve vodě teprve čeká
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Uživatelský avatar
RomanK
Příspěvky: 1180
Registrován: 12 led 2007, 18:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Y17DT - voda v oleji a olej ve vodě

Příspěvek od RomanK » 10 úno 2008, 12:49

mladass píše:Caff ako si si istí že to nie je výmenník lebo aj mna presviedčali mnohí že to je všetko možne a nakoniec to bol ten zasraný výmennik,iba som ho obišiel a jazdím tak....]
Protože jsem tam zkoušel dva starší a nakonec jsem dal úplně nový original. A změna žádná.
Astra 1.7 CDTI Caravan 2003 OPC line
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Diagnostika TECH 2 a GM MDI, programování a resetování řídících jednotek, zjišťování security kódů k jednotkám
http://www.carteam.cz tel: 777620300 nebo 777620301[/color]

matotn
Příspěvky: 2
Registrován: 22 bře 2008, 11:34

Příspěvek od matotn » 22 bře 2008, 12:00

mam ten isty problem s mojou ASTROU (Y17DT),najazdene 120 000 km,je kupovana na Slovensku od mojho kolegu, takze som druhy majitel a o auto je dobre postarane.Necistota-mastnota v chlad.okruhu sa zacala vytvarat minuly rok na jesen,naj. cca 100 000 km.Lenze olej zo systemu vobec nechyba,este som do vymeny oleja nedolial ani kvapku.Taktiez po radach som vymenil vymennik,ale nepomohlo.Taktiez mi v OPLI povedali,ze tesnenie pod hlavu to tiez nebude, nakolko motor funguje bez problemov,neprehhrieva sa a ani nezavzdusnuje,vodu ani olej nedolievam,len stale cistim expansku.Neviem ci to niesu spaliny z motora,ale od kial.Spod trysiek.Poradi niekto vyriesit tento problem,ked ani servis do toho nechce ist,lebo nema zaruceny vysledok bez nasledujucich reklamacii.dik.MATO z Trencina.

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frydex » 22 bře 2008, 12:21

Já to takhle mám už dva roky a kašlu na to. Tohle nikdy nevyčistíš. Ten olej je tam usazený všude a to můžeš čistit do nekonečna. Olej se neztrácí, tak je to v pohodě. :wink:
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

matotn
Příspěvky: 2
Registrován: 22 bře 2008, 11:34

Příspěvek od matotn » 07 dub 2008, 15:39

Frydex píše:Já to takhle mám už dva roky a kašlu na to. Tohle nikdy nevyčistíš. Ten olej je tam usazený všude a to můžeš čistit do nekonečna. Olej se neztrácí, tak je to v pohodě. :wink:
ale poraď odkial sa tam berie ten humus,keď olej nechýba a v oleji voda nieje

Uživatelský avatar
spermin
Příspěvky: 3499
Registrován: 16 led 2007, 09:21
Bydliště: OSTRAVSKO

Příspěvek od spermin » 07 dub 2008, 17:11

to by chtělo odmaštovat a měnit a odmaštovat a měnit a odmaštovat a měnit a odmaštovat a měnit a odmaštovat a měnit a čistit.
spermin = hermin dříve X16XEL EDICE 100
od 15.10.2007- upravený AGR
nyní Civic

Marick
Příspěvky: 14
Registrován: 13 čer 2008, 15:33
Bydliště: Brno

Příspěvek od Marick » 13 čer 2008, 16:18

Ahoj!
Dlouho už chodím na toto fórum jako čtenář a dnes jsem se i zaregistroval, protože bych rád poprosil o radu. Řeším problém související s tímto vláknem - olej ve vodě + únik vody u 1.7 DTi (Y17DT). Shrnu to takto:

- Neustále mizí voda z nádržky asi 1 dcl na 1000 km. Vnější netěsnosti chlazení jsou zkontrolovány a zdá se, že nikde nic neteče.
- V nádržce se usazuje mastná emulze + drobná černá špína. Po úplném vyčištění najeto asi 4000km a zase to tam je.
- V oleji není po vodě ani památky - žádné kapky, šlem na víčku, na měrce, nic. Olej vůbec neubývá, mezi výměnou nemusím nic dolévat.
- Motor startuje a běží bez problémů, chlazení netlakuje (aspoň myslím, že ne nějak nadměrně).
- Celé to trvá už víc než rok, teď se to zdá se trošku zhoršilo.

Podle diskusí mě to navedlo na výměník chlazení oleje. Ale kam by pořád mizela ta voda?
Tak, že by těsnění pod hlavou? U toho bych zase čekal vodu v oleji, natlakované chlazení, kouř z výfuku, špatný chod motoru apod.

Nevím co zkusit nebo jak se pohnout dál, abych neměnil něco zbytečně. Nemáte radu?

Díky!

Uživatelský avatar
spermin
Příspěvky: 3499
Registrován: 16 led 2007, 09:21
Bydliště: OSTRAVSKO

Příspěvek od spermin » 13 čer 2008, 18:35

dej nějaký srágol do chladiče, to vypadá na netěsnost :?: a asi přes spalování, prasklinka v hlavě či co :?:
spermin = hermin dříve X16XEL EDICE 100
od 15.10.2007- upravený AGR
nyní Civic

Uživatelský avatar
RomanK
Příspěvky: 1180
Registrován: 12 led 2007, 18:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomanK » 19 čer 2008, 23:07

Řešil jsem v poslední době dva motory 1.7 ISUZU s problémem ztrácení vody. U jednoho to bylo těsnění kolem vložky vstřiku (byl olej ve vodě a voda v oleji) a u druhého prasklý blok v horní části prvního válce (voda "tekla" nad píst a výfukem ven). Často se stává, že pustí gufero na vodní pumpě. Je dobré pak natlakovat okruh chlazení a vizuálně zkontrolovat kudy voda kape.
Astra 1.7 CDTI Caravan 2003 OPC line
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Diagnostika TECH 2 a GM MDI, programování a resetování řídících jednotek, zjišťování security kódů k jednotkám
http://www.carteam.cz tel: 777620300 nebo 777620301[/color]

Marick
Příspěvky: 14
Registrován: 13 čer 2008, 15:33
Bydliště: Brno

Příspěvek od Marick » 20 čer 2008, 11:05

RomanK píše:Řešil jsem v poslední době dva motory 1.7 ISUZU s problémem ztrácení vody. U jednoho to bylo těsnění kolem vložky vstřiku (byl olej ve vodě a voda v oleji) a u druhého prasklý blok v horní části prvního válce (voda "tekla" nad píst a výfukem ven). Často se stává, že pustí gufero na vodní pumpě. Je dobré pak natlakovat okruh chlazení a vizuálně zkontrolovat kudy voda kape.
Dík za odpověd. Netěsnosti navenek jsem procházel a nechal jsem přetěsnit přírubu přítoku vody na čelní straně motoru, tam to trochu unikalo. Jinde z venku už to vypadá ok, ale ještě tam musí být něco, protože úbytek vody je pořád. Ještě to budu asi zatím jen sledovat a kdyby se to nějak zhoršovalo, tak bych se zkusil ozvat. Je vidět, že s tím máš už zkušenosti.
(btw. na jaře jsem si nechával u tebe dělat tempomat a funguje super... :wink: )

Odpovědět