Zafira B Z17DTR nepodává naftu

Odpovědět
pavel383
Příspěvky: 1
Registrován: 24 led 2019, 10:10

Zafira B Z17DTR nepodává naftu

Příspěvek od pavel383 » 25 led 2019, 10:38

Ahoj všichni, tak vůbec poprvé píšu a hledám pomoc zde. Po spokojeném roce bez poruch co mám tuto Zafiru se mi postupně dusila až se udusila úplně a teď samozřejmě nejde nastartovat. Problém s čerpadlem. Je to 1,7 CDTi, 81 kW, r.v.2009, najeto 272 tis.km. Nesaje to naftu k čerpadlu a netlakuje ke vstřikům. Opravdu poctivě několik dní hledám a čtu na klubu i zde a příčinu nenacházím...
Co jsem už udělal:
-je vyměněný palivový filtr, odkalený, zalitý po okraj
-nádrž jsme měl venku v domnění, že tam bude podávací čerpadlo, ale podávací čerpadlo v nádrži (ani jinde) není, sací koš jinak čistý, hadičky v nádrži neporušené, kontakty ok
-relé i pojistka podávacího čerpadla jsou ok, relé spíná
-naftu jsem měl napojenou i na přímo za filtrem a čerpadlo ji nenasává
-přes pedály zjištěny 2 chyb.kódy: 068 302 (nedohledal jsem co to je) a 040 952 (asi EGR?) + při zapnutém zapalování se zobrazuje 83.2
-rozvody byly dělány v létě.

Děkuji všem za zkušenosti s tímto motorem a čerpadlem. Pavel

Reklama
 

Uživatelský avatar
hansdob
Příspěvky: 430
Registrován: 29 říj 2009, 20:06
Bydliště: Dobronín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zafira B Z17DTR nepodává naftu

Příspěvek od hansdob » 25 led 2019, 17:53

No přiznám se že DTR jsem tu ještě neměl ale starší motory podávačku neměli. No myslím že bez měřených hodnot a diagnostiky se dál nehneš. Jelikož ale CR je " mechanický čerpadlo" tak pokud napojíš naftu přímo na něj a balonkem ji do něj natlačíš a pak začneš točit motorem a nechytna a zjevně naftu nebere tak asi bude problém v něm ale to je jen hypotéza bez diagu a takhle od klávesnice. Beru tedy v potaz že rozvody jsou OK motor se točí a točí i čerpadlem.
Opel Astra G 5 dveří 2003 Opel Astra G Cabrio 2003 Audi A6 Allroad 2003 Škoda Octavia Super 1961 Zetor 25K Jawa 23 Mustang *2 a golden sport 1 Jawa 21*2 Jawa 20 *3 aaaa Prase



OP-COM.PROFESSIONAL.CZ, VCDS,FO-COM,TEXA NANO a dětská hračka SCANMASTER

Odpovědět