rozměr O kroužků topení + návod na výměnu

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fogino
Příspěvky: 117
Registrován: 21 lis 2008, 19:44
Bydliště: Trnava

Re: rozměr O kroužků topení + návod na výměnu

Příspěvek od Fogino » 30 říj 2012, 19:03

Ako demontujem tie dve hadice v priestore motora čo privadzaju teplu vodu a odvadzaju chladnejsiu vodu z kabiny su hned vedla seba a vyzera to ako nejaka zahradna rychlospojka na vodu aj to ide troška povytiahnut ale ani za b... von... jednu som musel odrezat a prepojit vodu tak aby bola len v priestore motora lebo mi tiekol radiator teraz musim tu odrezanu vymeniť ale nejde von ta stara :(

PLS HELP
Astra G 1.7 DTI 16 V caravan Y17DT 2000

Reklama
 

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: rozměr O kroužků topení + návod na výměnu

Příspěvek od vasekpetr1 » 17 črc 2013, 19:46

Mám několik dotazů:
1) chystám se na výměnu "O" kroužků a pokud vypustím kapalinu zátkou na chladiči, zůstane mně i něco v trubkách přirozpojování u ventilu? Dá se to pochytat nebo obsah výměníku vyteče při odpojení hadic nezadržitelně do kabiny?
2) Existuje nějaký saajrajt, kterým budu moci vypláchnout výměník, abych odstranil usazeniny?
3) Používáte ten silikonový tuk nebo to máznete obyč. vazelinou, aby šly těsnící kroužky lehce nasadit?

Dík za rady
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

sabelt
Příspěvky: 755
Registrován: 03 zář 2006, 18:36

Re: rozměr O kroužků topení + návod na výměnu

Příspěvek od sabelt » 19 zář 2013, 16:59

Ahoj,

ja mam problem, ze v zime mi topení topí málo.. cejtim teplej vzduch, ale jakmile je 0 a mene tak je to chladne a neohřeje se člověk ...

Existuje nějaká možnost zanesení radiatoru nebo například jeho koroze ze by nim neprotejkala voda a proto to netopilo ?

Nebo spíše to vypada na ten debilní ovládací elektrickej ventil, kterej by chtělo dat pryc ?

Michal.
Z20LET Coupe in Schwarz... One of my dream comes true...

opelAirRide
Příspěvky: 19
Registrován: 18 zář 2013, 17:09

Re: rozměr O kroužků topení + návod na výměnu

Příspěvek od opelAirRide » 20 zář 2013, 09:28

výměna kroužku není vůbec zádnej problém.je to práce max na hodinu.já osobně tam mám O kroužek kterej se používá na klimatizace kde je na něj kladen větší nrok a bez problému

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: rozměr O kroužků topení + návod na výměnu

Příspěvek od vasekpetr1 » 20 zář 2013, 10:03

opelAirRide píše:výměna kroužku není vůbec zádnej problém.je to práce max na hodinu.já osobně tam mám O kroužek kterej se používá na klimatizace kde je na něj kladen větší nrok a bez problému
To je reakce na můj příspěvek z července? Jestli ano, tak díky - ještě se zeptám na ty další dotazy: čím výměník vyčistit, čím namazat?
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: rozměr O kroužků topení + návod na výměnu

Příspěvek od Mojmec11 » 20 zář 2013, 18:50

Já to čistil octem a nebo octovým čističem,nevím už jak se to jmenuje,má asi 3 příchutě i bez,cca. 25 kč/flaška,2 roky zpátky koupeno v TR v Kauflandu.Topení bylo skoro neprůtočné,nechal jsem to i 3 dny nalité tím čističem a proplachoval a znovu naléval a proplachoval,protřepával a proplachoval..........ze začátku z toho teklo hroznýho bordelu,rezavej kal,černej bordel,kusy vodního kamene......jo taky jsem na to foukal horkovzdušnou pistolí,voda šla hned do varu a kámen většinou povolil.Je to zábava na pár zimních večerů :lol: Ale vyplatilo se,za začátku jsem to sprchovou hadicí nemohl ani "profouknout",ke konci už voda protékala takřka bez odporu.Zkoušel jsem i různé stupně poklepu,ale jen tak s citem,aby se ten plech neprohnul.Jo a bacha na lamelky,dost blbě se pak ty zohýbané rovnaj.
Na O-ringy jsem použil Indulonu/Isoldu,modrou,ta hodně maže,jde jen o to bezproblémové nasazení při montáži,pak už musí držet guma.
Náká voda z trubek a radiátoru vyteče,to je jasný,vodu do kopce nevypustíš a radiátor je nízko,ale blbě se to chytá,není tam místo,chce to podložit hafo hadrama nebo něčím savým.
Nebo Astru zvednout zadkem hoodně vysoko,pak to snad vyteče i z toho radiátoru :lol: :lol: :lol:
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: rozměr O kroužků topení + návod na výměnu

Příspěvek od Mojmec11 » 20 zář 2013, 19:02

sabelt píše:Ahoj,

ja mam problem, ze v zime mi topení topí málo.. cejtim teplej vzduch, ale jakmile je 0 a mene tak je to chladne a neohřeje se člověk ...

Existuje nějaká možnost zanesení radiatoru nebo například jeho koroze ze by nim neprotejkala voda a proto to netopilo ?

Nebo spíše to vypada na ten debilní ovládací elektrickej ventil, kterej by chtělo dat pryc ?

Michal.
Zanesení:ANO,radiátor je lapač bordelu tak jako chladič.
koroze: ne,je myslím mosaznej nebo hliníkovej
El.ventil: zaseknout se může,jde to poslechnout,když máš dorý ucho a víš co a jak a nebo zkusit funkci při demontáži,případně ho pak rozebrat,natočit do polohy otevřeno a po složení a montáži nezapojovat.je to servoventil s plastovými převody jako servo klapky vnitřní cirkulace,jednou to odejde.
Jinak ten debilní ventil zavírá teplou vodu do radiátoru aby to v létě lépe chladilo(klima).Pokud ho vyndáš nebo necháš otevřený,tak budeš asi v létě řešit,že klima málo chladí :mrgreen:
Ony by to teoreticky neměly klapky v topení pustit přes radiátor,ale víme jaká je praxe.Mě např. nefunguje poloha jen na nohy,už je to tak z výroby co jsem koukal,musel bych sehnat jinej ovládací panel a to se mi nechce a mám rád teploučko na nohy a na to je Astra výborná 8)
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: rozměr O kroužků topení + návod na výměnu

Příspěvek od vasekpetr1 » 20 zář 2013, 19:42

Mojmec dík za odpovědi, zkusím to kuchnout. Užívej si v Dačicách :D .
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: rozměr O kroužků topení + návod na výměnu

Příspěvek od Mojmec11 » 20 zář 2013, 22:36

Ale sežente si ten octovej čistič,je silnější než ocet. 8)
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

manik
Příspěvky: 31
Registrován: 01 srp 2007, 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: rozměr O kroužků topení + návod na výměnu

Příspěvek od manik » 01 říj 2013, 14:04

Dobrý den,

Mám trochu odlišný problém s topením. Zjistil jsem že mi netěsní hadice v motorovém prostoru ve spoji před průchodem do kabiny.
Voda se mi neztrácí nějak vírazně, ale spoj je mokrý a občas se z trubky lehce kouří.
Chtěl jsem se zeptat zda jsou tam také těsnící kroužky.
A zda už je někdo z vás měnil.

Mám 2.0 DTi s klimou
Y20 DTH

Děkuji za radu.

IGI
Příspěvky: 472
Registrován: 22 úno 2007, 21:18
Bydliště: Severní Moravák
Kontaktovat uživatele:

Re: rozměr O kroužků topení + návod na výměnu

Příspěvek od IGI » 06 říj 2013, 17:53

No a mi teče voda někde asi z motorového prostoru, protože ráno v garáži kaluž malá a včera už velká a čtvrtina vody pryč. Myslel jsem že to budou okroužky ale asi ne protože v kabině je sucho a voda je pod autem na straně řidiče. Budu muset nastartovat zahřát natlakovat a uvidím kde to teče ale přístup a viditelnost minimální.
:?
Astra G, 1.6, 16V, 74kw, motor X16XEL, 2000. hatchback 5.dv, Černá metalíza, spotřeba 5l/100, klima: ÚPRAVY-LPG IV.genrace - přímé sekvenční vstřikování, carbonové vyhřívání sedadel, GPS, nový palubní PC od Davida, xenon s regulací výkonu, black desing,alu atd.

IGI
Příspěvky: 472
Registrován: 22 úno 2007, 21:18
Bydliště: Severní Moravák
Kontaktovat uživatele:

Re: rozměr O kroužků topení + návod na výměnu

Příspěvek od IGI » 07 říj 2013, 18:15

Takže blbost. Mám mokrý koberec pod nohama řidiče a pak to vytéká někudy pod auto. Takže měním okroužky a kontroluji závlačky, sponky :o
Astra G, 1.6, 16V, 74kw, motor X16XEL, 2000. hatchback 5.dv, Černá metalíza, spotřeba 5l/100, klima: ÚPRAVY-LPG IV.genrace - přímé sekvenční vstřikování, carbonové vyhřívání sedadel, GPS, nový palubní PC od Davida, xenon s regulací výkonu, black desing,alu atd.

Diabl0
Příspěvky: 18
Registrován: 26 dub 2011, 13:07

Re: rozměr O kroužků topení + návod na výměnu

Příspěvek od Diabl0 » 02 lis 2014, 20:35

ZDRAVIM LUDIA ... ja mam taky problem motorce nefungoval tak som to cele rozobral nastavil motorcek na otvorenu polohu a idem to ze poskladat mam typ systemu delphi a spojovacie spony su plastove v tvare O problem je ze su 4 a dve som zlomil teda ventil mam prichyteny a vdaka zlomenym sponam neviem prychytit spet radiator a poskladat to myslite ze sa to da niekde zohnat viete niekto o niecom alebo nema niekto navyse tieto spony som bezradny bez nich to neposkladam a oroginalnu nahradu ventilu ktoru mi dali v opli podla WIN mi nepasuje aj spony su tam ine kovove pre mna nepouzitelne POMOZTE PROSIM
Opel Astra G, r.v. 1999, 1.8 16V.

Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: rozměr O kroužků topení + návod na výměnu

Příspěvek od Mojmec11 » 27 led 2016, 16:31

Zdarec chlapi.
Dneska jsem šel do kolen.
Jelikož mi to zase málo topí,díky borcovi,kterej mi nalil těsnící sračku do motoru,tak jsem si objednal sadu gumiček.
Už žádnejch 360 kč,ale 465KČ !!!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock:
A to mi ještě udělal cenu,jinak prý u Opla to je víc jak pětikilo. :evil: No to si snad už dělají kozy ??? !!!! Jako vzal jsem je,co mi zbývalo,ale začnu si další pro jistotu shánět jinde. Kdyby někdo věděl,kde tyhle oringy sehnat,budu rád za info a ostatní myslím taky. Ty kroužky jsou to jediné co v té sadě má cenu.Klipsny se dají nahradit a mám jich dost od minule.
Edit: tak nic,koukám,že kdybych si přečetl vlákno od začátku,dost bych ušetřil :cry: ach jo
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: rozměr O kroužků topení + návod na výměnu

Příspěvek od vasekpetr1 » 27 led 2016, 16:40

No já nechci kecat Vojtovi do kšeftu, ale toto má na svých stránkách a rozhodně to nekoresponduje s cenou tebou uvedenou (i s poštovným). I s dopravou jsi někde na dvou stovkách.
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Odpovědět