vahadlo

Odpovědět
pepek
Příspěvky: 86
Registrován: 30 led 2006, 11:12
Bydliště: Bratislava

vahadlo

Příspěvek od pepek » 29 lis 2006, 18:05

Ahojte,
asi pred dvoma dňami mi nechcel natočiť ráno motor. Asi po 2min. točenia motor naskočil. V autorizovanom servise som nechal vymeniť prepadové hadičky ale nepomohlo. Povedali že to bude na 95% tesnenie pri prepadových hadičkách ktoré je ale vnútri motora a musia rozobrať hlavu motora. Teraz mi volali, že keď to otvorili, našli zlomené váhadlo (neviem či som si to správne zapamätal) ktoré riadi ventily a ečte niečo am je.
Otázka znie:
1/ Tvrdia, že toto je problém ranných zlých štartov. Podľa mňa by som auto vôbec nenaštartoval alebo aspoň by som určite na ňom nešiel 100-110km/h tak ako som išiel.
2/ V motore som dlhšie počul buchotanie ale pripisoval som to vyloganému ložistu na spojke (diskutoval som to na fóre). Je možné jazdiť dlhodobo so zlomeným váhadlom?

Vďaka za reakcie

P.
x20dtl, combi,r.v.99, ABS, 4xAirbag

Reklama
 

kraus dusan
Příspěvky: 24
Registrován: 07 úno 2006, 21:00
Bydliště: stara tura
Kontaktovat uživatele:

moje stanovisko

Příspěvek od kraus dusan » 29 lis 2006, 18:18

ak ti povedali ze zlomene vahadlo tak to veru asi poriadne sialia ved to by si podla mna nepresiel tolko km a palilo bi ti to strasne zle a vobec je mozne ze vobec by si to nenatocil. neverim tomu este som nepocul ani nevidel ziaden motor ktory by fachcil so zlomenou vackovkou proste blbost.

pepek
Příspěvky: 86
Registrován: 30 led 2006, 11:12
Bydliště: Bratislava

Re: moje stanovisko

Příspěvek od pepek » 29 lis 2006, 19:40

ako to tam vlstne funguje?
z coho sa to tam sklada?
kraus dusan píše:ak ti povedali ze zlomene vahadlo tak to veru asi poriadne sialia ved to by si podla mna nepresiel tolko km a palilo bi ti to strasne zle a vobec je mozne ze vobec by si to nenatocil. neverim tomu este som nepocul ani nevidel ziaden motor ktory by fachcil so zlomenou vackovkou proste blbost.
x20dtl, combi,r.v.99, ABS, 4xAirbag

kraus dusan
Příspěvky: 24
Registrován: 07 úno 2006, 21:00
Bydliště: stara tura
Kontaktovat uživatele:

ahoj

Příspěvek od kraus dusan » 29 lis 2006, 22:28

skus pozriet na toto -to otvara ventily a do toho ide este hriadel a ulozene je to nad vackovou hriadelou.
http://www.kks.zcu.cz/podklady/PROE/MOTOR/vahadlo.html
alebo
http://sk.wikipedia.org/wiki/Ventilov%C3%BD_rozvod

pepek
Příspěvky: 86
Registrován: 30 led 2006, 11:12
Bydliště: Bratislava

Re: ahoj

Příspěvek od pepek » 30 lis 2006, 14:27

kraus dusan píše:skus pozriet na toto -to otvara ventily a do toho ide este hriadel a ulozene je to nad vackovou hriadelou.
http://www.kks.zcu.cz/podklady/PROE/MOTOR/vahadlo.html
alebo
http://sk.wikipedia.org/wiki/Ventilov%C3%BD_rozvod
bolo to zlomene vahadlo a ten ulomok tam podskakoval. Vackova hriadel je od toho poskodena. Poskodeny je aj dvihac ventilov a ten asi sposobil, ze pri starte sa nevytvoril dostatocny tlak vo valci a nemohol som startovat. Jede valec mi isiel len na 2 ventile.
x20dtl, combi,r.v.99, ABS, 4xAirbag

kraus dusan
Příspěvky: 24
Registrován: 07 úno 2006, 21:00
Bydliště: stara tura
Kontaktovat uživatele:

vau

Příspěvek od kraus dusan » 30 lis 2006, 14:57

tak to je teda ine kafe to je ozaj pravda to muselo rachotat. :shock:

pepek
Příspěvky: 86
Registrován: 30 led 2006, 11:12
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od pepek » 30 lis 2006, 15:11

tak to prave nie, bolo to len take klepanie, fakt ziaden rachot. A nabehal som na tom asi 5tis. km lebo som myslel ze je to spojka.

Teraz potrebujem novú vackovú hriadel. V opli chcú 17tis. da sa zohnat za 11. a je možné ju zohnať za 5tis. v AutoKelly.
Ktoré by si s ohľadom na svoju peňaženku doporučil?
P.
x20dtl, combi,r.v.99, ABS, 4xAirbag

Uživatelský avatar
Matejko
Příspěvky: 35
Registrován: 04 led 2015, 18:54

Re: vahadlo

Příspěvek od Matejko » 10 říj 2015, 17:40

Ahojte. Aj mne sa to stalo. Prestalo mi tahat auto a šlo len na 3 válce. Klepotalo to riadne. Chodil som tak 200km a potom som šiel mechanikovy A boli rozbité dve váhadla na kúsky na tom nefunkčnosti valci. Dôvod sa nepozná dodnes prečo ich rozbilo. Možno únava materiálu .
Opel astra Caravan 2.0DI 16V
Woofer Audiobahn 2x350WRMS 2x4Ohm 1400WMAX
Zosik 2x250RMS 2x4Ohm Samý bordel to robí

Spotreba : 6,4l

Odpovědět