Máte někdo TIP na motor či jak dále .... ???

Uživatelský avatar
siminkuv
Příspěvky: 85
Registrován: 21 bře 2007, 11:32

Máte někdo TIP na motor či jak dále .... ???

Příspěvek od siminkuv » 25 črc 2010, 10:51

Ahoj, stala se mi ve čtvrtek nepříjemná věc, před odjezdem jsem zapomněl zkontrolovat olej a na dálnici mi zaškytal motor a chcípl, teď po nastartování něco mlátí v motoru, jediné co jsem rozdělal byl horní kryt motoru, řetěz OK, vačka také, kdo ví co je dole v motoru za problém. Při startování chce motor chytnout, ale nezkoušel jsem to více, protože opravdu z motoru jsou docela silné zvuky. S olejem mne to napadlo až potom co jsem sundal dekl z motoru a podíval se na olej, kontrolka apod. stejně nesvítila, tak je to pro mne i záhadou :-( Ale moje chyba.

Rád bych se zeptal, zda-li někdo nevíte o motoru na mou Astra Carravan G 2.0 DTI 16V - Y20DTH - r.v. 12/2002, případně na jakou cenu se připravit. Jde o to, zda-li mám astru spravovat nebo nikoli. Už jsem na ni vyměnil nové spojkové ložiško, válečky a další věci, na motor si nemůžu ztěžovat, protože spotřeba je úžasná i s tím jak s autem jezdím. Vyplatí se podle Vás investovat do dalšího motoru nebo opravy motoru nebo Astru zkusit nějakému fandovi prodat, který si s motorem vyhraje? Ja na to moc času nemám a to co jsem do auta už narval mě ujišťuje k tomu, abych se auta už zbavil ... Ale třeba budete mít jiný názor. Děkuju Vám
Opel Astra Carravan 2.0 DTI 16V - Y20DTH - r.v. 2003

Reklama
 

Uživatelský avatar
spermin
Příspěvky: 3499
Registrován: 16 led 2007, 09:21
Bydliště: OSTRAVSKO

Re: Máte někdo TIP na motor či jak dále .... ???

Příspěvek od spermin » 25 črc 2010, 12:42

kolik jsi tam neměl toho oleje.
pokud nebyl motor v zátěži když chcípl, možná bude stačit dolít olej, podle měrky, nastartovat a počkat, jestli se uklidní,
můžou jenom být suché ložiska, ještě bych uvolnil válce, tj. vyndat vstřiky, neutrál a párkrát protočit ručně motor,
pokud nebude cítit nějaký nepravidelný chod, slyšet mlaskání nebo jiné pazvuky, potom to samé na startér, až zhasne
kontrolka mazání, poton smontit a vyzkoušet. :?
spermin = hermin dříve X16XEL EDICE 100
od 15.10.2007- upravený AGR
nyní Civic

Uživatelský avatar
siminkuv
Příspěvky: 85
Registrován: 21 bře 2007, 11:32

Re: Máte někdo TIP na motor či jak dále .... ???

Příspěvek od siminkuv » 25 črc 2010, 14:36

No právě, že to mlátí v motoru docela hodně. Co se týká kontrolky mazání, ta po otočení klíčku svítí a po nastartování zhasne, myslel jsem, že funguje, bohužel asi ne, protože kontrolka přitom jak nebyl olej v motoru vůbec nesvítila a ani se nerozlibkla :-( Podle měrky v motoru není žádný olej. V daný okamžik jak motor chcípl jsem jel po dálnici takže na 5ku a 140kou ... :-( Mlátí to někde v tom motoru asi ze spodku ... Při startování se motor protočí tak 3 krát a chcípne, přitom se rozsvítí kontrolka ABS, rezerva (nádrže) i když mám 3/4 nádrže paliva, tak jako by to dělalo zkrat nebo něco to startování brzdilo. Olej jsem dolil abych to zkusil trošku protočit, ale opravdu jdou rány z motoru. Nevím jestli to může dělat klika nebo něco jiného
Opel Astra Carravan 2.0 DTI 16V - Y20DTH - r.v. 2003

Uživatelský avatar
siminkuv
Příspěvky: 85
Registrován: 21 bře 2007, 11:32

Re: Máte někdo TIP na motor či jak dále .... ???

Příspěvek od siminkuv » 25 črc 2010, 15:00

A navíc nechápu kde se poděl onen olej, který byl těsně po najetých kilometrech (kdy jsem ho měl měnit) a na měrce teď neukazuje že by tam vůbec nějaký byl, buď se někde ztratil nebo to auto toho oleje opravdu trošku více vypilo (bylo by to poprvé).
Opel Astra Carravan 2.0 DTI 16V - Y20DTH - r.v. 2003

Uživatelský avatar
siminkuv
Příspěvky: 85
Registrován: 21 bře 2007, 11:32

Re: Máte někdo TIP na motor či jak dále .... ???

Příspěvek od siminkuv » 25 črc 2010, 16:31

Možná může být něco s ojnicí, těžko říct, ale kravál je to slušný :-(
Opel Astra Carravan 2.0 DTI 16V - Y20DTH - r.v. 2003

Uživatelský avatar
spermin
Příspěvky: 3499
Registrován: 16 led 2007, 09:21
Bydliště: OSTRAVSKO

Re: Máte někdo TIP na motor či jak dále .... ???

Příspěvek od spermin » 25 črc 2010, 18:59

kravál dělá motor když je bez oleje, v žádném případě nesmíš zatěžovat. nejdříve zkus nalít olej
(může být i vyjetý, nebo nějaký laciný) co to udělá, pokud se zklidní, máš kliku vyměň jej za nový a uvidíš,
doufej, že nemáš chycené ložiska, jinak rozdělat a zkontrolovat
Nejdříve bych zjistil, kde se olej poděl.
a jak píšu výše zkontrolovat všechno bez vstriků a ručně, ještě bych se podíval, zda stříká za chodu od ventilových vahadel.
spermin = hermin dříve X16XEL EDICE 100
od 15.10.2007- upravený AGR
nyní Civic

Uživatelský avatar
siminkuv
Příspěvky: 85
Registrován: 21 bře 2007, 11:32

Re: Máte někdo TIP na motor či jak dále .... ???

Příspěvek od siminkuv » 25 črc 2010, 19:04

Dělá to opravdu takový kravál, že to mlátí při startování tak jako by někdo uvnitř motoru mlátil kladivem? Jak dlouho to mám zkoušet startovat? Jde mi o to, že jak startuju, tak se mi rozsvicují kontrolky (rezerva nádrže, ABS apod.) sem tam i prolítnou ručičky tachometru apod. což si myslím, že spíš vypadá na nějaký problém (odpor startéru apod.)
Opel Astra Carravan 2.0 DTI 16V - Y20DTH - r.v. 2003

Uživatelský avatar
spermin
Příspěvky: 3499
Registrován: 16 led 2007, 09:21
Bydliště: OSTRAVSKO

Re: Máte někdo TIP na motor či jak dále .... ???

Příspěvek od spermin » 25 črc 2010, 19:13

vyndej vstřiky dej neutrál a protoč ručně, pokud nebudeš cítit drhnutí zkus točit starterem, pokud ani potom nebude mlácení,
zkus v krátkých intervalech atartovat na smontovaném motoru bez paliva- s odpojeným palivem, nijak nazatěžuj, pokud bude
mlátit je problém vážný, a odkud jsi, snad někdo s ropou v okolí poradí
možná upadlé nějaké čidlo.
spermin = hermin dříve X16XEL EDICE 100
od 15.10.2007- upravený AGR
nyní Civic

Uživatelský avatar
siminkuv
Příspěvky: 85
Registrován: 21 bře 2007, 11:32

Re: Máte někdo TIP na motor či jak dále .... ???

Příspěvek od siminkuv » 25 črc 2010, 19:20

Moc dekuji za vysvetleni, zkusim jak rikas ... Jeste pred tim ale asi zkusiem sundat olejovou vanu, jestli neco neuvidime ze spodu ... Pak to udelam tak jak rikas ...
Opel Astra Carravan 2.0 DTI 16V - Y20DTH - r.v. 2003

Uživatelský avatar
spermin
Příspěvky: 3499
Registrován: 16 led 2007, 09:21
Bydliště: OSTRAVSKO

Re: Máte někdo TIP na motor či jak dále .... ???

Příspěvek od spermin » 25 črc 2010, 19:26

siminkuv píše: Jeste pred tim ale asi zkusiem sundat olejovou vanu, jestli neco neuvidime ze spodu .....
pokud sundáš vanu, podívej se i na ložiska klik, zda jsou hladké, tam bývá největší problém.
spermin = hermin dříve X16XEL EDICE 100
od 15.10.2007- upravený AGR
nyní Civic

Uživatelský avatar
siminkuv
Příspěvky: 85
Registrován: 21 bře 2007, 11:32

Re: Máte někdo TIP na motor či jak dále .... ???

Příspěvek od siminkuv » 25 črc 2010, 19:30

Jojo urcite mrknu, bojim se, ze je tam neco spis vylámané ... Uvidi se jak to zvednu a sunda se vana ...
Opel Astra Carravan 2.0 DTI 16V - Y20DTH - r.v. 2003

Uživatelský avatar
siminkuv
Příspěvky: 85
Registrován: 21 bře 2007, 11:32

Re: Máte někdo TIP na motor či jak dále .... ???

Příspěvek od siminkuv » 25 črc 2010, 20:15

a jeste dotazek, nejde nekde na netu najit plan motoru? Tedy kde co v motoru je? At lze pripadne hadat kde by mohl byt problem nez pujde hlava a dalsi veci dole?
Opel Astra Carravan 2.0 DTI 16V - Y20DTH - r.v. 2003

Uživatelský avatar
LEGEND007
Příspěvky: 304
Registrován: 06 čer 2008, 17:22
Bydliště: Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte někdo TIP na motor či jak dále .... ???

Příspěvek od LEGEND007 » 25 črc 2010, 20:21

ak išiel bez oleja v 140-ke tak prvé sa porúčajú ojničné ložiská, ak hovorí že mláti v tom motore ako keby v ňom búchali kladivom tak je to určite tým ložiskom, v tomto prípade len rozobrať a pozrieť ktoré je zadreté a vymeniť (najlepšie všetky 4)
neviem či je to ekonomická oprava a či sa radšej neoplatí vymeniť celý motor z nejakej búračky
Astra H caravan 1,9CDTI r.v.2005, môj sivý myšiak
Astra G caravan 1.6 16V X16XEL r.v.1999 - Béjvalka
MULTI ENIM SUNT VOCATI, PAUCI VERO ELECTI.
Moja ex

Uživatelský avatar
siminkuv
Příspěvky: 85
Registrován: 21 bře 2007, 11:32

Re: Máte někdo TIP na motor či jak dále .... ???

Příspěvek od siminkuv » 26 črc 2010, 06:49

No to je právě ono, strejda mi říkal, že to vypadá na ty ložiška, nemám představu o ceně za ty ložiška, na motor a jeho spotřebu nemůžu říct křivého slova. Ale pokud by byl velký rozdíl v ceně za ložiska a druhý motor z bouračky, tak bych to řešil. Uvidíme tedy na co se přijde. Už jsem se na nějaké motory ptal, ale bohužel. Něco co jsem našel je sice motor z bouračky, je to ale rok 2000 a navíc má už nalítaných nějakých 210 000, coz právě teď nepotřebuju ...
Opel Astra Carravan 2.0 DTI 16V - Y20DTH - r.v. 2003

Uživatelský avatar
siminkuv
Příspěvky: 85
Registrován: 21 bře 2007, 11:32

Re: Máte někdo TIP na motor či jak dále .... ???

Příspěvek od siminkuv » 26 črc 2010, 07:01

Tak jsem se díval po ložisku a našel jsem http://www.automatejcek.cz/nahradni-dil ... 07/ojnice/ 796,- Kč nebo 2408Kč, sice nevím jaký je to rozdíl, ale pochybuju, že bych motor z bouračky sehnal za pár tisíc :-( Leda, že by tady někdo věděl o spolehlivém motoru, který má opravdu méně nalétáno a není s tím stejný problém.
Opel Astra Carravan 2.0 DTI 16V - Y20DTH - r.v. 2003

Odpovědět