Z18XE po opravě točí a nechytá, chcípá

Uživatelský avatar
Pjasatoo
Příspěvky: 650
Registrován: 20 kvě 2012, 10:21
Bydliště: Havířov

Z18XE po opravě točí a nechytá, chcípá

Příspěvek od Pjasatoo » 16 bře 2020, 07:28

Zdravím oplaci, měl bych prosbu kterou už nevím jak řešit. Vyměnil jsem vadné součástky které mi dělali problém (výměna diag lambdy před katem, těsnění víka motoru, svíčky a zapalovací lišta). Teď mám problém je večer a nemohu nastartovat tocim a nic, několik pokusu a nic mezitím při každém pokusu se mi rožnou kontrolky a hlavne ventilátor chlazení motoru plus kontrolka tc. S loziskama a celkově náboji nic není jsou v pohodě. Když jsem šel k motoru tak jsem si všiml pazvuku u váhy vzduchu a ještě kolem podtlaku nebo co toje u krokoveho motorku. Po pár pokusech naskočil motor ale ujel jsem pár metrů a při brzdění nebo snížení rychlosti mě to chcipne ale nevyskoci žádná kontrolka, diagnostika nic neukazuje. Můžete poradit kde je zakopaný pes???
Teď máme Z18xe Mazlík

Reklama
 

Uživatelský avatar
Pjasatoo
Příspěvky: 650
Registrován: 20 kvě 2012, 10:21
Bydliště: Havířov

Re: Velký problém

Příspěvek od Pjasatoo » 16 bře 2020, 08:54

chyby po znovudiagnostikovani
P0443
U2108
P1600
P0606
Teď máme Z18xe Mazlík

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Velký problém

Příspěvek od milosh » 16 bře 2020, 10:05

Toto tema sis procetl?
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
Pjasatoo
Příspěvky: 650
Registrován: 20 kvě 2012, 10:21
Bydliště: Havířov

Re: Velký problém

Příspěvek od Pjasatoo » 16 bře 2020, 10:26

Ano něco jsem si pročetl, mám podle diag nápad že je podtlakovy ventil v háji. Nebo ŘJ. ale spíš ten ventil, když jsem ho odpojil při volnoběhu auto jelo a nechciplo, až po delší době... Cca 2-3min.
Nebo ještě možnost něco od čerpadla benzínu.
Teď máme Z18xe Mazlík

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: Velký problém

Příspěvek od vasekpetr1 » 16 bře 2020, 11:56

Mně je divný ten běh ventilátoru chlazení při startu. Je čidlo teploty v pořádku? Kolik stupňů teploty motoru ukazuje diagnostika? Nemyslím teploměr na palubce.
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: Velký problém

Příspěvek od Alzafir » 16 bře 2020, 14:13

Vyloženě se nabízí jednotka motoru. Jenže velice podobné vlákno už tu bylo , skoro totožné chyby, jiná jednotka a totéž. Tenkrát to skončilo nezodpovězené, asi bych začal rozbalením celé kabeláže a důkladné kontroly všeho, co vypadá jako drát.
Jinak teda opravdu skvěle vymyšlený název vlákna :x
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

Uživatelský avatar
Pjasatoo
Příspěvky: 650
Registrován: 20 kvě 2012, 10:21
Bydliště: Havířov

Re: Z18XE po opravě točí a nechytá, chcípá

Příspěvek od Pjasatoo » 17 bře 2020, 02:06

Teplota na live datech byla něco kolem 79 stupňů a stoupala, dobíjení baterky 13.8 až 14 v. Objednal jsem podtlak ventil tak uvidím dnes jsem to jinak vyčistil aspoň prostrikl ten ventil, vyčistil klapku plus odstranil bordel z hadic vedoucí do sání a dnes ráno po ujetí několika km při přidání plynu za jízdy chciplo a to 2x když jsem jel do práce. Jaké kabely bych měl zkontrolovat přesněji??
Teď máme Z18xe Mazlík

Uživatelský avatar
Pjasatoo
Příspěvky: 650
Registrován: 20 kvě 2012, 10:21
Bydliště: Havířov

Re: Z18XE po opravě točí a nechytá, chcípá

Příspěvek od Pjasatoo » 17 bře 2020, 05:29

Ještě jsem si četl tady ve fóru ohledně podtlaku že když odpojim kabel od ventilu tak by to auto mělo automaticky chcipnout ale ono u mne ne nechcipa. Ještě poznatek když mi to chciplo a já chtěl znovu nastartovat tak mi v tom ventilu cvakalo asi relecko nebo co v tom je. Ještě doplněk k tomu ventilátoru, mám tam ještě chyby ohledně relé. Chyby jsou tyto
P1481, P1482, P1483.
Teď máme Z18xe Mazlík

Uživatelský avatar
Pjasatoo
Příspěvky: 650
Registrován: 20 kvě 2012, 10:21
Bydliště: Havířov

Re: Z18XE po opravě točí a nechytá, chcípá

Příspěvek od Pjasatoo » 17 bře 2020, 10:22

Ještě jeden poznatek, šel jsem si do autodílů pro špatný ventil. Blbě jsem opsal číslo. Mezitím co byl odpojený a hadičky rozpojene jsem pak po nasunuti nastartoval vpohode a dokonce cca 35km bez chcipnuti. Hoši ale potřebuji vyřešit kde objednat ten ventil podle několika serveru s autodíly už ho neseženu. Ani Kelly apod... Granex nic, podle čísla výrobku neexistuje a a nelze najít.
Teď máme Z18xe Mazlík

Uživatelský avatar
Pjasatoo
Příspěvky: 650
Registrován: 20 kvě 2012, 10:21
Bydliště: Havířov

Re: Z18XE po opravě točí a nechytá, chcípá

Příspěvek od Pjasatoo » 17 bře 2020, 11:18

Další poznatek změřil jsem baterii a podle měřiče má 13,18 V až 13,20. Mám to brát že je v háji???
Teď máme Z18xe Mazlík

Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: Z18XE po opravě točí a nechytá, chcípá

Příspěvek od Alzafir » 17 bře 2020, 17:14

Měřil jsi to jak, za běhu motoru? Bez něj?
Proč jsi si jistý, že to je ventilem, zaměřil bych se na ty podtlaky, tohle se má chovat, jak je psáno, jestli zacpeš hadičku nebo necháš rozpojenou, musí se to zatraceně razantně projevit v chování motoru.
V tom ventilu relé není, ani nemusí být špatný.
Čím jsi to vyčítal, opcomem?
Že nefunguje, může být způsobeno i váhou vzduchu, dokáže zblbnout i chování lambdy a jsi v cyklice, takže měnit jen podle toho, co píše diagnostika... :!:
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

Uživatelský avatar
Pjasatoo
Příspěvky: 650
Registrován: 20 kvě 2012, 10:21
Bydliště: Havířov

Re: Z18XE po opravě točí a nechytá, chcípá

Příspěvek od Pjasatoo » 18 bře 2020, 15:27

Takže jsem to měl napichnute na op com, ale včera jsem ještě měl sundany ten podbeh kvůli toho uhlíkáče zkontroloval jsem ty hadičky a jsou v pohodě, ale pak jsem si řekl že zkusím vzít utahovaci pásky a připevnit ty podtlakove hadičky co vedou od ventilu výpar do klapky sání a je zatím problém vyřešen. Nechcipa a nezhasina za jízdy. Bylo to asi krapet uvolněný u té klapky zespod zezadu je taková hadička ohnuta doleva a ta byla lehce vytazitelna. Zatím to hoši jede. Díky za vaše veškeré příspěvky. Pokud to do dvou dnů zase nechcipne tak tohle téma smažte děkuji
Teď máme Z18xe Mazlík

Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: Z18XE po opravě točí a nechytá, chcípá

Příspěvek od Alzafir » 18 bře 2020, 19:53

Nedělej si ilze, sice to pojede, ale ty chyby neodstraníš tím, že vyřešíš nětěsnost podtlaku.
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

Uživatelský avatar
Pjasatoo
Příspěvky: 650
Registrován: 20 kvě 2012, 10:21
Bydliště: Havířov

Re: Z18XE po opravě točí a nechytá, chcípá

Příspěvek od Pjasatoo » 19 bře 2020, 05:25

Alzafire ty jsi mi to zavaril 😉 dnes ráno mi to zase na volnoběhu chciplo. Já už fakt nevím čím to může být, ale vždyť ti tady píšu ze žádné závady to normálně nehlásí. Jen když se to posralo tak to psalo ty chyby o ŘJ a ten ventil výpar..

Ještě zkusím zkontrolovat hadice od čerpadla atd. Relé jestli spina nebo pojistku...
Teď máme Z18xe Mazlík

Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: Z18XE po opravě točí a nechytá, chcípá

Příspěvek od Alzafir » 19 bře 2020, 08:45

Hele projdi si, co tu píšeš, začal jsi tím, že to nechytá, je to bez chyb, pak nahodíš čísla chyb, které jsou teda hodně kritické, pak čísla kolem něčeho společného s chlazením,...do toho pár myšlenek, ale tohle není popis závady. Ono je třeba napsat hodně věcí okolo, proč jsi třeba měnil to, co popisuješ hned na začátku, zkusil jsi lištu vrátit? Pak tu nahodíš napětí baterie, které je ok,pak napíšeš napětí baterie měřené měřičem to jako jiným?
Nikde jsi vyloženě nenapsal, jak to s chybama je, uvědom si, co napíšeš, pak si to přečti a zamysli se, co to je, pochopí to ostatní? Anebo to má dvojí výklad.
Klapka vyčištěná, i zespod? Obě hadice co vedou zprava do klapky průchozí včetně obou děr do klapky, jedna je sakra malá?
Zatím tady pášu jen já, ty chceš poradit a odstaranit problém, tak to chce informace. I pro tebe nevýznamné.
Teplotu, tlak a rosný bod můžeš vynechat :D
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

Odpovědět