Problémy se mi bohužel nevyhýbají...Brečím!

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Problémy se mi bohužel nevyhýbají...Brečím!

Příspěvek od COBEIN » 02 pro 2018, 12:50

Auto zase stagnuje! Před pár dny, kdy auto normálně jezdilo jsem přijen na noc ke své přítelkyni, vynesl jsem si k ní věci na pár dnů a auto jsem normálně nechal stát před domem. Po dvou dnech kdy se celkem ochladilo jsem potřeboval někam jet a ejhle... motor chytil bez problémů ale jen na tři válce.(start na benzín) Chvilku jsem to pedálem prošlapával aby se motor dřív zahřál a přepl se na LPG. I když to přeplo na plyn, tak se chod motoru nezlepšil. Pěšky jsem zašel do obchodu koupit nové svíčky (BOSCH) které jsou určené pro motory s LPG. Ty jsem vyměnil a motor stále stagnuje. Volaj jsem včera Radošovi a ptal jsem se ho jestli neví kdo má tady na Opavsku diagnostiku. Odpověděl mi že on jí má, že mi to zistí až příjde ale neopraví. Tak se kluci ptám dopředu, nevíte náhodou co by té potvoře mohlo najednou chybět? Vím že na zálkadě toho co jsem napsal se to jen tak vydedukovat nedá, ale zeptám se rovnou: odchází i lišta u motoru Z 18 XE? Nebo je to pořád ten stejný problém jako byl u Z 18 XEL? A je ta lišta vůbec jiná pro tyto motory?
Za jakoukoli radu budu moc vděčný.
ASTRA LA VISTA

Reklama
 

Uživatelský avatar
hansdob
Příspěvky: 430
Registrován: 29 říj 2009, 20:06
Bydliště: Dobronín
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy se mi bohužel nevyhýbají...Brečím!

Příspěvek od hansdob » 02 pro 2018, 13:28

Lišta odchází tak jako na ostatních a její smrt urychlí její nečištění a nebo velké odtrhy.
Opel Astra G 5 dveří 2003 Opel Astra G Cabrio 2003 Audi A6 Allroad 2003 Škoda Octavia Super 1961 Zetor 25K Jawa 23 Mustang *2 a golden sport 1 Jawa 21*2 Jawa 20 *3 aaaa Prase



OP-COM.PROFESSIONAL.CZ, VCDS,FO-COM,TEXA NANO a dětská hračka SCANMASTER

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Problémy se mi bohužel nevyhýbají...Brečím!

Příspěvek od COBEIN » 02 pro 2018, 14:40

hansdob píše:Lišta odchází tak jako na ostatních a její smrt urychlí její nečištění a nebo velké odtrhy.
Děkuji hansdobe, to je dobré vědět. Tzn.že až budu vědět že je to právě tou lištou, tak ji mám vyměnit, ale ještě před tím nechat udělat odtrhy na svíčkách jó? (Myslel jsem si že o autech toho vím dost... :? )
ASTRA LA VISTA

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy se mi bohužel nevyhýbají...Brečím!

Příspěvek od Marťasek » 02 pro 2018, 17:08

lišty jsou myslím stejné... Odchází to jako ostatní díly. - Já teď taky řešil lištu - fungl nová a vypínala motor - tak že reklamace. No a druhá jede jako po másle - a ten rozdíl je fakt markantní - startování na drc, je živější a chod je takový hladší. V neposlední řadě to znatelně méně žere - tak o cca 0,25L na 100km

Doporučuji koupit Originál NGK

PS: jinak bacha na to aby to taky nebyla vadná řídící jednotka :cry: Já si s ní užil bohužel před dvěma měsíci své...
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Problémy se mi bohužel nevyhýbají...Brečím!

Příspěvek od COBEIN » 02 pro 2018, 21:19

Teď byl u mě Radoš s diagnostikou a ta mu vyčetla z auta toto:P0170-(2) Lean Exhaust-Not present
P0304-(4) Unknown DTC-Not prsent
P0130- O2 Sensor 1 Circuit Voltage Low
P0301-(1) Cylinder 1 Misfre Defected
P0302-(1) Cylinder 2 Misfre Defected

Já si myslím-opravdu jen myslím- že se mi odporoučela prvě ta lišta zapalování. Když jsem v pátek měnil ty svíčky tak mi u prvního válce zůstala na svíčce ta pružinka co má být zastrčená v liště. Tu jsem opatrně pomocí tenkých kleštiček vytáhl z hlavy ven a zasadil jsem ji zpět do lišty. Možná jsem nebyl dost opatrný (byla zima jako kráva) a nedal jsem jí zpět tak jak má být. Nevím?

PS: jinak bacha na to aby to taky nebyla vadná řídící jednotka :cry: Já si s ní užil bohužel před dvěma měsíci své...(Myslel jsemm si, že u motorů Z 18 XE už problémy s ŘJ byly odbourány :? )

_________________
ASTRA LA VISTA

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy se mi bohužel nevyhýbají...Brečím!

Příspěvek od Marťasek » 02 pro 2018, 21:41

bohužel ne nebyly :-( stálo mě to 8500kč a oprava v rajchu. tady těm "pokoutným" opravářům co to rozvrtají za 2500kč fakt nevěřím. Kdyby to totiž, šlo opravím si to sám páč pájet umím a to velmi dobře.

No chtělo by to sehnat někoho kdo by ti lištu zapůjčil na vyzkoušení. před tím ale smazat všechny chyby!
Já jednu náhradní mám ale jsem docela daleko...
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Problémy se mi bohužel nevyhýbají...Brečím!

Příspěvek od COBEIN » 02 pro 2018, 21:52

Radoš mi ty chyby smázl a já teď jen čekám jak se rozhodne harvej s jeho lištou. Je pravdou že on nenabízí NGK-čko ale tuším že Valeo a za výhodných 900.-Kč. Já sám ani nevím jakou značku výrobce má ta lišta co se nejspíš pos..la v concordii.
ASTRA LA VISTA

Uživatelský avatar
manli2
Příspěvky: 10396
Registrován: 21 led 2006, 19:37
Bydliště: Pelhřimov

Re: Problémy se mi bohužel nevyhýbají...Brečím!

Příspěvek od manli2 » 03 pro 2018, 19:14

vadné zapalování na prvnim a druhém válci a čtvrtý uplné mimo další chyba je tam bohatá nebo chudá směs... což je logické když nespaluje,
tzn může být špatně

svíčka, cívka, lambda, vstřikovač, výfuk. ventil, katalizátor, nedostatek paliva, neni komprese, chyba řj

:D
BMW e46 330i 3.0 R6 170kw

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Problémy se mi bohužel nevyhýbají...Brečím!

Příspěvek od COBEIN » 04 pro 2018, 10:36

Vojto děkuji ti za správné přeložení problémů. Možná ještě dnes přehodím a vyzkouším jinou lištu-modul zapalování a uvidí se. Mimo to, včera jsem se byl předběžně poradit a objednat v OPEL servise tady v Troppau. Kdyby to bylo tou lištou tak tam jen po telefónu termín zruším.
ASTRA LA VISTA

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Problémy se mi bohužel nevyhýbají...Brečím!

Příspěvek od COBEIN » 05 pro 2018, 15:51

Dnes jsem namontoval a zase vymontoval tu lištu/modul/cívku od harveje a tou to není. Problém je pořád stejný-3 válce!
ASTRA LA VISTA

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy se mi bohužel nevyhýbají...Brečím!

Příspěvek od Marťasek » 05 pro 2018, 18:37

hm... tak bych asi šel cestou:

1, Svíčky jsi myslím měnil že?

2, zkusil bych smáznout chyby v řj a hned jí odpojit na 2 hodiny od vozidla a popřípadě jí i rovnou dobít. Tím odpojením na ty dvě hoďky jí "resetuješ" a pak se uvidí.

2, palivo - nejsi na rezervě? pokud ano dotankuj do poloviny nádrže a zkus to - pokud pomůže tak může být problém v čerpadle - slabé stářím, prasklá hadička v nádrži, ucpané sítko - ucpaný palivový filtr

3, lambda sondy - hlavně první - prověřit jejich stav

4, ucpaný katalyzátor?

5, podpálený ventil? - to asi ne..

6, chyba řj - prasklé drátky v řj. :cry:
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Marek Sládek
Příspěvky: 223
Registrován: 19 dub 2011, 10:56

Re: Problémy se mi bohužel nevyhýbají...Brečím!

Příspěvek od Marek Sládek » 06 pro 2018, 11:05

Ahoj.

Jest-li jsem to pochopil správně, ty tam máš nedávno dávaný LPG? Je to tak?

Pokud ano, jede to na tři válce na oba pohony, nebo to LPG jede normálně? Prohlédni instalaci, hadičky, ale i kabeláž, kde se letují dráty pro odpojení vstřikovačů benzínu. Zkusil bych chod s odpojenou ŘJ LPG.
Z diagnostiky vytáhni korekce, dlouhodobé a krátkodobé při obou pohonech.
Změř komprese válců, ale řekl bych, že nastalo počasí, kdy se projevují neřesti váznoucích ventilů u 16 ventilových motorů ve vodítkách.

Držím palce, Mára
Opel Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE) - Sport, LPG + svíčky NGK Laser Line 1, vložka filtru sání KN, 15" Alu, elektrické střešní okno, folie, Defend, leptané VIN, zaslepená odbočka EGR, Tempomat, Op-Com + LPG Elpigaz diagnostika, 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Problémy se mi bohužel nevyhýbají...Brečím!

Příspěvek od COBEIN » 06 pro 2018, 14:45

Hned jak auto začalo zlobyt-v den když se tady dost ochladilo-tak jsem si řekl že odešla jedna ze svíček. Koupil jsem nové BOSCH určené pro motory jak na spalování benzínu tak i plynu. Vyměněny-chod motoru stejný! Pak došel Radoš se svou diagnostikou a vyčetl chyby a zároveň je i smázl. Motor stále hapruje! Pak došla téměř nová zapalovací lišta Valeo koupená od harveje, po výměně motor hapruje stejně. Lišta odmontována a nasazena původní. Benzínu i LPG mám dost, víc jak čtvrt nádrže benzínu a téměř plná bomba plynu. ŘJ jsem prozatím vyloučil, ale možná v servise OPEL (objednán jsem na středu 12.12.) zistí to čeho se bojím nejvíc, jednotka v háji.

Každopádně vám kluci Martin a Marek děkuji za rady a snahu mi pomoci. 8)
ASTRA LA VISTA

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy se mi bohužel nevyhýbají...Brečím!

Příspěvek od Marťasek » 06 pro 2018, 15:40

No pokud je tam LPG a dělá to při pohonu na obě paliva - vyloučil bych tím palivo a zaměřil se na elektroinstalaci... No sem zvědav... Každopádně bych ale zkusil ty lišty v jiném autě jak tu původní tak tu novou.
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Problémy se mi bohužel nevyhýbají...Brečím!

Příspěvek od COBEIN » 06 pro 2018, 16:28

Marťasek píše:No pokud je tam LPG a dělá to při pohonu na obě paliva - vyloučil bych tím palivo a zaměřil se na elektroinstalaci... No sem zvědav... Každopádně bych ale zkusil ty lišty v jiném autě jak tu původní tak tu novou.
Dobrý nápad Marťásku, ale kde mám tady v Troppau hledat jiný OPEL se stejným motorem, a co víc, aby byl jeho majitel ochotný k takovým EXPERIMENTUM? Nevím co mám dělat, asi do té doby než pojedu do servisu budu muset dál chodit pěšky nebo se občas (když mi ho Markéta půjčí) povozit SMARTEM. Dost vážně uvažuji i o tom, že až se mi poštěstí sehnat smarta v dobrém stavu a za dobrý peníz, tak do toho půjdu. No co co, na takovéto domací žvíkání.... je to dobré!
ASTRA LA VISTA

Odpovědět