zafira A 1.8i po výměně motoru katastrofa : )

Odpovědět
honzazafira18
Příspěvky: 12
Registrován: 08 úno 2015, 17:09

zafira A 1.8i po výměně motoru katastrofa : )

Příspěvek od honzazafira18 » 20 zář 2018, 21:10

Motor na Zafiře A už podruhé ztratil absolutně tlaky. Jednou jsem to řešil GO, podruhé už jsem zvolil výměnu motoru. Koupil jsem motor, co měl podle měření 15 bar a šlapal. Svěřil jsem to mechanikovi, který tvrdil, že to za týden bude. Trvalo to MĚSÍC!!. Vyměnili motor, přeházeli některá čidla, vanu a pár dalších věcí z toho starého, vyměnili spojkové ložisko a nějaká těsnění na sání, lambdu před katalyzátorem (měl jsem ji koupenou a měla odpovídat specifikacím) a pár dalších věcí. Auto prý mělo být v pohodě a všechno fungovat. Zaplatil jsem a vyjel. Jestli jsem s tím ujel kilometr, tak to je hodně. Trochu víc jsem sešlápnul plyn a auto začalo jet na 3 válce. Mechanik mezitím někam odjel : )) Asi věděl proč. Takže jsem s ním domluvený na zítra. Ale obávám se, že důvodem toho měsíčního čekání byl fakt, že si s tím prostě neporadil nebo tam něco podělal a nedá se s tím nic dělat. Taktak jsem dojel domů. Auto chvilkama jelo normálně, ale potom už to byla totální katastrofa. Cvakání v motoru, výkon nula. Vyblikal jsem to a píše to 1130, což je ta lambda, a 0301, 0302 a 0304, to jsou výpadky zapalování na 1., 2. a 4. válci : )). Takže si dovedete představit, jak to asi jelo. Je možné, že by odešla zapalovací cívka? Nebo to bylo snad jenom svíčkama, které jsou bůhví jak staré? On je neměnil. Přitom v tom původním motoru byly úplně nové, tak to mohl jen přehodit. Je možné, že by auto i s podělanou zapalovací cívkou mohlo chvíli jet normálně a potom začít blbnout? Už mi z tohohle auta začíná regulérně hrabat : )). Potřebuju jezdit, protože bydlím v díře uprostřed polí. Mám nachystané peníze na jiné auto. Ale jeďte kupovat auto autobusem : )). Napadá někoho něco? Díky. H.
Naposledy upravil(a) honzazafira18 dne 30 zář 2018, 23:24, celkem upraveno 1 x.

Reklama
 

Uživatelský avatar
MAX - CZ
Příspěvky: 2263
Registrován: 21 zář 2008, 11:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: zafira A 1.8i po výměně motoru katastrofa : )

Příspěvek od MAX - CZ » 20 zář 2018, 22:53

že by posunul rozvody?
OPEL ZAFIRA 2,2DTI Y22DTR OPC line 2005

https://www.automilacek.cz

honzazafira18
Příspěvky: 12
Registrován: 08 úno 2015, 17:09

Re: zafira A 1.8i po výměně motoru katastrofa : )

Příspěvek od honzazafira18 » 20 zář 2018, 23:12

MAX - CZ píše:že by posunul rozvody?
Chvilkama to normálně jelo a táhlo, tak by to snad nemělo být posunuté. Ale já už bych se nedivil ničemu.

honzazafira18
Příspěvky: 12
Registrován: 08 úno 2015, 17:09

Re: zafira A 1.8i po výměně motoru katastrofa : )

Příspěvek od honzazafira18 » 30 zář 2018, 17:24

Nikdo nic? : ) Jinak auto mám pořád v servisu a nic se neděje, nikdo nevolá. Příští týden tam zajedu a vezmu si to i s motorem a odvezu někam do normálního servisu, kde jsou psychicky v pořádku. Jestli někdo chce napořád odložit auto, aby mu nezavazelo před barákem, moc doporučuju AUTO BLECHA ve ŠTÍTARECH U KOLÍNA. Můžete to tam zaparkovat klidně na několik měsíců. Možná to pak nebude opravené, ale člověk by neměl být příliš náročný, že. : ) Jinak, koupil jsem si dvojkového focuse, který je jen o 2 roky mladší, ovšem i před faceliftem je výbavou asi tak sto let před zafirou. : ) ).

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: zafira A 1.8i po výměně motoru katastrofa : )

Příspěvek od Marťasek » 30 zář 2018, 21:47

Zavez to Denymu do Pardubic a neser se s tím! Na nějaké věci je prostě třeba odborník no... a já si myslím že přeskočily rozvody - pak by bylo logický že to nemá tlaky

Mě teď pozlobila fungl nová zapalovací lišta a to fest! normálně mě vypínala motor. zničeho nic. třeba den jsem jezdil a pohoda a s toho prostě při jízdě nebo při volnoběhu vypl motor... jako když otočíš klíčkem v zapalování. po dalším startu zase třeba 100 - 200km auto jelo v pohodě... Po výměně za jinou auto najelo už 1500km bez sebemenšího zaváhání... Lišta šla na reklamaci...
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

honzazafira18
Příspěvky: 12
Registrován: 08 úno 2015, 17:09

Re: zafira A 1.8i po výměně motoru katastrofa : )

Příspěvek od honzazafira18 » 30 zář 2018, 22:58

U Dennyho už to jednou bylo. Všechno v pohodě. Ale na Dennyho už asi nemám prachy : ) ). On to dělá tak nějak moc svědomitě. Tím chci říct někdy i draze. Posledně opravu brzdové trubky odhadoval někde přes 10 tisíc. Že se musí sundat a asi i vyměnit rám atd. Pak mi to tady chlapi udělali za dvojku do druhého dne bez sundávání rámu a bez problémů. To auto už nemá takovou hodnotu, abych do toho mohl vrážet desetitisíce za běžnou opravu. U dražšího auta se to možná vyplatí. Ale možná, že to tam nakonec skončí, jestli si s tím neporadí jinde. To nemůžu vyloučit. Ještě by to mohlo nějakou dobu jezdit a vozit třeba materiál na barák nebo fungovat jako rezervní auto. Jinak s lištou jsem si užil taky svoje. Loni odešla v Alpách na dovolené : ). Nechal jsem si ji poslat z Německa UPSkou a sám vyměnil. Bylo to tam za necelý týden. Kdybych to objednal od Italů, tak ti by za týden poslali tak první e-mail : ) ) ). V místním obchodě za to chtěli 300 eur, já jsem to sehnal za 100. Značka NGK. Lidi, co jsme u nich bydleli, na to čuměli jak z jara a mysleli si, že už nikdy neodjedem a zůstanem tam bydlet. Je možné, že ten šmejd zase odešel, ale to by měl snad dopr.... přeměřit ten mechanik, to snad zvládne i Franta z vesnice, ne? Musím to prostě přetáhnout k někomu normálnímu. Jenom jsem vyhodil 8 stovek za odtahovku. Navíc jsem už z toho byl tak mimo, že jsem úplně zapomněl, že mám zaplacenou asistenci a odtahovku zadarmo! : ) Tak to využiju teď.

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: zafira A 1.8i po výměně motoru katastrofa : )

Příspěvek od Marťasek » 01 říj 2018, 07:14

honzazafira18 píše:Navíc jsem už z toho byl tak mimo, že jsem úplně zapomněl, že mám zaplacenou asistenci a odtahovku zadarmo! : ) Tak to využiju teď.
to těžko. Podle toho co vím tak ti auto "zadarmo" odtáhnou ale pouze a jen do nejbližšího smluvního autoservisu! Pokud by jsi to chtěl odtáhnout jinam a bylo by to dál než jejich servis tak to zacáluješ.
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Honz@
Moderátor
Příspěvky: 3654
Registrován: 28 kvě 2006, 11:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zafira A 1.8i po výměně motoru katastrofa : )

Příspěvek od Honz@ » 01 říj 2018, 13:24

Odtah je zdarma do 50 km.
Už bylo dost...
ex:
1x Vectra C
6x Astra G
2x Astra H
1x Insignia ST
2x Corsa D
3x Combo C
1x Corsa A

Marek Sládek
Příspěvky: 223
Registrován: 19 dub 2011, 10:56

Re: zafira A 1.8i po výměně motoru katastrofa : )

Příspěvek od Marek Sládek » 02 říj 2018, 06:52

Ahoj.
Osobně bych si tipnul na ucpanej katalyzátor, nebo výfuk jako celek.
Mára
Opel Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE) - Sport, LPG + svíčky NGK Laser Line 1, vložka filtru sání KN, 15" Alu, elektrické střešní okno, folie, Defend, leptané VIN, zaslepená odbočka EGR, Tempomat, Op-Com + LPG Elpigaz diagnostika, 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.

honzazafira18
Příspěvky: 12
Registrován: 08 úno 2015, 17:09

Re: zafira A 1.8i po výměně motoru katastrofa : )

Příspěvek od honzazafira18 » 05 říj 2018, 09:20

Marťasek píše:
honzazafira18 píše:Navíc jsem už z toho byl tak mimo, že jsem úplně zapomněl, že mám zaplacenou asistenci a odtahovku zadarmo! : ) Tak to využiju teď.
to těžko. Podle toho co vím tak ti auto "zadarmo" odtáhnou ale pouze a jen do nejbližšího smluvního autoservisu! Pokud by jsi to chtěl odtáhnout jinam a bylo by to dál než jejich servis tak to zacáluješ.
Ne ne, odtáhnou to zadarmo, kam budu chtít. Třeba domů. Platím si tisícovku ročně nadstandard asistenci u Allianz. Pro cesty do ciziny se to vyplatí. Už jsem to využil a ušetřilo mi to spoustu peněz a nervů. Mám to vyzkoušené. Samozřejmě se nenechám táhnout 200 km : ).

Odpovědět