AStra G 1,4 16V 2001 Najeto 198xxx.km

Odpovědět
MrBlackyCZE
Příspěvky: 2
Registrován: 25 úno 2018, 18:44

AStra G 1,4 16V 2001 Najeto 198xxx.km

Příspěvek od MrBlackyCZE » 25 úno 2018, 18:54

Dobrý den :) chtěl jsem se zeptat včera jsem byl nucen sundat olejovou vanu protože mi blikala kontrolka oleje ...
po sundání na mně bafly v sítku nějaké špony asi z uložení. po výměně přetěsnění a nalití oleje se zdalo byt všechno ok ..
auto jsem prohrál na volnoběh bylo krasně tiché,ale ve chvíli kdy se zahřálo začalo něco rachtat v okolí olejove pumpy a ozýval se takový písklavý zvuk..
a cvakaní hydroštele
Motor jsem vypnul .. a nechal jsem ho stat
večer až byl motor z cela vychlazený jsem ho zase startnul a zdalo se byt všechno ok ...
ale klepáni jakoby jdouci od olejového čerpadla neustalo ...

Mám strach že ty špony jsou buď z uložení a nebo přímo z pistu protože se to přidiralo :(
a muže za to nejspiše olejové čerpadlo :(
EDIT : špony ucpavaly sítko,vyčistěno

EDIT: Olej 10W40 GM

Má otazka zní jakou ma životnost čerpadlo,co mohly znamenat tyto špony,a jaky další postup by jste mi doporučovali
Jsem už zoufaly z astřičkou je to pořad něco .. jestě abych doplnil když jsem lehl pod auto zpozoroval jsem prosakující olej pravě v místech kde se má nacházet ono čerpadlo.
(jestli už neni poždě)

Děkuji za vstřícné odpovědi :)
s pozdravém Tomáš
Opel Astra G 1,4 16v 66Kw 2001 Najeto 198xxx. Km

Reklama
 

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: AStra G 1,4 16V 2001 Najeto 198xxx.km

Příspěvek od Marťasek » 25 úno 2018, 21:08

Sice nejsem až takový odborník ale co jsi udělal bych řekl že bylo to nejhorší co jsi mohl... Spíš než čerpadlo bych tipl KO regulační ventil tlaku oleje - zůstal pootevřený, tím to špatně mazalo a díky tvé blbosti co jsi udělal jsi ten motor odrovnal úplně... Nebo poté zanesené sítko na čerpadle.. Měřil jsi tlak oleje? mělo by tam být na volnoběh kolem 1atm, při normální jízdě kolem 3atm a max asi 5atm - pak by měl zasáhnout přepouštěcí ventil.

S čeho ty špony jsou těžko soudit... Věšteckou kouli bohužel nevlastní nikdo z nás...

Sice je to jiný motor a opel ale jen tak pro zajímavost: http://www.opelastra.cz/technika/olej_ventil.htm
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

MrBlackyCZE
Příspěvky: 2
Registrován: 25 úno 2018, 18:44

Re: AStra G 1,4 16V 2001 Najeto 198xxx.km

Příspěvek od MrBlackyCZE » 26 úno 2018, 06:10

Děkuji za odpověď regulační pistek jsem kontroloval zdál se byt v pořádku..

Odpovědět