Vybrace/spojka/setrvák/olej

Odpovědět
JohnOld
Příspěvky: 2
Registrován: 25 lis 2015, 21:28

Vybrace/spojka/setrvák/olej

Příspěvek od JohnOld » 25 lis 2015, 22:00

Ahoj, Řeším problém se spojkou. Koupil jsem Opel Astra 16V 1.6 benzín X16XEL.
Od předchozího majitele mám doklady o opravách v autoservisech za posledních cirka 5 let.
Před 2 rokama měnili spojkovou sadu Sachs 3000838801 tu levnou (6 000kč) + hydraulické ložisko 3182998803 a hlavní válec spojky AT 030087
Před 6mi měsícema měnili Válec spojkový Znova- ale tento 6284600112.
Spojka začala nedávno prokluzovat a je mi divné že by se dodrbala tak rychle. Když přidávám plyn pomalu tak sem s tim schopnej jezdit všude i do kopce bez prokluzu, ale při rychlosti kolem 120ti mi vybruje motor nebo spojka nebo co jako by prokluzovala ale zároveň byla tlačená na setrvák.
Při prudkém sešlapu plynu až na podlahu dou otáčky nahoru a auto se rozjíždí pomalu vybruje jako když si seděl prvně v autě a rozjížděl se....
Dále mi teď začalo na chvíli dělat to, že sem stál a měl vyřazíno a začalo to vybrovat jako kdyby bylo něco ze setrvákem... pak to ustalo.
Nevim či to tam z toho servisu nahouby dali nebo co s tim dělali či je to kvůli stylu jízdy ale koukam na to jak puk a moc nechápu co se to stalo.

Navíc mi zmizel 1.5 litrů oleje z motoru a cvakali hydrošteli - už je to ok. A nalil sem tam čistič motoru do oleje že to po 400km vyleju a dám novej filtr a olej. Ale na to že to bylo měněné před 8mi měsíci cirka 7000km najeto... nwm jak to může tolik žrát oleje.

Možná mi někde ještě mizí olej z převodovky , protože to je od něj trochu špinavé ze spoda i u vany ale černej olej to neni.

A poslední lahůdka... když sem poslouchal co mi to tam vybruje jak mam podezření na setrvák tak sem zkusil zapnout světla a trošku se to rozvybrovalo (asi motor) a když sem dal dálkové tak ještě víc a docela dost... Takže nemůže bejt ještě problém někde jinde? U tohodle případu už vůbec nevim... jestli zasranej tlumič torzních kmitů , lamela od oleje nebo něco takového, ale to to museli tehdy v tom extrémě drahým srvisu solidně pokurvit nebo fakt nwm... nebo vodící čepy na skříni převodovky? Nemá někdo nějaké zkušenosti?

Sorry za ten sloh, ale já musim mít vždy nějaký specielní auto kde mam i specielní závady nebo je dělam až moc speciální já sám? O.o
Díky za rady ;)

Reklama
 

Uživatelský avatar
luigy87
Příspěvky: 318
Registrován: 27 čer 2013, 19:07
Bydliště: Český Těšín

Re: Vybrace/spojka/setrvák/olej

Příspěvek od luigy87 » 27 lis 2015, 07:53

Jestli ti mizi motorový olej a pod autem a v autě není po něm ani stopy. Tak máš nejspíše už špatné dříky ventilů a olej ti teče do válce. Měl jsem to taky. U X16XEL je to typická nemoc tohoto motoru. Pomůže Ti až jejich výměna. Já jsem musel každé 3000km dolívat 3/4 litru. Vždycky, když mi napsalo auto hlášku, že je nízká hladina oleje

Měl jsem to taky. Nechal jsem si udělat repasi hlavy, když mi prasklo těsnění pod hlavou a už nemusím dolívat.

Zbytek neporadím. Mě prokluzovala spojka u předchozího auta (peugeot 207). Auto mělo najeto 70,000km.
Dělalo to na 1.2.3. a 4. srychlostní stupeň. Když jsem dal tomu plný knedlíka měl jsou otáčky vyšší jak 3,5000. Vždycky jsem musel odvzdušnit spojkový válec a měl jsem na pár tkm klid. Když jsem to chtěl měnit se spojkou, tak po mě chtěli skoro 14 tisíc Kč. Tak jsem si raději připlatil asisteční službu v pojistce. A později auto prodal.
Opel Astra H 1.6 16V - X16ZEP+LPG - 157tkm
Seat Ibiza 1.4 - 160tkm

Bývalé:
Opel Corsa B 1.0- X10XE+LPG - 218tkm
Opel Zafira A 1.6 16V - X16XEL+LPG - 299tkm
Peugeot 207 1.4 8V - 75tkm
Kia Picanto 1.0 - 90tkm
škoda 120LS

JohnOld
Příspěvky: 2
Registrován: 25 lis 2015, 21:28

Re: Vybrace/spojka/setrvák/olej

Příspěvek od JohnOld » 27 lis 2015, 17:03

Díky za radu, asi budu muset udělat ještě diagnostiku... mě to nehlásilo málo oleje...
To s tim spojkovým válcem bych mohl zkusit... Díval sem se na to. Je tam nějaký ventil s odvzdušnovákem hned nad spojkou, ale neni dotaženej, dá se s nim točit i kvidlat (to asi nemá bejt?) a odvzdušnovák je zarezlej tak se to bojim povolit abych to celé neurval :/ Možná výměna odvzdušnovacího ventilu nebo tak něco :/

Odpovědět