Z16XEP - zhasinani motoru, chuda palivova zmes

Odpovědět
husky
Příspěvky: 3
Registrován: 05 srp 2013, 19:08
Bydliště: Bratislava

Z16XEP - zhasinani motoru, chuda palivova zmes

Příspěvek od husky » 26 říj 2015, 13:30

Ahojte, potreboval by som poradiť s problémom.
Zozačiatku bol problém s miernym trhaním motora pri stálych otáčkach cca 2000 a občas to pri neutrály zhaslo úplne. Teraz je problém už hneď po naštartovaní, kedy motor hneď zhasne, no po rozbehnutí sa po výraznejšom cuknutí spamätá, otáčky na neutrály sa zvýšia na cca 1200 a auto sa správa relatívne normálne, teda keď má svoj deň tak ani necuká, výkon motora je OK a pri zohriatom motore klesnú otáčky cca na 800.

Pri diagnostike sa už vystriedali rôzne chyby (samozrejme svieti kontrolka motora), cez EGR, zapaľovanie - výpadky, zapaľovanie valca 4 - výpadky...a samozrejme máva obdobie, kedy nevypisuje nič.
Online diagnostika však píše chybu chudej zmesi. Katalyzátor je už rozsypaný, tak že obe lambdy dávajú približne rovnaké hodnoty, od začiatku, čo som to auto kúpil(malo cca 140K, teraz má vyše 220K), má zvýšenú spotrebu oleja, teda 1l na 1000km a svietiacej kontroly motora ma nezbavili v žiadnom servise.

Už boli vymenené lambdy, vyčistená škrtiaca klapka, vymenený detonačný senzor, zapaľovacia lišta, vyčistený EGR ventil, vymenené sviečky, palivový filter...a stále rovnaké príznaky.

Napadá vás v čom by mohol byť problém? Môže byť problém s ECU?

Astra G, Z16XEP, 2005

Reklama
 

jerry mouse
Příspěvky: 3559
Registrován: 01 srp 2009, 13:55
Bydliště: červenomodrá TOTALITA. PO Vychod.

Re: Z16XEP - zhasinani motoru, chuda palivova zmes

Příspěvek od jerry mouse » 26 říj 2015, 14:13

Akou diagnostikou si meral? Maš možnosť si niekde v tvojom okoli požičať RJ z imobilizerom a čipom na vyskušanie, doplň si do podpisu miesto bydliska! Vysypany kat vie robiť tiež problemy, ktorý je kaput ten prvy alebo druhy, u prveho by to nemalo robiť rošadu horšie je ked je druhy kaput, vtedy pomôže oddialiť druhu sondu nadstavcom aby nebola v priamom zasahu zvyšenej teploty!
ZA-22dtr mt6-f40 Silver Elegance m03 (aktuálne 393tkm) No-Kat No-EGR.Alzaf 285tkm,bolo AstraF-1,6 8V combi. Pokiaľ nie som tu tak, som určite niekde inde.. ešte sa nestalo, že by som nebol absolútne nikde.. Alfamobil +421 948 833 957 alebo Pevný 0905 833 957

jp1
Příspěvky: 208
Registrován: 17 lis 2007, 09:45
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Z16XEP - zhasinani motoru, chuda palivova zmes

Příspěvek od jp1 » 06 lis 2015, 19:37

podobný problém u mě vyřešilo vyčištění sacího potrubí, hlavně kanálků od egr ventilu a vyměna řídící jednotky :-(
Opel Astra G kombi 1,6i 16V 2007

Odpovědět