Z16XE chyba plynoveho pedalu

Odpovědět
juros1
Příspěvky: 4
Registrován: 19 čer 2010, 00:05

Z16XE chyba plynoveho pedalu

Příspěvek od juros1 » 19 čer 2010, 00:36

Rad by som zistil ci ma niekto skusenosti s problemom ktory aktualne riesim.

Po vymene zvodov a vlnovca sa za zacala objavovat chybova kontrolka (auto s klucom). Prejavuje sa to stratou vykonu a velmi slabou reakciou na stlacenie plynu(pravdepodobne nudzovy rezim alebo take nieco). Obcas sa tato chyba neukaze ale tak do 15 kilometrov naskoci vzdy. Ked kontrolka nesvieti tak auto ide ako ma, uplne v poriadku. Na diagnostike to vyhodilo chybu 2. potenciometra na plynovom pedali a chybu skrtiacej klapky (presne cisla si bohuzial nepamatam). Mechanik mi aj ukazoval test ako sa po stlacani pedalu zvysuju hodnoty pri prvom snimaci ale pri druhom zostava nula. A chyba klapky je vraj sposobena prave tym pedalom.

Riesil niekto uz tento problem? Moje obavy su sposobene tym ze som na niekolkych anglickych forach nasiel viacero ludi co toto riesilo a vymena plynoveho pedalu bud nepomohla alebo pomohla len na kratko, viaceri to videli na chybnu riadiacu jednotku, bohuzial som sa nikde nedocital ako to finalne vyriesili.

Prave tej chybnej RJ sa desim lebo to by bola nechutne draha zalezistost predpokladam. Ma teda vyznam kupovat novy pedal, ked ten stary obcas ide(aj ked vzdy casom chyba nastane)?

Za akekolvek postrehy budem velmi vdacny :)

Reklama
 

Uživatelský avatar
hansdob
Příspěvky: 430
Registrován: 29 říj 2009, 20:06
Bydliště: Dobronín
Kontaktovat uživatele:

Re: Z16XE chyba plynoveho pedalu

Příspěvek od hansdob » 19 čer 2010, 07:07

no na motoru Z16XE jsem to ještě nikdy nřešil ale u motorů X18XE1 a Z18XE je řj na boku motoru a vlivem rozdílu teplot a chvění (MŮJ NÁZOR) se uvnitř odklepou spoje ezipiny řj a tištěným spojem řj.již jsme to několikrát řešili. Je potřeba začít vylučovací metodou proměřit potenciometr klapku vedení řj a musí se dospět k závěru
Opel Astra G 5 dveří 2003 Opel Astra G Cabrio 2003 Audi A6 Allroad 2003 Škoda Octavia Super 1961 Zetor 25K Jawa 23 Mustang *2 a golden sport 1 Jawa 21*2 Jawa 20 *3 aaaa Prase



OP-COM.PROFESSIONAL.CZ, VCDS,FO-COM,TEXA NANO a dětská hračka SCANMASTER

juros1
Příspěvky: 4
Registrován: 19 čer 2010, 00:05

Re: Z16XE chyba plynoveho pedalu

Příspěvek od juros1 » 19 čer 2010, 12:35

dakujem za odpoved. je mi jasne ze ja ako laik si to nebudem schopny premerat, nemam na to vybaveníe ani skusenosti.
nakolko je tato zalezitost zlozita, zvladne to aj bezny mechanik alebo mam rovno hladat niekoho kto sa specializuje na elektriku? oplackemu servisu by som sa samozrejme najradsej vyhol...
rad by som sa obratil aj na vas ale kedze pisete po cesky predpokladam ze to bude pomerne od ruky...

ato897
Příspěvky: 1
Registrován: 27 črc 2010, 14:30

Re: Z16XE chyba plynoveho pedalu

Příspěvek od ato897 » 27 črc 2010, 14:55

Zdravím! Mám zhruba podobný problém a chcem sa poradiť a spýtať, ak smiem... Mám Astra G 1,6 16V (2001), a po štarte za tepla mi väčšinou nezhasne kontrolka "autíčko s hasákom" :D , a samozrejme auto nemá ťah, atď atď... Dal som to v servise na PC a vypísalo chyby (ak si dobre pamätám) P1120, P1122 a P1130, a povedali mi kúpiť si a dať vymeniť plynový pedál... Keď som ale (pre istotu) volal do Opla aký mám problém (osobne som tam zatiaľ nebol, lebo iba za otvorenie dverí chcú u Opla min. 30eur), tak vraj v živote nemenili plynový pedál na Astre a určite bude niekde inde problém... Vie niekto poradiť, čím by to mohlo byť? Pri štarte za studena tá blbá kontrolka zhasne a auto ide OK aj 500km, ale ak vypnem a naštartujem za tepla, tak zostane väčšinou svietiť, auto nevládze a žerie (ide v núdzovom režime)... :cry: Vďaka :wink:

juros1
Příspěvky: 4
Registrován: 19 čer 2010, 00:05

Re: Z16XE chyba plynoveho pedalu

Příspěvek od juros1 » 31 črc 2010, 11:02

zdravim,
asi velmi nepotesim. ono ta chyba fakt nie je v pedali, sam som tam mal pre istotu nahodeny iny funkcny a stav bol rovnaky.
chyba je v samotnej riadiacej jednotke motora. nie som elektrikar takze len z toho co som si zapamatal, problem je v tom ze plynovy pedal napaja nejakych 5V, ktore sa v tej RJ niekde stracaju. tak ako pise hansdob asi to bude teplom a vibraciami ze sa tam nejaky spoj odklepe, neviem co su to tie ezipiny, mozno to je prave ono.

v kazdom pripade viem posunut kontakt na mechanika co mi to opravil. bol som uz na tom v chorvatsku a vsetko slape. stalo ma to 150€.

marcel-trebisov
Příspěvky: 1
Registrován: 06 črc 2013, 19:40

Re: Z16XE chyba plynoveho pedalu

Příspěvek od marcel-trebisov » 06 črc 2013, 20:05

juros1 píše:zdravim,
asi velmi nepotesim. ono ta chyba fakt nie je v pedali, sam som tam mal pre istotu nahodeny iny funkcny a stav bol rovnaky.
chyba je v samotnej riadiacej jednotke motora. nie som elektrikar takze len z toho co som si zapamatal, problem je v tom ze plynovy pedal napaja nejakych 5V, ktore sa v tej RJ niekde stracaju. tak ako pise hansdob asi to bude teplom a vibraciami ze sa tam nejaky spoj odklepe, neviem co su to tie ezipiny, mozno to je prave ono.

v kazdom pripade viem posunut kontakt na mechanika co mi to opravil. bol som uz na tom v chorvatsku a vsetko slape. stalo ma to 150€.

Jaroslavsky
Příspěvky: 1
Registrován: 12 úno 2014, 15:52

Re: Z16XE chyba plynoveho pedalu

Příspěvek od Jaroslavsky » 12 úno 2014, 19:38

Ahojte. Ma este niekto ten kontakt co tu bol spominany??? ak ano prosim Sukromnu spravu. Dakujem

stefanz
Příspěvky: 1
Registrován: 25 črc 2015, 08:44

Re: Z16XE chyba plynoveho pedalu

Příspěvek od stefanz » 25 črc 2015, 09:12

pomooooc mame taky isty problem s pedalom . prosim o kontakt .

Uživatelský avatar
JimmyFLASH
Příspěvky: 4
Registrován: 28 čer 2015, 23:03

Re: Z16XE chyba plynoveho pedalu

Příspěvek od JimmyFLASH » 07 čer 2016, 23:18

Dobrý den,
stejný problém. Chyba P1120 P1122 P1550 se objevuje ihned po vymazani chyb. Kontakty pedalu i ŘJ jsem prostřikal, ale marná snaha, stále v nouzáku a pedál v aplikaci Torque ukazuje cca 9%-32%.
Takže to tipuju taky na tu vadnou ŘJ.
Najde se ještě kontakt na toho šikulu, co si s ŘJ poradí?

Díky
Opel Astra G Caravan 1.6 16V Z16XE (2001) automat

opelmeriva
Příspěvky: 1
Registrován: 21 zář 2019, 11:51

Re: Z16XE chyba plynoveho pedalu

Příspěvek od opelmeriva » 28 zář 2019, 18:11

Dobrý deň,

aktuálne riešim pravdepodobne rovnaký problém ako vy. Pokiaľ je motor chladný, tak auto má normálny výkon. Po pár minutách sa rozsvieti kontrolka motora a auto nemá odozvu na plyne, má ani nie polovičný výkon ani akceleráciu..

Pred týždňom sme boli s autom na diagnostike a záver bol, že s najväčšou pravdepodobnosťou to bude plynový pedál alebo škrtiaca klapka. Chcem ísť na istotu a riešiť skutočnú príčinu a preto vás chcem požiadať o nejaké rady. Poprípade by som bol rád ak by ste mi posunuli kontakt na mechanika, ktorého spomínal juros1.

Auto mám Opel Meriva 1.6 8V Z16SE, benzín, 64 kW, rok výroby 2004, odjazdené čosi nad 250 000 km.

Voprec ďakujem za rady

Uživatelský avatar
JimmyFLASH
Příspěvky: 4
Registrován: 28 čer 2015, 23:03

Re: Z16XE chyba plynoveho pedalu

Příspěvek od JimmyFLASH » 29 zář 2019, 08:24

U mně je to opravdu ŘJ.
Veškeré chyby vznikají špatně nabodovanymi dratkovymi propojenimi mezi deskou ŘJ a konektory.
ŘJ jsem otevřel, připájel asi 10 propoju a auto skoro jako nové.
Říkám skoro, protože pájet se to skoro nedá a 2 propoje se mi opravit vubec nepodarilo. Přesto auto frčí.
Takový problém s ŘJ může generovat nepřeberne množstvi chyb a měnit chovani auta.
Opel Astra G Caravan 1.6 16V Z16XE (2001) automat

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Z16XE chyba plynoveho pedalu

Příspěvek od Marťasek » 29 zář 2019, 18:57

řešil jsem to samé - bylo to vadnou řídící jednotkou - klasika.. profesionální oprava v rajchu www.ecu.de 8100kč a po problému.

U mě se to ještě projevovalo tak že prostě motor přestal reagovat na plynový pedál a šel hned do volnoběhu. a na pedá, vůbec nereagoval. Pak stačilo párkrát "podupat na pedál" a zvetilo se to. - na chvíli...
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Odpovědět