Z18XE po opravě točí a nechytá, chcípá

Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: Z18XE po opravě točí a nechytá, chcípá

Příspěvek od Alzafir » 23 bře 2020, 08:11

Fotit to nemusíš, je jasné, o co jde, víme, co tam je za jednotku.
Jestli Simtec nebo Multec, každá to časem schytá a jsou problémy s vývody mezi konektorem a deskou spoje. Otázka, kolik je opravdu utržených a kolik drží silou vůle.
Jednu jednotku jsem kdysi zkoušel pokusně opravit, byl to jen testovací kus, 2 drátky utržené, kolem asi 5 dalších, co sice nebyly vyloženě utržené, ale držely jen tím gelem. Takže vlastně taky utržené. Chybu v diagnostice to vykazovalo jednu či dvě, otázka času, než by se to urvalo a vyskákaly další chyby. Díky vibracím motoru je to opravdu otázka času. Gel to přidrží na místě, chvíli to funguje, chvíli ne...
Když je problém v samotném hw desky to podle mě vůbec není opravitelné, pokud, pak jedině robot.
No a že by to někdo opravil na počkání, na to rychle zapomeň. Na tohle je třeba klid!! Jakýkoli stres se projeví i jedinou chybou, kterou pak musíš hodně dlouho napravovat. Pokud to není zrovna smrtelná chyba na základně desky spoje. A fakt stačí jeden špatný pohyb rukou nebo nástrojem.
Vím o čem mluvím, sám jsem si to vyzkoušel.
Pokud je to jen utržený drátek, přívod, pak je to opravitelné.
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

Reklama
 

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: Z18XE po opravě točí a nechytá, chcípá

Příspěvek od vasekpetr1 » 23 bře 2020, 08:26

Aleši a to je problém nízkoovnatého cínu, že ty drátky nedrží a časem se vytrhnou? Já vím, vibrace jsou prevít, proto je to i zalito do toho gelu (nejen kvůli vlhkosti), ale překvapuje mne, že si toto Adam nepohlídal...
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

JRD McLAREN
Příspěvky: 363
Registrován: 18 dub 2011, 14:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Z18XE po opravě točí a nechytá, chcípá

Příspěvek od JRD McLAREN » 23 bře 2020, 08:43

Ne neni to chyba cinu ...
Z fabriky su tam tie dratky nabodovane ...

Bud sa utrhne priamo ten (nekvalitny) bodovy spoj, alebo je dratik utrhnuty tesne za bodom ....

"My" sme skusali opravovat viac takych jednotiek ... a uspesnost 50 na 50 ..

Posledne riesena Meriva bud nestartovala, isla na 3 valce, nefungovali budiky a za tepla nesla nastartovat vobec ...
Tak sa skusila oprava ECU, sice uz startovala furt, ale zas to zacalo hadzat chybu komunikacie CAN BUS, tym padom prestalo fungovat vsetko ostatne.
Druha ECU z vrakacu, rovnako vadna ... a skamaratit ju s imobilizerom tak, aby to islo nastartovat aj 10x po sebe ... to sa proste nedalo ...

..takze sme sa vrhli na opravu tej povodnej ...
a dopadlo to tak, ze obcas vybehne "nejaka porucha" (tusim vyhrev lambda sondy) a rozsvieti to kontrolku motora .. obcas nejdu budiky ..
ale zakazdym to vie nastratovat, ide to na 4 valce
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/
montaz STANDALONE jednotiek, GO motorov

JRD McLAREN
Příspěvky: 363
Registrován: 18 dub 2011, 14:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Z18XE po opravě točí a nechytá, chcípá

Příspěvek od JRD McLAREN » 23 bře 2020, 08:48

este jedna taka vec ...

Minus teda ukostrenie ECU je riesene cez jej hlinikovy obal ...
a to casom zaoxiduje ...

Takze mozno na zaciatok skusit ECU demontovat, ocistit srobiky a "dosadacie plochy" ..
skontrolocat pripadne vymenit ukostrovaci dratik ak k nej neaky ide ..

..a pozorovat co sa bude diat ...
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/
montaz STANDALONE jednotiek, GO motorov

Uživatelský avatar
Pjasatoo
Příspěvky: 650
Registrován: 20 kvě 2012, 10:21
Bydliště: Havířov

Re: Z18XE po opravě točí a nechytá, chcípá

Příspěvek od Pjasatoo » 23 bře 2020, 10:24

Ok já to stejně dneska demontuju, půjčil jsem si od známého náhradního superba a hodím tady aspoň do postu ty fotky. A uvidí se jinak Aleši byl bys hodný a kouknul pak na to??
Teď máme Z18xe Mazlík

Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: Z18XE po opravě točí a nechytá, chcípá

Příspěvek od Alzafir » 23 bře 2020, 10:57

Můžu na to kouknout. Jen bych se nerad pouštěl do něčeho preventivně. Navrhuju tento postup:
Ještě nic nerozebírej, jen očisti kostru na krytu, otestuj. Jestli to i pak bude dělat problém, přivez mi jednotku.
Dej mi do SZ detailní info, jaké chyby to vyhazovalo nebo ještě vyhazuje. Sice projdu všechna propojení, ale někdy je lepší začít rovnou tím, co je špatně.
Jinak ta kostra, to je svatá pravda, jednotka má zemnících bodů několik uvnitř, něco leze ven konektorem, ta podstatná je na krytu. A oxidace je prevít.
Ty propoje uvnitř jsou skutečně "bodované", v tomhle videu je vidět, co se tam děje:
https://www.youtube.com/watch?v=jsoNPhWT-2U
A jinak souhlas, cín bez olova nic nevydrží!! Jednou jsem něco pájel něčím takovým, po zimě jsem to předělával na klasický PbSn.
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

Uživatelský avatar
Pjasatoo
Příspěvky: 650
Registrován: 20 kvě 2012, 10:21
Bydliště: Havířov

Re: Z18XE po opravě točí a nechytá, chcípá

Příspěvek od Pjasatoo » 23 bře 2020, 16:26

Zde jsou fotky , je vidět ale že už se v tom asi někdo hrabal, protože tam je bordel a spoje nějak nejsou v rovině.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Teď máme Z18xe Mazlík

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Z18XE po opravě točí a nechytá, chcípá

Příspěvek od Marťasek » 24 bře 2020, 06:22

v této jednotce se nikdo nevrtal - je to tak jak má být. Ty spoje nejsou rovně od nova. Ten gel je takový sfinstvo že by jsi viděl kdyby do toho někdo lezl! Nevím čím to odstraňují co je to za chemikálii ale normálně to odstranit nejde. Je to jak sopel :-) Když k tomu dáš "pájku" tak silně černá a pálí se. Tady to je cajk
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: Z18XE po opravě točí a nechytá, chcípá

Příspěvek od Alzafir » 24 bře 2020, 09:17

Pjasatoo píše:
23 bře 2020, 16:26
...protože tam je bordel....
Ten tam na 99% napadal, jak jsi odřezávával víko jednotky. Jinak podle fotek ji ještě nikdo neopravoval, to by bylo vidět naprosto jasně, gel už v domácích podmínkách nevrátíš a nenatáhneš.
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

Uživatelský avatar
Pjasatoo
Příspěvky: 650
Registrován: 20 kvě 2012, 10:21
Bydliště: Havířov

Re: Z18XE po opravě točí a nechytá, chcípá

Příspěvek od Pjasatoo » 24 bře 2020, 10:20

Ok ještě jsem včera to zkusil trošku očistit od oxidace ten ukostrovaci kabel, uvidíme nechal jsem to dneska i včera po dlouhém stání nastartovane a nechciplo to, ještě že máme aspoň v záloze to druhé auto kdyby náhodou, viděl jsem Aleši to video s těmi ŘJ a docela mazec no, malé spoje jak prase. Se ani nedivím že to stojí takovou pálku ty opravy nebo nové ŘJ. A kolik na tom závisí aby to fungovalo nějaký plechový šrot 😀
Teď máme Z18xe Mazlík

Uživatelský avatar
Pjasatoo
Příspěvky: 650
Registrován: 20 kvě 2012, 10:21
Bydliště: Havířov

Re: Z18XE po opravě točí a nechytá, chcípá

Příspěvek od Pjasatoo » 24 bře 2020, 10:22

Njn 🤨 očistil jsem ten ukostrovaci kabel, zrovna když jsem včera srouboval nazpět tu ŘJ tak mi kurde spadla z ruky do toho zadního prostoru malá račna a nevím jak ji vytáhnout 😀
Teď máme Z18xe Mazlík

Uživatelský avatar
Pjasatoo
Příspěvky: 650
Registrován: 20 kvě 2012, 10:21
Bydliště: Havířov

Re: Z18XE po opravě točí a nechytá, chcípá

Příspěvek od Pjasatoo » 02 dub 2020, 18:33

Včera jsem se rozhoupal a odvezl do Opavy do jednoho servisu ecu a ostatních jednotek ŘJ a jsem zvědav na co přijdou, pořád mi to nesedí. Tak uvidíme
Teď máme Z18xe Mazlík

Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: Z18XE po opravě točí a nechytá, chcípá

Příspěvek od Alzafir » 03 dub 2020, 08:20

No jestli je to tam, co myslím, tak to opravují poláci, už jsem po nich jednu předělával, sakra "dobrá" práce :!:
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

Odpovědět