Vysoké otáčky na volnoběh a kontrolka motoru

Odpovědět
Lee-one
Příspěvky: 13
Registrován: 19 zář 2007, 16:10

Vysoké otáčky na volnoběh a kontrolka motoru

Příspěvek od Lee-one » 27 úno 2013, 10:25

Chtěl bych poprosit o radu, když delší dobu stojím na volnoběh (třeba semafory) rozsvítí se kontrolka motoru a už nezhasne. Auto má i vyšší otáčky. Nechtěl mi ted naposledy ani udělat emise protože mu to nekleslo pod hranici otáček. Auto je přítelkyně, nevím jak na diag, ale napíchl jsem to na kabel kterým jsem dělal svou audi, stáhl nějaký program a jediný k čemu jsem došel byla asi chyba P0505. Nevím ted ale kde začít hledat chybu. Předem díky za případnou radu. Jedná se o 1.6 8v (55kW) r.v. 99.

Reklama
 

Uživatelský avatar
Sanour
Příspěvky: 463
Registrován: 14 dub 2012, 18:56
Bydliště: Zálezlice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoké otáčky na volnoběh a kontrolka motoru

Příspěvek od Sanour » 27 úno 2013, 10:28

P0505 Regulace vzduchu při volnoběhu C-19 ... někdo tady na foru psal o prasklé hadičce, krokovém motorku...

https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.p ... 9&start=15 zhruba v půlce od Manli2
Opel Astra G, 1.8 16v (X18XE1) 85 kW, hatchback, r.v. 1998
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=47&t=23618

Uživatelský avatar
Mikerc
Příspěvky: 88
Registrován: 10 úno 2013, 01:56
Bydliště: Plzeň

Re: Vysoké otáčky na volnoběh a kontrolka motoru

Příspěvek od Mikerc » 28 úno 2013, 21:32

přesně tak, zkus projít všechny hadičky, jestli není nějaká prasklá atd.. mě vysoké otáčky a velkou spotřebu dělala malinká prasklá hadička který sem si hned nevšiml. takže tím bych začal.

https://www.astra-g.cz/forum/download/f ... &mode=view

jerry mouse
Příspěvky: 3559
Registrován: 01 srp 2009, 13:55
Bydliště: červenomodrá TOTALITA. PO Vychod.

Re: Vysoké otáčky na volnoběh a kontrolka motoru

Příspěvek od jerry mouse » 28 úno 2013, 21:45

Je tam ešte klasicky monotronic alebo viacbodove vstrekovanie? Ja som mal na predchadzajucej astre ten isty motor z monotronicom a mne sa taktiež to iste stavalo. Majstri čo na to čumeli tak tvrdili, že nejaka triska alebo nejaky motorček-cievka volnobehu blbnu, je tomu už sedem rokov tak, si to už presne nepamatam. Viem len tolko, že to bolo zhodne z poslednym favoritom a prvou filckou.
ZA-22dtr mt6-f40 Silver Elegance m03 (aktuálne 393tkm) No-Kat No-EGR.Alzaf 285tkm,bolo AstraF-1,6 8V combi. Pokiaľ nie som tu tak, som určite niekde inde.. ešte sa nestalo, že by som nebol absolútne nikde.. Alfamobil +421 948 833 957 alebo Pevný 0905 833 957

sweeper
Příspěvky: 104
Registrován: 18 úno 2013, 12:32
Bydliště: Stredoceský kraj

Re: Vysoké otáčky na volnoběh a kontrolka motoru

Příspěvek od sweeper » 25 říj 2016, 17:45

Mam podobne problemy. Ked uz som mal s autom ako tak pokoj, zacali sa mi na volnobeh diat nasledovne veci:
za studena - samovolne zvysovanie otacok na volnobeh, napr. ked prichadzam ku krizovatke, vyradim rychlost do neutralu a otacky sa samovolne zvysia z cca 900 na 1500/2000
za tepla - samovolne zdochnutie motora, prichadzam ku krizovatke, vyradim rychlost do neutralu a motor zdochne. Nezdochne to vzdy, za poledny tyzden mi to takto zdochlo 3 krat. Ked sa to snazim hned nastartovat, starter toci cca 5 - 10 sekund, kym to znovu chyti. Pri standardnom startovani chyta hned.
Teraz som to mal napichnute na opcom, chyby nenaslo ziadne, kontrolka nesvieti ziadna.
Sviecky zanovne (skontrolovane - suche), zap. lista zanovna, klapka vycistena pred mesiacom, kontroloval som ju, je cista, ziadne prasknute hadice som nenasiel, vzduchovy a palivovy filter meneny cca pred 7000km.
Napada niekoho nieco, co by mohlo sposobovat tieto problemy?
Jedna sa o Astru G (X18XE1)
Astra G Caravan, X18XE1

Odpovědět