Pískaní kol za jizdy

Brzdy, tlumiče, výfuk, prostě o všem co je pod autem.
sswood
Příspěvky: 7
Registrován: 19 dub 2007, 23:15

Pískaní kol za jizdy

Příspěvek od sswood » 19 dub 2007, 23:31

Ahoj,

obcas se mi stane, ze mi pri jizde zacne piskat nebo hucet prave zadni kolo. Jakmile slapnu na brzdu, tak piskani ci huceni prestane. Nevite nekdo cim to muze byt? Desticky jsem zatim nemenil.

Reklama
 

Pavel Brno
Příspěvky: 108
Registrován: 31 črc 2006, 08:49

pískání

Příspěvek od Pavel Brno » 19 dub 2007, 23:45

kotoučový brzdy to občas dělaj. doporučuju vyčistil, profouknout nebo vyměnit.

sswood
Příspěvky: 7
Registrován: 19 dub 2007, 23:15

Re: pískání

Příspěvek od sswood » 20 dub 2007, 09:13

Pavel Brno píše:kotoučový brzdy to občas dělaj. doporučuju vyčistil, profouknout nebo vyměnit.
Kdyby to byly brzdy, tak by to melo delat jenom pri brzdeni ne? V autech se ani trochu nevyznam a tak me prosim za muj mozna blbej dotaz neukamenujte :D

Dark
Příspěvky: 484
Registrován: 14 led 2007, 12:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dark » 20 dub 2007, 10:22

Mě to taky dělá..Když třeba jen dojíždím k semaforu a nebrzdím..Nebo mi to dělalo když sem se rozjížděl tak do 30 km/h... V oplu mi to dvakrát rozdělávali,čistili..Vždycky klid tak na měsíc... Pak to začalo zase pískat a hřát se kolo... Destičky i kotouče mám asi tak třečtvrtě roku starý... Nějak sem to řpestal řešit protože je záhada proč to dělá... Důležitý že se mi nehřeje kolo...
Astra G r.v. 2000 X17DTL....ABS,Klima,2xairbag,4xkotouče,mračítka,kožený volant..
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=2899
Něco málo na prodej:
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=41&t=12729

Salám
Příspěvky: 1568
Registrován: 26 čer 2006, 14:56
Bydliště: Ostrava

Re: Pískaní kol za jizdy

Příspěvek od Salám » 20 dub 2007, 10:54

sswood píše:Ahoj,

obcas se mi stane, ze mi pri jizde zacne piskat nebo hucet prave zadni kolo. Jakmile slapnu na brzdu, tak piskani ci huceni prestane. Nevite nekdo cim to muze byt? Desticky jsem zatim nemenil.
Taky mi hučelo zadní kolo, pískání se dá přežít, ale ten hukot už ne.. Jestli se s tím už takhle jezdí dlouho, tak ta jedna deska co hučí bude o dost tenčí než ta druhá (nemluvě o přehřívání kola). Já mám po výměně zadních desek klid.. 8)

Uživatelský avatar
Medy
Příspěvky: 40
Registrován: 17 dub 2007, 15:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Medy » 24 dub 2007, 15:32

Taky jsem si nedavno všimnul pískání od zadních kol. Je to vždycky jenom chvilku a zdá se mi že jenom když zatáčim a je jedno jestli brzdim nebo ne. Minulý týden jsem si nechával vzadu srovnávat kotouče, protože to při brzdění dost hučelo. Nevim, jestli to pískalo i před tim nebo až teď. Netušim čim to je.
Opel Astra G Caravan 1.6 55KW 1998
Better SMEG than DEAD

Tiger5
Příspěvky: 59
Registrován: 29 led 2007, 11:56

Příspěvek od Tiger5 » 24 dub 2007, 16:14

Moj nazor je ze to bude pravdepodobne lozisko -naboj . Mal som podobny problem este ked som mal 405ku hlavne my to piskavalo do zakrut. Skus si dat tu stranu co ti piska na zdvihak a potocit s kolesom malo by sa ti to prejavit to spoznas ze je vymnatene.
astra g 1.4 16v

Dark
Příspěvky: 484
Registrován: 14 led 2007, 12:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dark » 24 dub 2007, 21:22

Tiger5 píše:Moj nazor je ze to bude pravdepodobne lozisko -naboj . Mal som podobny problem este ked som mal 405ku hlavne my to piskavalo do zakrut. Skus si dat tu stranu co ti piska na zdvihak a potocit s kolesom malo by sa ti to prejavit to spoznas ze je vymnatene.
Jooo..Tak tohle sem udělal a obě kola se točí uplně stejně...
Astra G r.v. 2000 X17DTL....ABS,Klima,2xairbag,4xkotouče,mračítka,kožený volant..
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=2899
Něco málo na prodej:
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=41&t=12729

Pavel Brno
Příspěvky: 108
Registrován: 31 črc 2006, 08:49

pískání

Příspěvek od Pavel Brno » 24 dub 2007, 21:38

Jsou to kouslý desky, dejte si říct....

Uživatelský avatar
Picaso
Příspěvky: 28
Registrován: 18 dub 2007, 13:17
Bydliště: okolí Pelhřimova

Příspěvek od Picaso » 24 dub 2007, 22:31

Já bych řekl že bud to ložisko nebo spíš dát nový desky
Astra G Caravan 1.6 16V 74 KW r.v. 2001 stříbrná metal, 4 kotouče

Lukas G.
Příspěvky: 512
Registrován: 18 črc 2006, 09:57
Bydliště: Pupek světa.
Kontaktovat uživatele:

Re: pískání

Příspěvek od Lukas G. » 25 dub 2007, 00:42

Pavel Brno píše:Jsou to kouslý desky, dejte si říct....
Pavliku, mas naprostou pravdu. Ja to mel taky tak, nejdrive me to delalo jen pri dojezdech a pak meto zacalo se ozyvat pri levotocivejch zatackach. Nakonec to dopadlo tak, ze to delalo i za jizdy rovne. Bylo to zadni leve kolo a byla kousla deska, kolo se prehrivalo.
Astra 2.0 DI Y20DTL automat, r.v. 10/2000, model 2001
Jinak ješče chci tu klubovku v černym lemovaním na prdel. Mojickova Bublinka se mnou bude vzdy jezdit.

Uživatelský avatar
AstraMan
Moderátor
Příspěvky: 7876
Registrován: 06 dub 2006, 20:07
Bydliště: Kolín

Příspěvek od AstraMan » 25 dub 2007, 18:24

Tento problém jsem také měl po koupi Astry. A nejlevnější věc která mě pomohla byla, že v zimě se mě kousla ruční brzda, něco se při tom povolilo a od té doby mám po starostech, přední kolo už nepíská :wink: ... Jinak než se mě toto stalo tak mě bylo řečeno to co psal Pavel Brno a Fathead... Brzdové destičky se stejně budou muset vyměnit, ale aspoň už jezdím bez pazvuků 8)
My new car ( Opel Meriva A ) :arrow: AstraMan's blue scorpion - Z17DTH, 5DV.
My ex-car ( Opel Astra G ) :arrow: AstraMan's silver dragon - X20DTL, 5DV.
My motto :arrow: Činy jsou více, než slova !!!

Uživatelský avatar
Medy
Příspěvky: 40
Registrován: 17 dub 2007, 15:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Medy » 29 kvě 2007, 10:56

Tak uz me to piskani stvalo a zajel jsem ke znamymu mechanikovi. Koukal na to asi ctvrt hodiny a zjistil, ze to dela nejaka guma u loziska, jak dre o kov (jsem laik, takze nevim presne), takze to jenom prostrikal sprejem. Kolo piskat prestalo, ale pro zmenu to zacalo delat to druhy nebo jsem to spis driv neslysel, ale to uz si udelam sam.
Opel Astra G Caravan 1.6 55KW 1998
Better SMEG than DEAD

Miro Palko
Příspěvky: 12
Registrován: 05 srp 2006, 09:02

Příspěvek od Miro Palko » 29 kvě 2007, 12:19

Mal som ten istý problém - pískalo mi niečo od L. zadného kolesa. Pri slabom zatiahnutí ruč. brzdy popr. miernom stlační brzd. pedála to ihneď prestalo ale po krátkom čase sa opäť ozval. Časom bol ten zvuk nesmierne prenikavý a nepríjemný... Až po dlhšom čase som prišiel na to, že to pískanie nerobí - ako sa aj tu píše - pliešok (kontakt) čo signalizuje opotrebovanie doštičky ale samotné obloženie. Pravdepodobne tam bola o čosi väčšia medzera medzi kotúčom a brzd. doštičkou.
Ale aby som to skrátil - jedine - čo mi skutočne pomôhlo bolo to, že som vyčistil uloženie brzd. doštičiek smirkovým papierom (na vonkajšej strane kotúča bola tou nečistotou pevne zafixovaná) a mierne som namazal toto jej uloženie na strmeni vazelinou, čo znesie vyššie teploty. Od tej doby (cca 7 mesiacov) mám klud.
S posdravom MP

Uživatelský avatar
Boči
Příspěvky: 2354
Registrován: 27 bře 2007, 14:41
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Boči » 27 lis 2007, 09:19

Dark píše:Mě to taky dělá..Když třeba jen dojíždím k semaforu a nebrzdím..Nebo mi to dělalo když sem se rozjížděl tak do 30 km/h... V oplu mi to dvakrát rozdělávali,čistili..Vždycky klid tak na měsíc... Pak to začalo zase pískat a hřát se kolo... Destičky i kotouče mám asi tak třečtvrtě roku starý... Nějak sem to řpestal řešit protože je záhada proč to dělá... Důležitý že se mi nehřeje kolo...
Zdravím, mám ten samý problém. Pískaní se projevuje upe stejne. Predtim se mi hryzla predni brzda a jel sem s ni nekolik km. Po odstaveni auta byl kotouc uplne rudy a kolo horke jak prase. Tak si mylslim jeslti se nemohlo zapect lozisko. Co vy na to ?
Opel Astra G 1.6 16V X16XEL sportovní vložka K&N, sportovní výfuk Ulter Sport, pružiny Weitec -35/20 Obrázek
https://www.astra-g.cz/forum//viewtopic.php?t=4398
Obrázek Obrázek

Odpovědět