Divné hučení

Brzdy, tlumiče, výfuk, prostě o všem co je pod autem.
Odpovědět
honzas
Příspěvky: 46
Registrován: 19 črc 2011, 16:37
Bydliště: Trhové Sviny

Divné hučení

Příspěvek od honzas » 24 črc 2017, 21:31

Ahoj,
před pár dny/týdny, nevím přesně jelikož s autem jezdí manželka, se začalo od přední nápravy ozývat podivné hučení/škrundání, či jak to nazvat.
Projevuje se to za jízdy, když se auto zhoupne na zvlněné silnici. Dělá to jen když je zařazená rychlost a musí se šlapat na plyn. Na volnoběh to neudělá. A když je auto víc naloženo, je to slyšet a cítit více. Ložisko u kola to pravděpodobně není, to vím jak hučí. Navíc to dělá nejvíc při jízdě rovně a jen když se zhoupne.
Edit:
Tak se mi dnes povedlo natočit video, kde je ve čtvrté sekundě to hučení slyšet. Dělá to jen když se šlape na plyn, na volnoběh nebo bez plynu ne. A zároveň to trochu brní do volantu.
Snad to půjde přehrát

https://photos.app.goo.gl/HZZlmaDzWBb4fv2d2

Díky
Zafira 2,2DTi, 2002, Y22DTR

Reklama
 

honzas
Příspěvky: 46
Registrován: 19 črc 2011, 16:37
Bydliště: Trhové Sviny

Re: Divné hučení

Příspěvek od honzas » 29 črc 2017, 19:43

Ahoj, dneska jsem zvednul předek a koukal (asi jako tele na vrata :-) ), ale nic podezřelého jsem neobjevil, nikde nic "ošoupaného". Začínám mít obavy, že to bude něco s diferenciálem nebo poloosama.
Napadá někoho, co by to mohlo dělat?
Moc díky.
Zafira 2,2DTi, 2002, Y22DTR

honzas
Příspěvky: 46
Registrován: 19 črc 2011, 16:37
Bydliště: Trhové Sviny

Re: Divné hučení

Příspěvek od honzas » 16 srp 2017, 19:34

Ahoj, opravdu nikoho nic nenapadá?
Zdá se mi že se to zhoršuje. A že to začíná i brnět do volantu.
Honza
Zafira 2,2DTi, 2002, Y22DTR

honzas
Příspěvky: 46
Registrován: 19 črc 2011, 16:37
Bydliště: Trhové Sviny

Re: Divné hučení

Příspěvek od honzas » 14 zář 2017, 08:23

Ahoj, tak stále se mi nepodařilo odhalit zdroj toho hučení a řekl bych, že se to dále zhoršuje. A vypadá to, že to vychází z levé strany (od řidiče)
Nyní i v malých rychlostech, třeba při rozjezdu ve městě, pokud je na silnici nějaká nerovnost, tak pokud kola zabírají, ozve se i takové zadrnčení, jako kdybych vzal plastovou nádobu, do ní dal něco železného a zatřásl s tím.
A ještě se mi zdá, že je to výraznější při zatáčení doprava.
Napadá mne že by to byl kloub? Ale dělá to jen při akceleraci. Jinak nic.
Díky za rady a tipy.
Honza
Zafira 2,2DTi, 2002, Y22DTR

Uživatelský avatar
Gorbo1
Příspěvky: 2261
Registrován: 07 říj 2010, 10:23
Bydliště: Mlada Boleslav

Re: Divné hučení

Příspěvek od Gorbo1 » 14 zář 2017, 21:01

Neviem ci sa spravne vyjadrim ale moze ti taketo zvuky vydavat aj ram motoru.Tiez mi to vydavalo prapodivne zvuky.Pretoze ak mas vymackane tie gumy,moze sa trosku motor pri rozbiehani pohnut a vida taky zvlastny zvuk.

Odpovědět