Diferenciál-kovový zvuk

Brzdy, tlumiče, výfuk, prostě o všem co je pod autem.
Odpovědět
MATES2
Příspěvky: 165
Registrován: 01 dub 2009, 19:20

Diferenciál-kovový zvuk

Příspěvek od MATES2 » 28 lis 2015, 21:49

Ahoj všem, prosím vás o radu. Automechanik mi při opravě auta zvednul auto vpředu na pravé straně ručním zvedákem tak, že jsem měl pravé přední kolo ve vzduchu a levé přední kolo na zemi a potom když chtěl auto vyzkoušet a stále měl jedno kolo ve vzduchu a druhé na zemi tak zapomněl, že má zařazený rychlostní stupeň a se zařazeným rychlostním stupněm auto nastartoval motor naskočil nepřirozeně ostrým nepřirozeným zvukem- a zpředu auta se potom ozýval klapavý kovový zvuk ,který trval asi 20 sekund než mu došlo, že se pravé přední kolo točí zvednuté ve vzduchu a levé přední kolo je na zemi a netočí se a že má zařazený rychlostní stupeň, potom doběhl do auta a motor vypnul. Tvrdil mi , že se nemohlo nic stát, protože auto má diferenciál a tak se bez žádného poškození může jedno přední kolo točit a druhé přední kolo může klidně stát na místě. Moc prosím o radu-je to pravda a nebo mi lhal aby mě jen uklidnil a já to neřešil. Předem vám všem moc děkuji za vaše rady a reakce. 8)

Reklama
 

Uživatelský avatar
Kosa02
Příspěvky: 217
Registrován: 28 čer 2012, 16:59
Bydliště: Dzbel
Kontaktovat uživatele:

Re: Diferenciál-kovový zvuk

Příspěvek od Kosa02 » 29 lis 2015, 00:02

Pravda to je. Pokud to kolo bylo ve vzduchu, tak se nic stát nemohlo. 8)
Já jednou se zařazenou rychlostí do auta jen strčil a z prostoru převodovky se také ozvala děsivá kovová rána. Takže to možná je v rámci kilometrů "normální".
Astra G X16XEL (1999)

Uživatelský avatar
Hardy
Příspěvky: 1460
Registrován: 10 dub 2010, 01:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Diferenciál-kovový zvuk

Příspěvek od Hardy » 29 lis 2015, 00:55

To je princíp difu. Keby si mal samosvor tak sa točia obe. Mechanik ti dobre vravel.
Moje prvé auto: Astra G 3door X16XEL - R.I.P

Kód: Vybrat vše

https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=46&t=18192
Moje terajšie auto: Astra G Bertone Coupé Z20LET

Kód: Vybrat vše

https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=50&t=25292
In memoriam Paul Walker - R.I.P

MATES2
Příspěvky: 165
Registrován: 01 dub 2009, 19:20

Re: Diferenciál-kovový zvuk

Příspěvek od MATES2 » 29 lis 2015, 02:17

Kosa02 a Hardy moc Vám děkuji za vaši odpověď a vysvětlení 8) Moc se mi ulevilo. :)

Odpovědět