Sport.podvozek

Brzdy, tlumiče, výfuk, prostě o všem co je pod autem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
zviratko
Příspěvky: 515
Registrován: 03 pro 2007, 15:39
Bydliště: Gold Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Sport.podvozek

Příspěvek od zviratko » 12 srp 2009, 13:54

FLOG píše:Zdravim

co hovorite na podvozky v-maxx ? ma dakto skusenost alebo nejake referencie :D

Dik
Určitě nebrat , to samé JOM , FK , TA Technixx a další podobný značky.

když už investovat tak aspon Weitec , je to firma která dělá podvozky a tak ví co a jak.
Tuning & Zubehor zum Eshop http://www.vwaudishop.cz

Obrázek

8) 8) 21.23.8.2009 VW Golf meeting Podroužek 2009 :lol: :lol:

Reklama
 

Kiski
Příspěvky: 280
Registrován: 14 říj 2006, 18:25
Bydliště: Slovakia

Re: Sport.podvozek

Příspěvek od Kiski » 11 lis 2009, 13:26

Zdravím všetkých. Mám záujem o výmenu všetkých tlmičov na mojej Astre. Nakoľko sa jedná o model Sport, čiže už od výroby so športovým podvozkom, zaujímalo by ma, aký Sport Kit a od ktorého výrobcu by som si mal zaobstarať namiesto pôvodného. čítal som túto tému poctivo dnes celý deň od začiatku, ale nie som o veľa múdrejší ako na začiatku...

Neviem, či som si vybral dobre, ale rozhodujem sa medzi značkami H&R a KONI. Tu sú linky na konkrétne typy:

H&R:
http://www.escape6.cz/podvozky/pevne-ko ... abrio-OPC/

KONI:
http://tuning.autodoplnky.cz/nastavitel ... a-s3165058

Ktoré by ste mi poradili?? Myslím, že to nie je až také jednoznačné. Zníženie je rovnaké, nastavovanie tuhosti u KONI beriem skor bonus 8) .

A ešte by ma zaujímalo, prečo sa u niektorých podvozkových kitov píše, že "hodnota zníženia podvozku bude redukovaná u áut osadených originálnym športovým podvozkom/OEM" (konkrétne narážam na KONI, vyčítane z origo stránok...), čiže vlastne môj prípad... Prečo je rozdiel pri znížení v porovnaní s obyčajným podvozkom?

Vďaka za odpovede a odporúčania...
ASTRA G Sport, r.v.2000, 3dv., X20XEV

brhy
Příspěvky: 2510
Registrován: 12 úno 2008, 13:52
Bydliště: V prdeli na dedine !!!- Zalesie pri BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Sport.podvozek

Příspěvek od brhy » 12 lis 2009, 14:53

ak vyberes jedny ci druhe budes spokojny su to prvotriedne znacky uz zalezi na tebe co si vyberies ja by som bral HR :D preco to pisu je dost zaujimave lebo si myslim ze by sa to malo uvadzat len pri pruzinach nakolko orig sport podvozok ma ine tlmice ako standart cize svetla vyska je nizsia a tvrdsia a tym padom pri osadeny pruzin by to malo byt nizsie ale tod moj odhad ale ak menis komplet aj s tlmicmi tak ta vyska bude ako pisu

a este jedna vec daj si pozor ci su nastavitelne a ci stelovatelne z mojej skusenosti ak chces stelovak tak HR ak napevno tak KONI a HR nastavitelne KONI neviem aky maju system nastavovanie vysky ale na tvojom mieste idem radsej do tuhych bez nastavenie . Choroba nastavitelnych podvozkov je ta ze sa ti to moze posrat a potom si budes trieskat hlavu ked ti jedna strana padne uplne dolu a budes znova musiet menit cely podvozok lebo tieto firmy nerobia nahrady a ak hej pytaju si zato velke peniaze cena moze byt az polovica ceny z podvozku

Uživatelský avatar
Shuya
Příspěvky: 1806
Registrován: 29 zář 2008, 19:15
Bydliště: Modra
Kontaktovat uživatele:

Re: Sport.podvozek

Příspěvek od Shuya » 12 lis 2009, 16:15

Kiski píše:Zdravím všetkých. Mám záujem o výmenu všetkých tlmičov na mojej Astre. Nakoľko sa jedná o model Sport, čiže už od výroby so športovým podvozkom, zaujímalo by ma, aký Sport Kit a od ktorého výrobcu by som si mal zaobstarať namiesto pôvodného. čítal som túto tému poctivo dnes celý deň od začiatku, ale nie som o veľa múdrejší ako na začiatku...

Neviem, či som si vybral dobre, ale rozhodujem sa medzi značkami H&R a KONI. Tu sú linky na konkrétne typy:

H&R:
http://www.escape6.cz/podvozky/pevne-ko ... abrio-OPC/

KONI:
http://tuning.autodoplnky.cz/nastavitel ... a-s3165058

Ktoré by ste mi poradili?? Myslím, že to nie je až také jednoznačné. Zníženie je rovnaké, nastavovanie tuhosti u KONI beriem skor bonus 8) .

A ešte by ma zaujímalo, prečo sa u niektorých podvozkových kitov píše, že "hodnota zníženia podvozku bude redukovaná u áut osadených originálnym športovým podvozkom/OEM" (konkrétne narážam na KONI, vyčítane z origo stránok...), čiže vlastne môj prípad... Prečo je rozdiel pri znížení v porovnaní s obyčajným podvozkom?

Vďaka za odpovede a odporúčania...
Len jedna poznámka k tej SPORT verzii Sport verzia má rovnaké pružiny len inej značky neviem ake su na inych výbavach ale ja som mal na sportke pružiny SACHS a boly rovnaké ako u iných, možno o kusok tvrdŠie ale v podstate velký rozdiel tam nebol. Tiež uvažujem po zime o športovom podvozku, za zmienku by tiež stála značka KW ale z toho čo píšeš neviem H&R sú dobre podvozky ale myslím že KONI má trošku viac. :)
Astra G 1.6 16v opc packet R.I.P
Astra G 1.8 16v opc packet EX
Vectra B sport 2.2DTI ( Stance wagoon)
Grand Cherokee 2.7CRD ( Expedition troll)
Zafira A 2.0 16v Turbo OPC daily car

brhy
Příspěvky: 2510
Registrován: 12 úno 2008, 13:52
Bydliště: V prdeli na dedine !!!- Zalesie pri BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Sport.podvozek

Příspěvek od brhy » 12 lis 2009, 17:40

obidvoje su porovnatelne cize zalezi od teba co si vyberies KW vynikajuca znacka ale troska drahsia ako tieto dve

Uživatelský avatar
Shuya
Příspěvky: 1806
Registrován: 29 zář 2008, 19:15
Bydliště: Modra
Kontaktovat uživatele:

Re: Sport.podvozek

Příspěvek od Shuya » 12 lis 2009, 17:53

brhy: hej drahšia niektore sety až o 50% oproti predchadzajúcim značkám ale KW je proste kvalita, otom svečí aj to že sa používa často aj v motoršporte, ale myslím že koni na tieto cesty stačí úplne, pokial stým nechceš aj závodiť tak koni & HR poprípade KW tlmiče H&r struny osvedčená kombinácia
Astra G 1.6 16v opc packet R.I.P
Astra G 1.8 16v opc packet EX
Vectra B sport 2.2DTI ( Stance wagoon)
Grand Cherokee 2.7CRD ( Expedition troll)
Zafira A 2.0 16v Turbo OPC daily car

Kiski
Příspěvky: 280
Registrován: 14 říj 2006, 18:25
Bydliště: Slovakia

Re: Sport.podvozek

Příspěvek od Kiski » 12 lis 2009, 19:52

No dnes som pozeral aj podvozky KW, a celá sada nie je o veľa drahšia ako H&R, dokonca je lacnejšia ako KONI, ale ten je zase nastaviteľný...

Tu je link:

http://www.escape6.cz/podvozky/pevne-ko ... i-35-20mm/

Stále mi ale nejde do hlavy :( , že ako to bude na mojom aute vyzerať, keď to má aj teraz origo Sport podvozok... Ak to nahodím na auto, tak kára klesne takisto ako keby predtým mala obyčajný podvozok? Správne som to pochopil??? :? Inými slovani, že nezáleží na to, aký podvozok predtým bol na aute, kasňa klesno rovnako?? :?
ASTRA G Sport, r.v.2000, 3dv., X20XEV

Uživatelský avatar
Shuya
Příspěvky: 1806
Registrován: 29 zář 2008, 19:15
Bydliště: Modra
Kontaktovat uživatele:

Re: Sport.podvozek

Příspěvek od Shuya » 12 lis 2009, 20:12

kukni do mojho topicu na fotky pred montážou a po, sice mám len struny, hm nechapem celkom tvoje obavy treaz maš auto vysoko docela, a keď dáš šport podvozok bude nižšie a tvrdšie tzn že sa nebude tak strašne naklánať v zákrutach, bude mať o niečo lepšiu stabilitu a proste ebude to už taký komfort, budeš viac cítiť nerovnosti na vozovke alé má to svoje výhody ako som spomínal.
Btw: ten podvozok je preto tak lacný lebo nieje nastavitelný, ale toto na bežnú prevádzku úplne stačí ;)
Ten podvozok čo tam máš teraz, je rovnaký ako podvozok vo verzii NAPR. elegance. len pružiny majú inú charakteristiku, svetlá výška auta je rovnaká myslím.
Keby si ahodil teraz Šport podvozok auto bude viditeľne nižšie oproti terajšku,kasna klesne oproti povodnej svetlej výške o 3,5 cm v predu a 2,0cm vzadu keby si dal tie KW-čká
Astra G 1.6 16v opc packet R.I.P
Astra G 1.8 16v opc packet EX
Vectra B sport 2.2DTI ( Stance wagoon)
Grand Cherokee 2.7CRD ( Expedition troll)
Zafira A 2.0 16v Turbo OPC daily car

Kiski
Příspěvky: 280
Registrován: 14 říj 2006, 18:25
Bydliště: Slovakia

Re: Sport.podvozek

Příspěvek od Kiski » 12 lis 2009, 20:17

Ok takže som to pochopil správne... Mne skôr ide o to, že ja ani veľmi nechcem, aby mi auto pokleslo, mne sa to proste páči také aké je, holt každý sme iný... Preto veľmi netúžim po tom, aby bola kasňa oveľa nižšie... Ideálne by bolo, keby sa vyrábal športový podvozok, ale bez poklesu, čiže 0/0... Existuje taký?? 8) A tvoj topic som videl už dávno, neboj... :D
ASTRA G Sport, r.v.2000, 3dv., X20XEV

Uživatelský avatar
Shuya
Příspěvky: 1806
Registrován: 29 zář 2008, 19:15
Bydliště: Modra
Kontaktovat uživatele:

Re: Sport.podvozek

Příspěvek od Shuya » 12 lis 2009, 20:24

hej.. ja len kvoli ilustrácii no je nastavitelný a ked ho nastavýš na vysoky... pokles je v rámci tej sady podvozku minimálny. ale vačšina šport podvozkou znižuje, ale myslím že do tých 3,5cm je to ok a vyzerá to dobre, znižuje sa to kvoli stabilite, tažisko auta je bližšie k vozovke čo vedie ako som vravel k lepšej stabilite. takŽe ak chceš minimálny pokles svetlej výšky neviem buď nejaký nastavitelný podvozok a nastavíš ho podla toho ako ti vyhovuje alebo tam nechaj ten čo máš
Astra G 1.6 16v opc packet R.I.P
Astra G 1.8 16v opc packet EX
Vectra B sport 2.2DTI ( Stance wagoon)
Grand Cherokee 2.7CRD ( Expedition troll)
Zafira A 2.0 16v Turbo OPC daily car

Jocker
Příspěvky: 2115
Registrován: 15 črc 2007, 13:21
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sport.podvozek

Příspěvek od Jocker » 12 lis 2009, 20:39

Taky na jaře asi budou muset na auto nové tlumiče, řešil jsem podobný problém - poslat k zemi nebo ne...vyřešilo se to samo, v Přerově nám udělali nové retardéry (když někoho vezu tak aji na jedničku třískám předním lízátkem o zem) a u mladé udělali nový vjezd do dvora a dřu prahama při přejezdu. Takže když sportovní podvozek tak jedině nesnížený.

Kiski
Příspěvky: 280
Registrován: 14 říj 2006, 18:25
Bydliště: Slovakia

Re: Sport.podvozek

Příspěvek od Kiski » 12 lis 2009, 20:51

No určite kúpim na jar nejaký športový, origo OPEL nechcem, ten mám teraz, a so 17" diskami cez leto to bolo kruté jazdenie... Po lete som automaticky musel menit obidva čapy na predných ramenách, a zadné tlmiče mám v háji už dávno... Ešte aj technik na geometrii mi povedal, že tie 17" disky sú na nápravu horor... Ale tak zasa všetko treba brať s rezervou... :D

Takže 17" disky som predal, chvíľu boli aj tu na fóre... Nakoniec došiel chlap z NR a bolo po diskoch... :lol:

Suma sumárum, na jar športový kit podvozku, zrejme KW alebo H&R, alebo nakoniec to nastaviteľné KONI...A určite len zníženie max 35/20... No a dnes som bol v TN pre nové 16" elektróny - DOTZ Shuriken 7x16, ET39, 5x110... :)

Shuya, brhy - vďaka za objasnenie problému a za rady... 8)
ASTRA G Sport, r.v.2000, 3dv., X20XEV

Uživatelský avatar
Shuya
Příspěvky: 1806
Registrován: 29 zář 2008, 19:15
Bydliště: Modra
Kontaktovat uživatele:

Re: Sport.podvozek

Příspěvek od Shuya » 12 lis 2009, 20:58

Nemáš začo ved si tu máme pomáhať no nie?:)
No ja idem po zime kupovať 17tky tak uvidíme, budú trpieŤ raména a vlastne celá náprava ale myslím že až taký horor to nebude ked opc má tiež 17 a v DE si ich dávaju úplne normal je pravda Že majú lepšie cesty...uvidíme, mne sa 16" zdajú malé na astre :( 17" akurát 18" na slovensku nikdy!!!
Astra G 1.6 16v opc packet R.I.P
Astra G 1.8 16v opc packet EX
Vectra B sport 2.2DTI ( Stance wagoon)
Grand Cherokee 2.7CRD ( Expedition troll)
Zafira A 2.0 16v Turbo OPC daily car

Kiski
Příspěvky: 280
Registrován: 14 říj 2006, 18:25
Bydliště: Slovakia

Re: Sport.podvozek

Příspěvek od Kiski » 12 lis 2009, 21:04

... súhlasím s tým, že 17" vyzerajú na Astre krásne, veď aj sám som ich mal, ale radšej už riskovať nebudem... kdo to pozná, cesty okolo LV, VK, ZV, BB a BR sú hrozné, a ja nemienim každú chvíľu na nej niečo meniť, len kvôli tomu, že to možno len o trošku lepšie vyzerá... poučil som sa... ale prirodzene, nikoho neodhováram, každý nech si urobí, ako sa mu páči... proti gustu žiaden dišputát...

Ok, je to už off topic, takže end. Späť k téme...
ASTRA G Sport, r.v.2000, 3dv., X20XEV

brhy
Příspěvky: 2510
Registrován: 12 úno 2008, 13:52
Bydliště: V prdeli na dedine !!!- Zalesie pri BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Sport.podvozek

Příspěvek od brhy » 13 lis 2009, 12:26

ja som mal osemnastky a v pohooodeeeee len suchali :lol:

Odpovědět