Brzdy přední nápravý

Brzdy, tlumiče, výfuk, prostě o všem co je pod autem.
Odpovědět
omes
Příspěvky: 1
Registrován: 15 črc 2016, 21:04

Brzdy přední nápravý

Příspěvek od omes » 15 črc 2016, 21:20

Ahoj všem,

nedávno jsem koupil Astru G 1.6 16V rv. 2000 192t km, auto se mi líbí, ale má jeden problém a chtěl bych znát Váš názor:

Brzdové destičky přední nápravý (hlavně na straně spolujezdce) se neodsouvají od brzdového kotouče a trvale o něj třou. Toto vede k přehřátí celého brzdového systému. Na jednomu kole nefunguje snímač ABS, řekl jsem si, že kvůli ABS nebudu měnit fungující ložisko.

Po ujetí cca. 30 km a dvakrát brzdění z 80 km/h na 50 km/h se začali brzdy znatelně zahřívat, bylo cítit pálení brzd a při zastavení jsem viděl, že disky jsou pokryty černým práškem, vzhledem k tomu, že byli vyměněny brzdové destičky, říkal jsem si, že se potřebují zajet. Po další jízdě bylo citelné, že brzdy drží kola neustále. Při zastavení na křižovatce, před nájezdem na dálnici, byly kola zabrzděna takovým způsobem, že nešlo na dálnici najet vyšší rychlostí než 30-40 km/h a bylo citelné, že motor se přetlačuje brzdy, po chvilce v odstavném pruhu se brzdy asi uvolnily a ochladili a mohli jsme pokračovat v cestě. Zbytek cesty jsem muset jet rozumnou rychlostí a snažil jsem se předcházet brzdění.

Můj laický odhad závad od nejpravděpodobnějšího:

1. uvolněná výstelka v brzdové hadici a přicpává zpětný průchod brzdové kapaliny a chová se jako jednocestný ventil (hadice jsou před koncem své životnosti)
2. zarezavělý, zanesený pístek v brzdiči
3. asymetrické kotouče
4. že by to ABS?

Díky za rady a názory.

Reklama
 

Odpovědět