Problém s brzdami

Brzdy, tlumiče, výfuk, prostě o všem co je pod autem.
Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 3292
Registrován: 06 pro 2008, 15:20
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s brzdami

Příspěvek od denny » 15 srp 2012, 20:02

Pjasatoo píše:Výhružka nevýhružka....prostě doma si to každý udělá i když má ABS...prostě nemůže se nic stát. To by asi každý měl chodit do servisu a platit za odvzdušnění brzd...přitom nic těžkého na tom není a nic člověk nepokazí...

Je tu mnoho názorů a každý bude stát za svým :D
To není výhružka.Je to jen důrazné upozornění.Vozy s ABS by se neměly klasicky odšlapávat,ale kapalinu konstatním tlakem tlačit do systemu.Já na to mám přístroj již 20let od firmy RomessRog.Je to z bezpečnostních důvodů.Velmi rychlým odšlápnutím může dojít k vnitřní závadě hydraulické části ABS,tu nelze v normálním provozu skoro zjistit,ale v mezní situaci může dojít až k totálnímu selhání ABS,Více by ses dozvěděl,pokud by sis prošel školením např ve firmě ATE\kterou v současné době berou výrobci vozů jako světovou jedničku v oblasti hydrauliky a elektroniky brzd\.
Stroj má i regulovatelný tlak,protože každý výrobce ABS má podmínku plnění jiným tlakem.
A u novější systemů jako BAS,SBC apod ti garantuji ,že ty brzdy odšlápneš jen jednou a pak jsou již nefunkční.
A hlavně u brzd nejde ani tak o názor,spíš o znalost a preciznost.Protože co neubrzdíš,to neukecáš.
A klient,který chce "nějak dát ty brzdy do kupy",je taky dost naprd,protože ze hřbitova mi už nezavolá kvůli nějaké té opravě nebo servisu vozu.

Reklama
 

Uživatelský avatar
Pjasatoo
Příspěvky: 650
Registrován: 20 kvě 2012, 10:21
Bydliště: Havířov

Re: Problém s brzdami

Příspěvek od Pjasatoo » 15 srp 2012, 21:08

denny píše:
Pjasatoo píše:Výhružka nevýhružka....prostě doma si to každý udělá i když má ABS...prostě nemůže se nic stát. To by asi každý měl chodit do servisu a platit za odvzdušnění brzd...přitom nic těžkého na tom není a nic člověk nepokazí...

Je tu mnoho názorů a každý bude stát za svým :D
To není výhružka.Je to jen důrazné upozornění.Vozy s ABS by se neměly klasicky odšlapávat,ale kapalinu konstatním tlakem tlačit do systemu.Já na to mám přístroj již 20let od firmy RomessRog.Je to z bezpečnostních důvodů.Velmi rychlým odšlápnutím může dojít k vnitřní závadě hydraulické části ABS,tu nelze v normálním provozu skoro zjistit,ale v mezní situaci může dojít až k totálnímu selhání ABS,Více by ses dozvěděl,pokud by sis prošel školením např ve firmě ATE\kterou v současné době berou výrobci vozů jako světovou jedničku v oblasti hydrauliky a elektroniky brzd\.
Stroj má i regulovatelný tlak,protože každý výrobce ABS má podmínku plnění jiným tlakem.
A u novější systemů jako BAS,SBC apod ti garantuji ,že ty brzdy odšlápneš jen jednou a pak jsou již nefunkční.
A hlavně u brzd nejde ani tak o názor,spíš o znalost a preciznost.Protože co neubrzdíš,to neukecáš.
A klient,který chce "nějak dát ty brzdy do kupy",je taky dost naprd,protože ze hřbitova mi už nezavolá kvůli nějaké té opravě nebo servisu vozu.


No jasně kámo, máš pravdu !!!!

Raději si taktéž nechám naložit kapalinu přes stroj :)
Teď máme Z18xe Mazlík

Uživatelský avatar
StistkoOpel
Příspěvky: 396
Registrován: 03 bře 2012, 19:21
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s brzdami

Příspěvek od StistkoOpel » 15 zář 2012, 23:25

Pjasatoo - nakonec jsem tedy sehnal komplet bubny i s novými paknami ,pružinami i stím zadním plechem na kterým to je všechno přiděláno , prostě komplet celý brzdy ,za cenu 200 .- !! a nemůžu si to vynachválit :-) celý jsme to očistil všechno hodil bubny do laku zadělal ovzdušnil jak jsi mi poradil postup a jsem na 100% spokojenosti :-))
Opel = kupa problémů ,ale jedna velká láska.
1.6 16V Edice 100 jubileum
Nyní Hyrošima Astra hadr :((

Uživatelský avatar
Pjasatoo
Příspěvky: 650
Registrován: 20 kvě 2012, 10:21
Bydliště: Havířov

Re: Problém s brzdami

Příspěvek od Pjasatoo » 16 zář 2012, 01:16

StistkoOpel píše:Pjasatoo - nakonec jsem tedy sehnal komplet bubny i s novými paknami ,pružinami i stím zadním plechem na kterým to je všechno přiděláno , prostě komplet celý brzdy ,za cenu 200 .- !! a nemůžu si to vynachválit :-) celý jsme to očistil všechno hodil bubny do laku zadělal ovzdušnil jak jsi mi poradil postup a jsem na 100% spokojenosti :-))


No tak to je dobře :) Já jsem si taky odvzdušňoval brzdy normálně šlapáním...a když jsem dával auto do servisu kvůli zadním brzdám...tak mi to taky odvzdušňovali ručně..ne tím strojem, takže něco na tom bude ne :) Hlavně že pedál se nedá stlačit až na zem..o tom je ta technika odvzdušňování...drží tak je to dobře udělané ;)
Teď máme Z18xe Mazlík

Uživatelský avatar
stanik89
Příspěvky: 19
Registrován: 23 říj 2010, 09:55

Re: Problém s brzdami

Příspěvek od stanik89 » 16 led 2013, 21:09

Zdravím vás ,

od rána pozoruji problém s brzdami. Po nastartování je pedál brzdy v pohodě, ale při prvním vetším brždění auto skoro nebrzdí, poté jako by se brzdovka natlakovala a asterka pak brzdí jako obvykle. Zatim sem to pozoroval dneska ráno pak po celodením stání večer.
Vypadá to že nikde nic nekape. Brzdovka je měněná cca půl roku zpět v servise.
Nesetkal se stím již někdo ?

Uživatelský avatar
StistkoOpel
Příspěvky: 396
Registrován: 03 bře 2012, 19:21
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s brzdami

Příspěvek od StistkoOpel » 16 led 2013, 21:52

Vadný posilovač ? netěsní ? při prvním sešlápnutí se vněm neudělám tlak při dalším sešlápnutí ho pak natlakuješ. a nebo nějaký ten vzdoušek tam dělá třeba neplechu.
Opel = kupa problémů ,ale jedna velká láska.
1.6 16V Edice 100 jubileum
Nyní Hyrošima Astra hadr :((

Uživatelský avatar
stanik89
Příspěvky: 19
Registrován: 23 říj 2010, 09:55

Re: Problém s brzdami

Příspěvek od stanik89 » 21 led 2013, 20:05

tak se byl zeptat v servise, a prý to jsou špatné zadní brzdiče a mám si připravit min. 8tis

Uživatelský avatar
spermin
Příspěvky: 3499
Registrován: 16 led 2007, 09:21
Bydliště: OSTRAVSKO

Re: Problém s brzdami

Příspěvek od spermin » 22 led 2013, 11:42

spermin = hermin dříve X16XEL EDICE 100
od 15.10.2007- upravený AGR
nyní Civic

MirekG
Příspěvky: 514
Registrován: 07 bře 2008, 18:23
Bydliště: Ostrava-Radegast 10°

Re: Problém s brzdami

Příspěvek od MirekG » 24 led 2013, 07:59

stanik89 píše:tak se byl zeptat v servise, a prý to jsou špatné zadní brzdiče a mám si připravit min. 8tis

Zdarec, mám tu inzerát na díly. Zadní brzdiče jsem schopen ti nabídnout za cenu 2000 - 2500,- za kus podle typu. Rozhodně tě to vyjde levněji než dávat 8k servisu. V případě zájmu mi pošli VIN, já ti na základě toho udělám přesnou cenovou nabídku.

Mirek (přeposílám i do SZ)

Uživatelský avatar
Pjasatoo
Příspěvky: 650
Registrován: 20 kvě 2012, 10:21
Bydliště: Havířov

Re: Problém s brzdami

Příspěvek od Pjasatoo » 02 úno 2013, 09:19

Přesně tak Mirek má dobré zboží !!
Teď máme Z18xe Mazlík

Odpovědět