Zafira OPC - Jihlava

Ukažte ostatním svojí Zafiru.
Uživatelský avatar
Tomino OPC
Příspěvky: 422
Registrován: 24 led 2009, 00:54
Bydliště: Jablonec nad Nisou - severská divize
Kontaktovat uživatele:

Re: Zafira OPC - Jihlava

Příspěvek od Tomino OPC » 26 srp 2012, 00:14

No, Fire, máš to ale vymazlený kousek :-) Pěkné je to i s tím boxem, vyhrál sis, to je vidět. Tak jen doufám, že tě uvidíme i na srázku, třeba napodzim v Práglu :-)

PS: ale potichu, manželka to také nemá ráda ....koncerňákům / VW, audi, skoda /dávám také skusit, co je to 185 kW v Zafiře OPC ...a jak to hřeje u srdíčka :-)
[size=80][b][color=#0000BF]Zafira OPC - Opravdu Perfect Car[/color][/b][/size]
http://www.opelastra.cz
https://www.astra-g.cz
[size=80]Opel Astra F x16szr - minulost
Opel Zafira A z20let - současnost
Octavia III Combi - denní povinnost[/size]

Reklama
 

Uživatelský avatar
kubeSRi
Příspěvky: 2029
Registrován: 03 dub 2011, 17:52
Bydliště: Zlinsko

Re: Zafira OPC - Jihlava

Příspěvek od kubeSRi » 26 srp 2012, 02:04

Marťasek píše:Někteří si myslí, že když tam prdnou spojlery a dají 17" nízkoprofiláče že maj hned supr tuzingovou káru která každýho dostane...

Dobře jsi mu o nandal! Jen tak na takový mamlase :mrgreen: :!:

Autíčko tiše "závidím" mě čeká ještě dooouhá cesta aspoň k přiblížení těch základních 140kW pro OPC :cry:
no nevím já mám tuzing a nějak mě to neláká lepit se na prdel a dělat smrtící manévry...jo koncernisti prasata během 10 minut mě vzal passat tdi s rodinkou,furt se lepil na prdel někomu pak na jednom zatáčkovitém úseku plná čára a bum ochcávka bez blinrku asi 3 auta no kokot a samé seriovky..tak jim to všeci pořádní oplaři natřete !!!
astra G 5dv: xenony,opc front,16''corsa D... momentálně bílá+černá střecha a ruzne upravy...

firebladetom
Příspěvky: 97
Registrován: 19 led 2011, 15:05

Re: Zafira OPC - Jihlava

Příspěvek od firebladetom » 27 srp 2012, 09:52

Díky všem za kladný reakce!!! Moc mě to těší...

To Vidlacek: Jojo, celý světla jsem rozhodil, demontoval vnitřní rámečky, který jsem potom nastříkal. Dělal jsem to už na více svých autech - např. na Omegách. A nikdy jsem neměl sebemenší problém s těsností, resp. nikdy se mi světla po tomto zákroku nemlžila. Jako barvu požívám standardní sprej - většinou černou metalickou + potom čirý lesklý lak.
Co se týká zadních světel - nikdy jsem zadní nedělal, takže Ti asi neporadím. Nevím, jaký tma používají lepidla. Na předních se používá nejčastěji butyl... něco jako černý silikon... Dělal jsem x let v Automotive Lighting - vyrábí světla pro BMW, Mercedes, Ford, Renault, Opel Zafira B, Mini, atd... takže jsem byl v oboru :-) + přikládám foto nastříkanýho rámečku...
Přílohy
2012-06-10 10.51.50.jpg

Radoš 92
Moderátor
Příspěvky: 8697
Registrován: 27 úno 2007, 00:08
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zafira OPC - Jihlava

Příspěvek od Radoš 92 » 27 srp 2012, 09:59

Mohl bys mi dát nějaký odkaz, jak vypadá ten silikon, nebo čím to lepíš?
Aktuální: Opel Zafira B 1.8 | Z18XER . . . . Opel Astra G 1.8 | X18XE1
Předchozí: Opel Zafira B 1.9 CDTi | Z19DT
Předchozí: Opel Zafira A OPC | Z20LET
Předchozí: ]Opel Astra G 2.0 Di| X20DTL
Předchozí: Opel Astra G 1.4 | Z14XE

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zafira OPC - Jihlava

Příspěvek od Marťasek » 27 srp 2012, 15:27

firebladetom píše:Díky všem za kladný reakce!!! Moc mě to těší...

To Vidlacek: Jojo, celý světla jsem rozhodil, demontoval vnitřní rámečky, který jsem potom nastříkal
Dal jsi to do trouby nahřát nebo jak jsi ty světla rozdělal?

Podělíš se s náma o postup jak jsi to udělal? Postup rozdělání + čím to pak slepit?
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

firebladetom
Příspěvky: 97
Registrován: 19 led 2011, 15:05

Re: Zafira OPC - Jihlava

Příspěvek od firebladetom » 30 srp 2012, 07:20

Postup je naprosto jednoduchý :-)

Dříve než začnete s pracemi, ujistěte se, že je přístroj vypnut od elektrické energie... Ne, si dělám srandu :-)

Jako hlavní nástroj mám něco jako plochý šroubovák s širokou základnou. První krok - je zapotřebí nejdřív ze světla sundat všechny ty gumy, co jsou většinou okolo, potom vycvakat plastový zácvaky, které drží pohromadě přední čirý plast (sklo) s černým domečkem světla. Je lepší tyhle rozebíračky dělat, když je venku teplo, nebo nechat světlo na sluníčku. Nicméně to jde i za studena. Butyl, který se jako originál používá nejčastěji na lepení je něco jako černý silikon, který by měl být pořád měkký. Takže jsem světlo nikdy nenahříval v nějaké peci ani horkovzduškou. Vím z práce, že když butyl zahřejete víc, tak se začne tahat jako žvejkačka, čili pak máte zasraný celý světlo od butylu.

No a potom už tím svým širokým šroubovákem zvětšuji mezeru mezi sklem a domečkem. Zprvu to jde vždycky těžko, ale po chvilce butyl povolí. Až se vám vytvoří mezera mezi sklem a domečkem (oddělí se od sebe), tak je potřeba butyl přeřezávat. Butyl se natahuje a vytváří jakoby most mezi domečkem a sklem. Používám na to klasický skalpel. Butyl má docela slušnou pamět, takže jakmile ho přeříznete, tak se vrátí skoro do původního tvaru - většinou do drážky v domečku. No a takhle postupně odděluju přední sklo světla od domečku, dokud není úplně sundané.

Potom už se světlem musí dělat každy co chce a montáž je o tom jednodušší, protože jsem nikdy žádné lepidlo nepřidával. Prdnu sklo zpátky do drážky a je potřeba ho tam řádně zatlačit, aby se butyl opět dokonale slepil. To stlačování mi trvá třeba 10 minut. Opět chvíli trvá, než butyl povolí a sklo perfektně zasedne do drážky.

A ještě jedna rada - když bude stříkat vnitřní rámeček, nebo cokoliv stříkat uvnitř světla, musíte to nechat dokonale zaschnout (minimálně 12 hodin). Jednou jsem totiž příliš chvátal a světlo zkompletoval cca půl hodiny po nástřiku, tudíž mi barva pořádně nezaschla a odpařily se mi ty sračky z barvy dovnitř do světla, světlo se jakoby zamlžilo, ale nešlo to už nikdy sundat. Plast nějak zareagoval s výpary, zdegradoval a světlo bylo zamlžené. I když jsem ho potom znovu rozdělal a chtěl mlžinu utřít, tak to nešlo. Byly jakoby vyžrané minidírky do plastu. Jinak žádná rizika nehrozí.

Mám teď o víkendu v plánu ještě něco "tunit" ve světlech, tak se kdyžtak pokusím postup nafotit...

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zafira OPC - Jihlava

Příspěvek od Marťasek » 05 zář 2012, 01:53

Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

firebladetom
Příspěvky: 97
Registrován: 19 led 2011, 15:05

Re: Zafira OPC - Jihlava

Příspěvek od firebladetom » 05 zář 2012, 09:52

Chci zkusit nalakovat rámečky do barvy auta... jen to zkusit... viděl jsem to na zlatým passatu a vypadalo to luxusně... tak jen zkouška :-)

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zafira OPC - Jihlava

Příspěvek od Marťasek » 05 zář 2012, 10:21

spíš se ptám pročpak to auto prodáváš???
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Uživatelský avatar
Marth
Příspěvky: 20
Registrován: 22 kvě 2008, 15:54
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Zafira OPC - Jihlava

Příspěvek od Marth » 05 zář 2012, 13:45

Tak tak... Hned jak se tu objevilo tohle povedené OPC, tak jsem tenhle inzerát vůbec nechápal... :?
History:
Astra G Caravan 1.6 16V, edition 100

Uživatelský avatar
Tomino OPC
Příspěvky: 422
Registrován: 24 led 2009, 00:54
Bydliště: Jablonec nad Nisou - severská divize
Kontaktovat uživatele:

Re: Zafira OPC - Jihlava

Příspěvek od Tomino OPC » 05 zář 2012, 13:52

Také jsem ten inzerát včera našel a nějak mě nešly dohromady ty časy - inzerát z 5.8. a předvedení auta zde na stránkách 21.8. ????
Tak kde je zakopaný pes, náčelníku Fire ?
[size=80][b][color=#0000BF]Zafira OPC - Opravdu Perfect Car[/color][/b][/size]
http://www.opelastra.cz
https://www.astra-g.cz
[size=80]Opel Astra F x16szr - minulost
Opel Zafira A z20let - současnost
Octavia III Combi - denní povinnost[/size]

firebladetom
Příspěvky: 97
Registrován: 19 led 2011, 15:05

Re: Zafira OPC - Jihlava

Příspěvek od firebladetom » 06 zář 2012, 07:47

Jo tááák, jsem prvně nepochopil otázku :-)

Auto mám skoro dva roky, ale až teď jsem se rozhodl ho dát do sekce "Vaše Zafiry".

Nic v tom chlapi nehledejte. Tohle dělám naprosto normálně. Cca po roce se mi auto trochu "okouká" a tak auto prdnu na inzeráty a víceméně sleduju, jak moc spadla cena a jestli je ještě prodejné. A jelikož pošilhávám po Zafiře B OPC, tak kdyby se objevil vážný zájemce, šel bych do novější. Ale vím, že ta doba ještě nenastala a současnou Zafu si ještě chvíli nechám. Řekněme, že je to něco, jako průzkum trhu ;-)

Takže se nebojte, nehodlám zdrhnout k jiný značce :-)

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zafira OPC - Jihlava

Příspěvek od milosh » 06 zář 2012, 08:02

Z A Opc je stejne hezci nez becko, i kdyz technika samozrejme jde dal.
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
kulisek91
Příspěvky: 1120
Registrován: 20 čer 2010, 11:08
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Zafira OPC - Jihlava

Příspěvek od kulisek91 » 06 zář 2012, 09:20

mít 125 000 navíc tak si jí vezmu .. ale bohužel nemám :cry: :cry:
Naposledy upravil(a) kulisek91 dne 06 zář 2012, 11:53, celkem upraveno 1 x.
Miluji svou vodní dýmečku...jedna z mála žen, na které bych nedal v životě dopustit.Nikdy mě nepodvede, nehádám se s ní.. Jen někdy škoda, že kouřím já jí a né ona mě!
bývalka, Opel Astra G 1.6 16V Pokořená hranice 210000 :)
Nyní Opel Astra H 1.6 Twinport 77 kw + LPG momentálně najeto 195000 km

HerryCZ
Příspěvky: 3041
Registrován: 03 bře 2009, 20:57
Bydliště: Frydek-Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Zafira OPC - Jihlava

Příspěvek od HerryCZ » 06 zář 2012, 09:26

Mno nejak se nam to tu zacina temi OPCecky mnozit. Opet krasne auto co jineho dodat.

S temi "namachrovanymi" koncernisty si vetsinou poradim jinak. Zrovna nedavno jeden adolescent ve VW Golf stal vedle me a tocil motor. Tak jsem taky protocil motor. Pubos jak blikla oranzova, tak nechal polovinu gum na ceste a ja se rozjel uplne normalne a nechal blbecka lit do vlacu ty kybly benzinu. Nektere to mozna nasere jeste vic nez kdybych ho podelal na rozjezdu.
Obrázek

Obrázek

Opel Zafira 1,8 92kW (Z18XE) 2000 Edition-Obyvak na uteku
Skoda 100 (722)-Muj stary dobry verny pritel na ktereho nedam dopustit
Skoda Fabia Combi 1,4MPi-S ni uz to neni tak squleee jako s S100

Odpovědět