Žirafa 2.0 DTi 74kw, 16valve,rv 03 Olomouc + Pokračování

Ukažte ostatním svojí Zafiru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
kleinak
Příspěvky: 248
Registrován: 26 dub 2013, 23:37

Re: Žirafa 2.0 DTi 74kw, 16valve,2003,příprava na zimu

Příspěvek od kleinak » 04 říj 2014, 23:19

Takže minulý týden jsem dal auto do servisu, tady v OL, ještě že je to další známý :D , sklo ve zpětném zrcadle vyměněno, opravdu nevyhřívalo, takže jsem se nemýlil. Dále vyměněn ventilátor, přestal fungovat, vyměněn pylový filtr, jelikož ho asi dlouuuho nikdo neměnil,já mám auto 5let a taky jsem ho neměnil :? , tak i tohle je prý důvod, proč i ventilátor odešel.nechal jsem koupit ventilátor úplně nový a udělal jsem dobře, po výměně pyl. filtru a nového ventilátoru, ventilátor fouká, jako nikdy, opravdu znatelný rozdíl, rozdíl až 50%, aspoň u mě.
Takže doporučuji všem, pokud se vám nezdá, že ventilátor už tolik nefouká, vyměnit pyl. filtr, nehledě na to, že by se prý měl měnit po dvou letech automaticky :D
Dále jsem měnil před pár týdny přední brzdový systém kotouče, destičky vše od ATE a spokojenost a senzor opotřebení brzd, který už nefungoval.
Přílohy
Vybral jsem tyhle kotouče
Vybral jsem tyhle kotouče
Naposledy upravil(a) kleinak dne 30 říj 2014, 21:44, celkem upraveno 1 x.

Reklama
 

Uživatelský avatar
kleinak
Příspěvky: 248
Registrován: 26 dub 2013, 23:37

A jsem připraven na letošní zimu.

Příspěvek od kleinak » 30 říj 2014, 20:39

A mám to za sebou i Zafča.
Zimní pneu, výměna oleje, a žhavení.
Zimní pneu mám Debica Frigo 195/65/15 Když jsem je kupoval, netušil jsem že to budou Poláci, původně jsem chtěl Sava Eskimo, ale ty už nebyli. Letos je budu mít už 4 zimu a můžu s klidným svědomím říct, že jsem udělal dobře. Sjíždějí se po celém obvodě stejně,fungují perfektně ne sněhu, nehučí, takže za mě Super můžu doporučit. 8)
Dále výměna oleje, Total Quardz 9000, výměna olejového filtu a žhavící svíčka.
Přílohy
A tady letní, rozdíl tam je :-)
A tady letní, rozdíl tam je :-)
Zimáky
Zimáky
Naposledy upravil(a) kleinak dne 31 říj 2014, 17:03, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kleinak
Příspěvky: 248
Registrován: 26 dub 2013, 23:37

srovnání brzd. kotoučů ATE vs Bosch

Příspěvek od kleinak » 30 říj 2014, 21:03

A tady je srovnání kotoučů ATE a Bosch, docela rozdíl. Bosch mají za sebou již rok, ale rezivěli již hned od namontování. ATE mám asi 2měsíce a pořád nic, asi to bude tím, že jsou vysoce nauhličené :D
V každém případě dávám 8) za ATE.
Přílohy
Bosch
Bosch
ATE
ATE
ATE
ATE

Uživatelský avatar
kleinak
Příspěvky: 248
Registrován: 26 dub 2013, 23:37

Re: Žirafa 2.0 DTi 74kw, 16valve,rv 03 Olomouc + Pokračování

Příspěvek od kleinak » 08 pro 2014, 20:26

Tak a mám po ptákách.
Určitě se to stalo i vám, celé léto vše OK a v zimě??? Najednou přestalo auto topit :x , sice není venku ještě taková zima, ale naštve to.Ventilátor funguje.Dokonce jsem si všiml, že nefungují ani klapky, ať to nastavím jak koliv, fouká to pořád se všech. Zatím jen bádám, čím to může být. Někde na fóru psali, prý podržet společně tlačítko AUTO a ECO a prý mám slyšet nějaké cvakání a já neslyším nic.
:cry: :cry: :cry: Obracím se na vás s pomocí, určitě si tím někdo už prošel. Topení mám elektrické, Climatronic, budu rád za každou radu.

jerry mouse
Příspěvky: 3559
Registrován: 01 srp 2009, 13:55
Bydliště: červenomodrá TOTALITA. PO Vychod.

Re: srovnání brzd. kotoučů ATE vs Bosch

Příspěvek od jerry mouse » 08 pro 2014, 22:14

kleinak píše:A tady je srovnání kotoučů ATE a Bosch, docela rozdíl. Bosch mají za sebou již rok, ale rezivěli již hned od namontování. ATE mám asi 2měsíce a pořád nic, asi to bude tím, že jsou vysoce nauhličené :D
V každém případě dávám 8) za ATE.
Ja zasadne len ATE 8) 8) 8) a aj po 1.5 roku prevadzky a skoro 40tkm vyzeraju stále ako nové, žiadna korozia!!! 8) 8) 8)
ZA-22dtr mt6-f40 Silver Elegance m03 (aktuálne 393tkm) No-Kat No-EGR.Alzaf 285tkm,bolo AstraF-1,6 8V combi. Pokiaľ nie som tu tak, som určite niekde inde.. ešte sa nestalo, že by som nebol absolútne nikde.. Alfamobil +421 948 833 957 alebo Pevný 0905 833 957

Uživatelský avatar
kleinak
Příspěvky: 248
Registrován: 26 dub 2013, 23:37

Re: Žirafa 2.0 DTi 74kw, 16valve,rv 03 Olomouc + Pokračování

Příspěvek od kleinak » 09 pro 2014, 17:56

Tak dnes jsem měl trochu času a rozdělal jsem kryt u spolujezdce a zjistil jsem, že je tam servo na otevírání a zavírání teplého a studeného vzduchu, vypadá to, že je po něm. Ta hřídelka, co otáčí tím světlým plastovým šoupátkem se neotáčí, tím pádem to fouká jen studený vzduch, ale dá se to ručně posunout, takže teplo bych už měl vyřešené :D , ale??? Klapky nefungují, ani jedna, pořád to fouká všude, ať přepnu buď na sklo, nebo na nohy :( , to jsem z toho blázen. Budu muset rozdělat asi i druhou stranu u řidiče. Neví někdo z vás,kde mám hledat to další servo. :? :? :?
Zatím se mi nikdo neozval, neříkejte, že jsem jediný, komu to přestalo fungovat, to se mi nechce věřit. :(
Aspoň, že v autě už nezmrznu :wink:
Přílohy
servo,nebo klapka teplého vzduchu.jpg

Uživatelský avatar
kleinak
Příspěvky: 248
Registrován: 26 dub 2013, 23:37

Re: Žirafa 2.0 DTi 74kw, 16valve,rv 03 Olomouc + Pokračování

Příspěvek od kleinak » 09 pro 2014, 19:06

Tak jsem to musel vymontovat, abych vůbec mohl na netu něco podobného shánět :(
Aspoň to můžu ukázat v Oplu a oni mi řeknou cenu, bude určitě překvapivá, jako všechno na Zafču :lol: , ale do smíchu mi nebude.

Uživatelský avatar
kleinak
Příspěvky: 248
Registrován: 26 dub 2013, 23:37

Re: Žirafa 2.0 DTi 74kw, 16valve,rv 03 Olomouc + Pokračování

Příspěvek od kleinak » 09 pro 2014, 19:09

Elektromotorek, klapka studeného a teplého vzduchu Behr
Přílohy
WP_20141209_18_35_49_Pro.jpg
WP_20141209_18_34_41_Pro.jpg

Uživatelský avatar
kleinak
Příspěvky: 248
Registrován: 26 dub 2013, 23:37

Re: Žirafa 2.0 DTi 74kw, 16valve,rv 03 Olomouc + Pokračování

Příspěvek od kleinak » 10 pro 2014, 22:26

Vidím, že asi to nikoho nepotkalo. To buďte rádi :D , jen jsem myslel, že mi s tím někdo pomůže.
Dnes mi řekli v Oplu, že to stojí 3600kč a práce 600kč na hod. bez DPH.
To si opět ještě rozmyslím. :? :?
Hlavně, že se dá ta klapka ovládat i ručně, takže teplo už mám :D

Uživatelský avatar
Hardy
Příspěvky: 1460
Registrován: 10 dub 2010, 01:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Žirafa 2.0 DTi 74kw, 16valve,rv 03 Olomouc + Pokračování

Příspěvek od Hardy » 11 pro 2014, 13:26

Niekedy je lepšie mať manuálnu klímu a nie automatickú no :D.
Moje prvé auto: Astra G 3door X16XEL - R.I.P

Kód: Vybrat vše

https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=46&t=18192
Moje terajšie auto: Astra G Bertone Coupé Z20LET

Kód: Vybrat vše

https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=50&t=25292
In memoriam Paul Walker - R.I.P

Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: Žirafa 2.0 DTi 74kw, 16valve,rv 03 Olomouc + Pokračování

Příspěvek od Alzafir » 11 pro 2014, 16:12

Nemáš co zkazit, rozeber to a zjisti, jestli je funkční motorek anebo jestli je vada ve snímači polohy.
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

Uživatelský avatar
kleinak
Příspěvky: 248
Registrován: 26 dub 2013, 23:37

Re: Žirafa 2.0 DTi 74kw, 16valve,rv 03 Olomouc + Pokračování

Příspěvek od kleinak » 11 pro 2014, 18:05

Hardy píše:Niekedy je lepšie mať manuálnu klímu a nie automatickú no :D.
Hardy, ty jsi mě vážně rozesmál :D :D :D , to s tebou souhlasím, ale kam by svět spěl, kdyby se nikam vývoj nepohnul a vše bylo manuální :D
Teď to jen opravit, rada od tebe mi asi nepomůže.

Uživatelský avatar
kleinak
Příspěvky: 248
Registrován: 26 dub 2013, 23:37

Re: Žirafa 2.0 DTi 74kw, 16valve,rv 03 Olomouc + Pokračování

Příspěvek od kleinak » 11 pro 2014, 18:12

Alzafir, nazdar, snímač polohy? To je pro mě novinka, asi je to přesný název, jelikož takhle by to mělo fungovat. Já jsem ho rozebral, to znamenalo jen oddělat kryt a zkusil jsem ho manuálně pootočit a fungovalo to. To je mi záhada, já nejsem zdatný zrovna v téhle elektrice, chtělo by to proměřit, zda kabel dává vůbec šťávu k tomu snímači. V sobotu jedu k bratránkovy, tak budu zase chytřejší, ten se v tom vyzná. Ale proč NEFUNGUJÍ klapky :? ???? Ty přece nemají nic společného se snímačem polohy???

Uživatelský avatar
kleinak
Příspěvky: 248
Registrován: 26 dub 2013, 23:37

Re: Žirafa 2.0 DTi 74kw, 16valve,rv 03 Olomouc + Pokračování

Příspěvek od kleinak » 15 bře 2015, 20:28

Tak pořád jezdím bez automatické klimatizace a topení, zkoušel jsem to servo rezebrat a je v pohoděm funguje i když trochu ztuha. Vyzkoušel jsem i jiné, ale bylo taky to nešlo,takže asi tím servem to nebude. Bratránek to všechno proměřil a zjistil, že impuls z panelu nefunguje, tak jsem objednal jiný panel, má přijít v týdnu a potom se uvidí, pokud to tím nebude, tak bude k prodeji :D , bude ale stříbrný.
Nechci předbíhat, ale kdyby měl někdo potom zájem?? Byla docela fuška ho sehnat a zjišťuji to docela často, že pro Zafiru rv. 2003 jsou náhr. díly drahé, nebo vůbec nejdou sehnat. Ptal jsem se u OPLA co to stojí a málem jsem se vyvrátil, řekli mi 24tis kč :? :? :? Chtěl jsem si zjistit cenu,pro případ cena na vrakáči. :wink:

Uživatelský avatar
kleinak
Příspěvky: 248
Registrován: 26 dub 2013, 23:37

Re: Žirafa 2.0 DTi 74kw, 16valve,rv 03 Olomouc + Pokračování

Příspěvek od kleinak » 06 led 2016, 22:30

Zdravím všechny,rok se s rokem sešel,byl jsem zde naposledy v roce 2013 a dodnes mi nikdo na můj problém neodpověděl. Tímto Váš žádám znovu o pomoc. Pořád nefungují ventilátory klimatroniku,jak mají, už jsem to zkoušel všude,ale marně,tak snad tady o tom může někdo vědět. Chtěl jsem volat RomanoviK,ale nějak tyjeho stránky www. nefungují,takže zase nic. Problém je v tom,že ventilátory foukaji všude,nejdou řidit kam maji foukat,buď na nohy,nebo nasklo a na přední sklo to vůbec nefouká a v zimě bych to rozhodně ocenil,jelikož okno nejde odmlžit.Nejde řídit teplota,Musím to řídit manuálně a to tak,že chytnu na pravou stranu k tunelu k pylovému filtru,kde je servopohon a ten Musím přetlačit ručně. Ale pořád to nechce foukatna přední sklo. Takže problém je ten, že nejdou ovládat ventilátory,prostě jenfoukají,kromě předního skla,tam to nejde vůbec a nejde nastavit digitálně teplota,jen manuálně a to buď Hrad nebo Cool,nic jiného. Budu řád za každé info. Jo a přední digitální panel jsem měnil a je to pořàd stejné. SNAD SE NĚKDO OZVE.

Odpovědět