Cobeinův Gildemeister /vs. Concordia III (str. 20..a dál...)

Ukažte ostatním svojí Zafiru.
Odpovědět
Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: Cobeinův Gildemeister /vs. Concordia III (str. 20..a dál

Příspěvek od Alzafir » 12 črc 2019, 20:17

COBEIN píše:
Gallo píše:2x 0,7l Grant's, dohromady 50x 0,5l plechovek piva Budvar a 1x0,5l klášterní medoviny)
Tahat dříví do lesa?
Co tak Rakije, crnovino, Travarica, Karlovačko?
S tím co popisuješ bych nikam nejezdil. Možná na Slapy :mrgreen:
A jestli to klapne, jedu až na Vis.
Anebo to máš padarek pro domácího? :lol:
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

Reklama
 

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Cobeinův Gildemeister /vs. Concordia III (str. 20..a dál

Příspěvek od COBEIN » 13 črc 2019, 06:39

Já ty lihoviny typu Rakije, Slivovice moc nemusím, vlastně vůbec to nemusím. Kdysi, to jsem ještě nebyl plnoletý jsem se ze slivovice ožral tak, že jsem ten kvartýr kde se chlastalo zblil (po našemu zgrcal) tak že ostatní když to cítily otevřely okna a grcalo se ven na trávu! Naštěstí byl ten kvartýr v přízemí. (kvartýr je byt) A jejich pivo neznám, neochutnal jsem zatím, vždycky když jsem tam jezdíval s rodinou vozil jsem si svoje. Ne ve snaze ušetřit, ale Budvar je Budvar!
ASTRA LA VISTA

Uživatelský avatar
Luboš X17DTL
Příspěvky: 2216
Registrován: 03 črc 2007, 20:51
Bydliště: Slatina(NJ)

Re: Cobeinův Gildemeister /vs. Concordia III (str. 20..a dál

Příspěvek od Luboš X17DTL » 13 črc 2019, 07:15

Zafirou do Chorvatska je houby zážitek, proč nejedeš Smartem :D
Opel Astra F Caravan X17DTL (už má novou majitelku)=>
Astra G Caravan 1,7 DTi (na to se už jen dívám)=>
něco malého černého patří ženě a já nemám nic:-(
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=10583

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Cobeinův Gildemeister /vs. Concordia III (str. 20..a dál

Příspěvek od COBEIN » 13 črc 2019, 21:05

Smart je už minulost, ona Markéta měla velké nároky a tak jsme to rozpustili. Jako kamarádi si ale voláme, píšeme, a dokonce k ní povezu FIDA (korela) když pojedu na ostrov.
ASTRA LA VISTA

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Cobeinův Gildemeister /vs. Concordia III (str. 20..a dál

Příspěvek od COBEIN » 30 črc 2019, 08:54

Tak jsem se vrátil! Dovolená co se týče počasí tak byla vynikající, ubytování a prostředí na ostrově PAG taky skvělé, jen ta cesta zpět byla divoká. Celé Chorvatsko,Maďarsko a Slovensko se stěrače na čelním okně nezastavily, rychlost všech na dálnici mnohdy klesla pod 70 Km/h! Ale dojeli jsme v pořádku a to je podstatné! Concordia za obě cesty spolikala 2300 Km s jedním problémem, přestaly svítit obě přední mlhovky a pojistka je v pořádku, takže nejspíš nespíná RELÉ. :?
ASTRA LA VISTA

Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: Cobeinův Gildemeister /vs. Concordia III (str. 20..a dál

Příspěvek od Alzafir » 30 črc 2019, 13:33

Co kontrolka na palubovce, svítí?
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Cobeinův Gildemeister /vs. Concordia III (str. 20..a dál

Příspěvek od COBEIN » 30 črc 2019, 16:39

Alzafire nesvítí, od té doby co jsi se mi v tom pohrabal to nesvítí. Auto šlapalo řekl bych tak na 98% bez problémů, 1% je ta nefunkčnost př. mlhovek (do odjezdu svítily) a druhé procento ty zadní pravé dveře. Ten nefunkční centrál na nich. Po návratu jsem měl u sousedky papír o tom že mám na poště balík. Přišel mi ten zámek který mám podle tebe v háji a který jsem na Bazoši koupil z auta které dotyčný rozebíral. Uhádal jsem cenu na 500.-Kč vč. poštovného. Dnes jsem si udělal čas a zámky jsem prohodil a výsledek? NIC, dveře pořád centrálem neodemknu a nezamknu. Jsou dvě možnosti: 1, závada je někde jinde(dráty v husím krku) 2, nebo mi dotyčný inzerent poslal motorek o kterém věděl že nefunguje a já jsem byl tím padem podveden. :?
ASTRA LA VISTA

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: Cobeinův Gildemeister /vs. Concordia III (str. 20..a dál

Příspěvek od vasekpetr1 » 30 črc 2019, 18:37

Renku, ten zaslaný zámek odzkoušíš, když si na konektoru najdeš označené piny motorku (2,3 a 6) a na ně přivedeš 12 Voltů buď ze zásuvky nebo od baterky, ale tady pozor na zkrat - mohly by se ti ty dráty v ruce vypařit :D . Jeden vodič připojíš na kontakt 6 a druhý zkusíš dát na 2 nebo 3. Motorek by měl přejet do druhé polohy a zastavit se. Pro jistotu můžeš otočit polaritu (plus a mínus), jestli motorek přejede zpátky s tím, že opět dáš jeden drát na 6-ku a druhý buď na 2 nebo 3. Pokud motorek nebude mít snahu cokoli dělat, je chyba nejspíše v koncáku uvnitř zámku nebo samotný motorek. Zkus se zámkem troch drsněji praštit, někdy to pomůže, že se koncák rozhýbe :wink: .

A u těch mlhovek zkus prohodit relátka třeba od zadních mlhovek a předních mlhovek v pojistkovce (jsou vedle sebe v horní řadě K4 a K5 třetí a čtvrté zprava), jestli není špatné relé.
Přílohy
zámek astra.jpg
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Cobeinův Gildemeister /vs. Concordia III (str. 20..a dál

Příspěvek od COBEIN » 30 črc 2019, 18:47

Ty brďo, to jsou mi ale rady: Zkus se zámkem troch drsněji praštit, někdy to pomůže, že se koncák rozhýbe :wink: . Zítra to vyzkouším kamaráde, myslím to že stím trochu drsněji praštím. Dnes už se mi k autu nechce a navíc by si někdo mohl myslet že tam kradu a zavolal by třeba četníky! Tapecírung (výplň dveří) jsem tam raději ani nenasazoval, o to to mám snadnější..... Děkuji za radu! Vašku 8)
ASTRA LA VISTA

Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: Cobeinův Gildemeister /vs. Concordia III (str. 20..a dál

Příspěvek od Alzafir » 31 črc 2019, 07:02

COBEIN píše:Alzafire nesvítí, od té doby co jsi se mi v tom pohrabal to nesvítí. Auto šlapalo řekl bych tak na 98% bez problémů, 1% je ta nefunkčnost př. mlhovek (do odjezdu svítily) a druhé procento ty zadní pravé dveře... :?
Tak tady to ale fakt nehraje.
Malá rekapitulace, když jsem se hrabal v elektrice, ta anabáze s tím tažným, tak to vše chodilo včetně mlhovek.Do předních jsem nevrtal, nebylo proč. A to ti svítilo při odjezdu? Já se v tom pak ještě hrabal, ale to už jsme řešili jen ten nefunkční zámek, dráty v husím krku jsem kontroloval 2x a byly v pořádku, to jsi koneckonců viděl. Že se mi ještě nestalo, aby byl přerušený drát mezi jednotkou centrálu a husím krkem, to nestalo. Ne že by to nemohl být tento případ, ale pořád sázím na zámek.
Takže pokud fungují ostatní zámky, pak to ne ní jednotkou, pouze zámek nebo kabeláž. Mezi jednotkou a husím krkrm je slabé místo ten husí krk. Ten je ok. Pokud by to bylo fakt v drátech, pak je to na informaci pro Vatikán, to jsem ještě neviděl.

Mlhovky- relé je řízeno multitimerem, zkus prohodit relé. Na obrázku je červeně pro přední a zeleně pro zadní mlhovky.
mlha.png
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Cobeinův Gildemeister /vs. Concordia III (str. 20..a dál

Příspěvek od COBEIN » 31 črc 2019, 14:44

Alzafire asi jsi to nepochopil a nebo já jsem to špatně napsal, myslel jsem to tak, že kontrolka na přístrojovce se nerozsvítila a nesvítí! Než jsem odjel na tu cestu tak jsem jen tak pro zvědavost zkontroloval stav osvětlení auta, vše včetně předních mlhovek svítilo. Ale po cestě zpět v tom šíleném děšti co nás zastihl jsem chtěl pustit př. mlhovky a nerozsvítila se zeléná kontrolka od nich. Když jsem zůstal na dálničním parkovišti na chvilku (cigárko) stát tak jsem vylezl ven z auta a opravdu nesvítily. Nesvíti doteď, ale už jsem to víc nezkoumal, o víkendu mám volno tak zajedu k potůčku a budu bádat. Jinak bylo vše O.K. na ten zámek taky časem dojde.
Naposledy upravil(a) COBEIN dne 01 srp 2019, 00:58, celkem upraveno 1 x.
ASTRA LA VISTA

Uživatelský avatar
p.somik
Příspěvky: 992
Registrován: 15 dub 2010, 20:50
Bydliště: Moravskoslezský
Kontaktovat uživatele:

Re: Cobeinův Gildemeister /vs. Concordia III (str. 20..a dál

Příspěvek od p.somik » 31 črc 2019, 20:06

Renku, taky mi nešel zámek na pravých zadních dveřích, koupil jsem taky zámek, ale nakonec to byly opravdu dráty, jenže kousek dále, v husím krku dveří vše ok, chtělo to rozebrat kousek dále. jinak konektory na obou zadních dveřích jsou stejné, pro jistotu můžeš ten koupený jen připojit na druhou stranu a uvidíš, jestli je to v motorku zámku.
ZAFIRA 1,8i 16V 2003 Z18XE, TC,AUT.KLIMA, PC,TEMPOMAT,LPG sekvenční BRC(od 63.000km)
OP-COM v PL, EN, CZ + redukce na starší Oply
Ex Astra F C14NZ LPG, prodáno ve 338000km, nyní 474000km (LPG od 60.000km)(2017)

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Cobeinův Gildemeister /vs. Concordia III (str. 20..a dál

Příspěvek od COBEIN » 31 črc 2019, 21:00

p.somik píše:Renku, taky mi nešel zámek na pravých zadních dveřích, koupil jsem taky zámek, ale nakonec to byly opravdu dráty, jenže kousek dále, v husím krku dveří vše ok, chtělo to rozebrat kousek dále. jinak konektory na obou zadních dveřích jsou stejné, pro jistotu můžeš ten koupený jen připojit na druhou stranu a uvidíš, jestli je to v motorku zámku.
Děkuji za radu p.somiku, vyzkouším to ale až o víkendu u potůčku jestli nebude pršet. I když se mi nebude chtít sundávat ze dveří ten tapecírung-to už vím teď, ale co bych pro svou Concordii neudělal že? Jezdím v tom autě převážně sám a tak to bez funkčních dveří zvládnu, když už jsme zvládli spolu tu cestu na ostrov.
ASTRA LA VISTA

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Cobeinův Gildemeister /vs. Concordia III (str. 20..a dál

Příspěvek od COBEIN » 22 srp 2019, 11:42

Je to už sice pár dnů co jsem to p.somiku vyzkoušel a pak jsem to sem nenapsal: koupený i můj zámek na druhé straně normálně fungují. Tzn. problém v drátech a tomu nerozumím (i když pájku a cín mám :D) tak to nechám na odborníkovi: Alzafirovi. S tím jsem domluvený, že až bude mít prováděnou opravu dílny hotovou tak přijedu do Ostravy a pokusí se to najít.
ASTRA LA VISTA

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Cobeinův Gildemeister /vs. Concordia III (str. 20..a dál

Příspěvek od COBEIN » 26 srp 2019, 01:51

Ahoj kluci, je právě 1:50 hod. a já zase hlídám v továrně. Až se po příjezdu domů prospím, jedu do Pardubic utrácet těžce odsezené koruny na vrátnici. Concordia bude mít zase nějaké plus! Budu mít v blížících se studených měsících "teplou dupku", tak říkají místní autičkáři(ke kterým jsem do nehody patřil i já) vyhřívaným sedačkám.
Vše potřebné kromě těch sedadel a dvou relátek už mám. Sehnal jsem dokonce sedačky se stejným dekorem na čalounění, tzn. že nemusím kupovat všechny sedačky a stačí mi prohodit jen přední dvě. V úterý (pokud nebude pršet) budu u potůčku úřadovat.


V regionálním rádiu hlásili na zítřek polojasno s vyššími teplotoami! Pojedu k potůčku!
Naposledy upravil(a) COBEIN dne 26 srp 2019, 12:26, celkem upraveno 2 x.
ASTRA LA VISTA

Odpovědět