Zafira A 1.6 CNG - špatně startuje, jinak OK

Co nenajdete na fóru v sekcích Astra G, pravděpodobně to bude zde.
Odpovědět
Inazuma
Příspěvky: 11
Registrován: 16 čer 2008, 19:01

Zafira A 1.6 CNG - špatně startuje, jinak OK

Příspěvek od Inazuma » 22 kvě 2017, 09:58

Zdravím.
Několik let mi Zafira A CNG špatně startuje. Někdy přijdu k autu a naskočí na první otočení, většinou to ale musím trápit několikrát. Je jedno, jestli je venku -20 nebo vedro. Ani nemá vliv, jestli to na přepnuté na CNG nebo na benzín.
Vždy nakonec naskočí, ale v zimě s trochu horší baterkou už jsem měl občas pocit, že nenastartuju.
Když motor naskočil a po vypnutí znovu startuju, auto naskočí hned, ale jak vystydne, tak je problém.
Jakmile je nastartováno, jiný problém není. Otáčky drží normálně, jede normálně (CNG i benzín).
Diagnostika prý nic neukazuje. Asi to bude nějakým čidlem, ale prý je těžké na to přijít, když diagnostika nic neukazuje a auto jede jinak normálně. Prý mohou čidla měnit postupně, ale může mě to stát spoustu peněz a není záruka, že na to přijdou. Může to být i v ŘJ.
Nijak se to nezhoršuje ani nezlepšuje. Za ty roky už se měnila i zapalovací lišta, vyzkoušel jsem několik typů svíček (teď tam mám Bosch 0242236564), ale je to stále stejné.

Netušíte někdo, čím by to mohlo být?

Ještě jedna věc, která s tím nesouvisí - po nastartování na CNG nebo po přepnutí z benzínu na CNG po startu se ozve taková kovová docela hlasitá rána. A to mám pocit, že to dřív tak nebylo - zvuk to sice vydalo, ale ne tak hlasitý. Podle mě se to zhoršuje. Dělá to jen když auto nějakou dobu stojí, když to pak přepínám znovu, tak se žádný zvuk neozve.
Jestli někdo máte CNG, co vám to dělá?

Dík.

Reklama
 

Odpovědět