odešla mi druhá vodní pumpa

Co nenajdete na fóru v sekcích Astra G, pravděpodobně to bude zde.
Odpovědět
Uživatelský avatar
harvej
Příspěvky: 109
Registrován: 21 lis 2010, 20:33
Bydliště: TRUTNOV

odešla mi druhá vodní pumpa

Příspěvek od harvej » 21 črc 2016, 19:33

Rozvody měněné hned po koupi auta ještě měli dle tachometru do výměny 10000km.Najeto asi 15 tisíc a ulomená lamela v pumpě měli jsme kliku byli jsme doma týden z Chorvatska.O pět komplet rozvody pumpa najeto asi 10 tisíc a pumpa už začala rachtat.Ptám se co způsobuje že puma tak rychle odejde je to výrobcem nebo to způsobuje něco jiného.Rozvodová sada byla INA pumpa výrobce nevím.Ptám se ještě jestli budu muset měnit opět komplet rozvody když ta pumpa jenom slabě rachtá.Servis už mám domluvený.

Reklama
 

Uživatelský avatar
langdon2
Příspěvky: 3784
Registrován: 17 led 2008, 10:48
Bydliště: Nitra SR
Kontaktovat uživatele:

Re: odešla mi druhá vodní pumpa

Příspěvek od langdon2 » 21 črc 2016, 22:23

Vymen len pumpu, a tu co tam bola doteraz normal reklamuj.. Neviem.. so znackou INA som zatial nemal problemy.. Do svojho vlastneho ale davam vzdy len SKF.
Opel Insignia 2,0 Cdti 2010
Opel Astra G 1,4 16V r.v. 1999 ex...
Opel Corsa B 1,2 16V r.v. 1999

Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: odešla mi druhá vodní pumpa

Příspěvek od Mojmec11 » 21 črc 2016, 23:39

Rozhodně bych to prodejci "omlátil o hlavu". A taky napiš co je to za motor. Mě dávaj SKF a pohoda. Kolikrát rozvody přejedu,klidně o pár tisíc,když mi to časově nevychází do servisu a nikdy žádnej problém. V tvým případě stačí vyměnit jen pumpu. Jednou ulomená lopatka a ted asi ložisko v háji,už bych tu značku nebral.
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

Honz@
Moderátor
Příspěvky: 3654
Registrován: 28 kvě 2006, 11:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: odešla mi druhá vodní pumpa

Příspěvek od Honz@ » 22 črc 2016, 10:56

Pokud máš pumpu z Kelly apod. a dělal si to sám, nikomu nic o hlavu neomlátíš. V podmínkách potvrzuješ, že bude "provedena odborná montáž". Takže jedině faktura ze servisu pro reklamaci.
Už bylo dost...
ex:
1x Vectra C
6x Astra G
2x Astra H
1x Insignia ST
2x Corsa D
3x Combo C
1x Corsa A

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: odešla mi druhá vodní pumpa

Příspěvek od Marťasek » 25 črc 2016, 06:26

INA jsem měl v předchozím oplu A. a pohoda. teď do zafirky dávám jen SKF. Podle mě taky - náhoda - špatný díl.

Co jsem tady četl tak chlapi normálně dělají to, že 1 výměna celá sada komplet a na druhé vyměnˇují jen řemen... Prý ty kladky i pumpa vydrží daleko více... No já nevím já vždy měnil vše při jednom...
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Uživatelský avatar
marablind
Příspěvky: 223
Registrován: 15 úno 2014, 21:11
Bydliště:

Re: odešla mi druhá vodní pumpa

Příspěvek od marablind » 25 črc 2016, 08:13

Honz@ píše:Pokud máš pumpu z Kelly apod. a dělal si to sám, nikomu nic o hlavu neomlátíš. V podmínkách potvrzuješ, že bude "provedena odborná montáž". Takže jedině faktura ze servisu pro reklamaci.
To není vždy pravdou. Kupoval jsem si v kelly termostat na OPC, sám jsem si ho tam dal a propouštěl. Tak jsem ho donesl na reklamaci a žádný problém, dostal jsem peníze zpátky. :)
Astra G OPC II
Astra H OPC
Astra J OPC

Odpovědět