Original svíčky nebo jine i na LPG??

Co nenajdete na fóru v sekcích Astra G, pravděpodobně to bude zde.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomisekc
Příspěvky: 81
Registrován: 25 led 2009, 10:57
Bydliště: Valašské Meziříčí

Original svíčky nebo jine i na LPG??

Příspěvek od Tomisekc » 23 úno 2013, 14:58

Zdar.

Po nedavnem namontovani LPG do me Zafirky jsem k vuli starym svickam koupil nove ktere jsou urcene na LPG...
Brisky po 90kč..
vse bylo v poradku ale po tydnu zacalo autko na benzin trhat a nedokazalo se ani rozjet..neslo ani poradne do otacek..max.4000 + - a konec!!!
jakmile se prepl na plyn tak bylo po obtizich...

byl jsem v patek na revizi plynu a tam bylo zjisteno spatne spalovani na benzinu kde jely i jen 3 valce..

Doporucil mi svicky origo na benzin,ale bud od Brisku nebo Bosch a aby melo elektrodu 0.7 aby hazela pekna jiskra i na LPG...

Tedkom otazka?

Koupit origo svicky co patri do zafirky s elektrodou 1mm znacky BOSCH FLR 8 LDCU+ a nebo doporuceny Brisk (A-line 23 BRISK) a elektroda 0.8mm??
mam strach ze kdyz koupim origo Bosch tak ze mi bude spatne spalovat PLYN...
Zafira 1.8
MOTOR:X18XE1
r.v.1999
85kw

Diky za odpovedi a rady..

Reklama
 

Uživatelský avatar
kulisek91
Příspěvky: 1120
Registrován: 20 čer 2010, 11:08
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Original svíčky nebo jine i na LPG??

Příspěvek od kulisek91 » 23 úno 2013, 15:03

Ahoj,mám H astru na LPG,měl jsem stejný problém. Po předělání na LPG mi v servisu nechali staré svíčky,,bosh :) chvíli to jezdilo ale pak to začalo cukat. Řešili jsme co s tím a nakonec jsme zjistili že v téhle zimě dělá problém sepnutí LPG při nézkým zahřátí motoru. Zvedli jsme teplotu při kterém má auto sepnout. Nové svíčky tam jsou taky protože ty co tam byly se celé spálily. Tuším že to jsou svíčky znova BOSH jenom na benzín a auto šlape jak má
Miluji svou vodní dýmečku...jedna z mála žen, na které bych nedal v životě dopustit.Nikdy mě nepodvede, nehádám se s ní.. Jen někdy škoda, že kouřím já jí a né ona mě!
bývalka, Opel Astra G 1.6 16V Pokořená hranice 210000 :)
Nyní Opel Astra H 1.6 Twinport 77 kw + LPG momentálně najeto 195000 km

Uživatelský avatar
Tomisekc
Příspěvky: 81
Registrován: 25 led 2009, 10:57
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Original svíčky nebo jine i na LPG??

Příspěvek od Tomisekc » 23 úno 2013, 15:20

U mne technik rikal ze bud to bude tema svickama ze na ten plyn ty svicky sou naprd..ze spatne spaluji a asi mel pravdu ze na benzin to frcelo i na 3 valce...
A nebo ze by mohly byt spatne LPG vstrikovace..
Tak uvazuji koupit svicky origo na benzin BOSCH a melo by to byt ok..bo predtim se starymi origo svickama to nedelalo..
tedkom otazka zda origo Bosch s 1mm odtrhem nebo mnesi 0.7mm

mirek-s
Příspěvky: 27
Registrován: 17 zář 2010, 20:31
Bydliště: Lichnov (u Kopřivnice)

Re: Original svíčky nebo jine i na LPG??

Příspěvek od mirek-s » 23 úno 2013, 18:16

Ahoj, mám auto na LPG 2 roky a taky jsem různě laboroval se svíčkama. Nakonec mám nejlepší výsledky se svíčkama Denso K20TT, fungují dobře na plyn i benzín. Jinak je potřeba jednou za čas vyjet komplet benzínovou nádrž a nakoupit min 1/2 nádrže kvalitního benzínu. Jinak já do toho benzínu vždy přidávám aditivum. Hold benzín stárne a pokud ho nevyjedeš a nekoupíš nový, tak na ten starý to blbne. Toť mé zkušenosti.
Opel astra F combi 1,6 - X16SZR manželka,Opel astra G combi 1,6 - X16XEL v mém užívání

Marek Sládek
Příspěvky: 223
Registrován: 19 dub 2011, 10:56

Re: Original svíčky nebo jine i na LPG??

Příspěvek od Marek Sládek » 23 úno 2013, 18:31

Ahoj.
Taky jsem laboroval. Měl jsem originální, taky Bosch pro LPG, ale nejlepší mě to jede na benzín i LPG se svíčkama od NGK Laser Line, já mám číslo 1.
Mára
Opel Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE) - Sport, LPG + svíčky NGK Laser Line 1, vložka filtru sání KN, 15" Alu, elektrické střešní okno, folie, Defend, leptané VIN, zaslepená odbočka EGR, Tempomat, Op-Com + LPG Elpigaz diagnostika, 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.

Uživatelský avatar
mexxo
Příspěvky: 2388
Registrován: 22 led 2008, 00:46
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Original svíčky nebo jine i na LPG??

Příspěvek od mexxo » 25 úno 2013, 21:43

Určite original sviečky na benzin.
Ja som 100% spokojný s NGK BKR5EK. Mal som ich od kedy som kúpil auto a nechal som ich aj po prestavbe na LPG.
Prvé som tam mal cca 40tis km na benzín a po prestavbe asi 20tis km na LPG a nikdy žiedny problém. Druhé som tam dal len preto, lebo tie prvé tam už boli moc dlho, ale nespozoroval som žiadny rozdiel. Šlape jak hodinky. :D

IGI
Příspěvky: 472
Registrován: 22 úno 2007, 21:18
Bydliště: Severní Moravák
Kontaktovat uživatele:

Re: Original svíčky nebo jine i na LPG??

Příspěvek od IGI » 12 říj 2013, 07:37

No já měl klid se starými svíčkami ale najednou auto začelo škubat na LPG a na benzín v pohodě a asi za měsíc škubalo i na benzín a slavný mechanik rozhodl výměnu zapalovací lišty tak se vyměnila a bylo měsíc všechno v pořádku a najednou zase škubání a jedna svíčka úplně v prdeli a frajer když měnil lištu tak na svíčky ani nemrknul. Jelo to. No a světe dib se začlo mi to škubat na benál asi po měsíci s vyměněnýma svíčkama ale na LPG to jede super. Nastartovat to jde super ale za 10 sekund po nastartování začne motor vynechávat a jak přidám plyn tak se to dusí a vynechává jako traktor no a jak přepne na LPG tak pohoda všechno v pořádku. Co s tím? :? Žeby svíčky? Ani nevím jaké mi tam dal ale asi NGK. přes tel. mi technik z LPG říkal že to budou asi vstřikovače a v servise možná více problémů, váha vzduchu? těsnění pod hlavou? no ale to by blblo i na LPG ne?
Jo a myslím že to začlo blbnout po natankování benálu s ETANOLEM ale už tam mám jenom benál a nový palivový filtr
Astra G, 1.6, 16V, 74kw, motor X16XEL, 2000. hatchback 5.dv, Černá metalíza, spotřeba 5l/100, klima: ÚPRAVY-LPG IV.genrace - přímé sekvenční vstřikování, carbonové vyhřívání sedadel, GPS, nový palubní PC od Davida, xenon s regulací výkonu, black desing,alu atd.

Uživatelský avatar
honza++
Příspěvky: 142
Registrován: 09 zář 2011, 10:26
Bydliště: Kroměřížsko

Re: Original svíčky nebo jine i na LPG??

Příspěvek od honza++ » 22 říj 2013, 19:12

Používám 4000 km svíčky NGK a auto jede na LPG zcela v pohodě
Zafira Z18XE, r.v.2003, LPG - Lovato

Dupin81
Příspěvky: 469
Registrován: 19 čer 2011, 19:50
Bydliště: Přerov, Olomouc

Re: Original svíčky nebo jine i na LPG??

Příspěvek od Dupin81 » 22 říj 2013, 19:20

No já měl dobrou zkušenost již už tady zmíněnými NGK....ale co mi bundeles vyměnil motor, tak nefím co tam mám....asi na jaře, jak budu měnit olej juknu a vyměnim. 8)
Zafira 1.8 LPG-čko Z18XE
Zafira 1.8 LPG. X18xe
Škoda Felicie 1.3 a 1,6 - LPG 2000 a 1996
Škoda Octavie 2.0 LPG 2001
Škoda Rapid LPG

Odpovědět