Návod na Demontáž tapecírunku zadních dveří

Co nenajdete na fóru v sekcích Astra G, pravděpodobně to bude zde.
Uživatelský avatar
bofi
Příspěvky: 69
Registrován: 02 čer 2010, 11:20
Bydliště: Vendryně

Re: Návod na Demontáž tapecírunku zadních dveří

Příspěvek od bofi » 01 kvě 2013, 17:42

Nazdar všem, dnes jsem se podle výše uvedeného návodu rozhodnul sundat tapec v zadních dveřích.
Vše podle fotek a návodu, Miku.S díky 8) , šlo dobře až do té doby než jsem potřeboval ten tapec sundat.
Snažil jsem se přiměřenou silou zatlačit, nadzvednout, přihnout a co já vím co ještě, ale furt to nešlo.
A pak jsem přišel na to proč.Pod krytkou kde někteří mají ovládač na stahovačku okna je ještě jeden šroubek, který na fotkách nemáš označený.A tam byl zakopaný pes, pak už to šlo jako po másle.
Jestli bys to mohl doplnit do toho tvého návodu a fotek tak by to asi pár lidem pomohlo.
Tolik můj postřeh :D a ještě jednou díky za fotodokumentaci.
Zafira ´00 1.6 + LPG

Reklama
 

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod na Demontáž tapecírunku zadních dveří

Příspěvek od Marťasek » 02 kvě 2013, 12:55

Marťasek píše:Já ty zadní dveře měl rozebrané z důvodu opravy stahování oken a teď prostě nevím kde jsem udělal chybu ale ve dveřích mi něco drnčí... Už jsem to rozebral 2x a na nic emůžu přijít. Mám podezření na ty umělohmotné klipsy.

Tak jelikož mám ty dveře zdemolovaný tak je jdu dneska konečně rozebrat :-) Snad už žena nebude pořád připomínat "že tam něco klepe" (už skorem dva roky - taky si už mohla zvyknout ne :mrgreen: ) Díky za návod dneska určitě bodne! ještě byto chtělo demontáž lavice ze zafiry :oops:
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod na Demontáž tapecírunku zadních dveří

Příspěvek od Marťasek » 03 kvě 2013, 11:25

Cus technická: jak oddělat boční venkovní ochranou lyštu zadních dveří? Potvora drží fest a mám strach jí páčit, abych jí nebo dveře neponičil.
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 8169
Registrován: 28 zář 2007, 13:15
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod na Demontáž tapecírunku zadních dveří

Příspěvek od Mike.S » 06 kvě 2013, 19:26

bofi: je to tam - fotku náhodou nemáš?
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

Uživatelský avatar
kleinak
Příspěvky: 248
Registrován: 26 dub 2013, 23:37

Re: Návod na Demontáž tapecírunku zadních dveří

Příspěvek od kleinak » 06 kvě 2013, 20:25

Boční ochranná lišta 1)by měla být pouze nalepena na oboustranné pásce,ale je to originál a ta drží jak sviňa,nebo je ještě zasunuta z boku na takových výstupcích a ty by měli jít do toho hliníku na liště.
2)lišta je sice gumová,nebo něco mezi gumou a plastem a uvnitř je hliník,který drží tvar a pokud si nedáš pozor,tak hliník po zohýbáš a bude to potom vidět,jde to sice narovnat,ale né tak dobře a když to bude pokřivené,tak ta lišta,jelikož je nalepena na oboustranné pásce,nebude dobře držet.Oboustranka se dá koupit v nějakém obchodě s dílama na auto,měla by být pří,o na lišty. :wink: aspoň já ji tak koupil.

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod na Demontáž tapecírunku zadních dveří

Příspěvek od Marťasek » 07 kvě 2013, 12:44

kleinak díky za radu ale bohužel zde mimo - to se týká aster F tam to tak bylo zde ne.

Lišta je u Zafiry nacvaknutá na umělohmotných klipsech jako u tapecu. Ale na koncích je ještě zajištěna šroubem s matkou. Matky jsou schovány za gumovou zátkou a jsou umělohmotné. 8)
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Hass
Příspěvky: 2
Registrován: 18 srp 2013, 11:46

Re: Návod na Demontáž tapecírunku zadních dveří

Příspěvek od Hass » 24 srp 2013, 13:24

kamarádi, potřeboval bych poradit, nejdou mi otevřít pravé zadní dveře v autorizovaném servisu opel mi překontrolovali kabelové svazky ve dveřích ... tím to není ... jelikož mám zafirku z roku 2002, tak mi technik, řekl, že si to u nich nemám nechávat opravovat, jelikož mi budou muset zničit obložení dveří ... aby se dostali na zámek, který bude nefunkční, nebo jen z něho může být vypadnutý kabel ... . Můj dotaz zní, jde demontovat vnitřní obložení dveří, když jsou tyto dveře zavřené?? děkuji za radu ... koukal jsem na fotečky na úvodní straně a myslím si, že se nedostanu na ty tři spodní šrouby a ani na ty plastové bazmeky co jsou z boků ...

jerry mouse
Příspěvky: 3559
Registrován: 01 srp 2009, 13:55
Bydliště: červenomodrá TOTALITA. PO Vychod.

Re: Návod na Demontáž tapecírunku zadních dveří

Příspěvek od jerry mouse » 11 dub 2015, 17:08

Defender píše:Rozděkával jsem oboje na každé straně kvůli kličkám a můžu říct, že bych k tomu nářadí přidal větší plochej šroubovák.
Presne tak, aj ja použivam veľky plochy šrubovak ktorý zasuniem na začiatok strany na ktorej to chcem postupne dvihať a trochu to podpačim resp. aj pootočim šrubovakom aby sa ten začiatok čiastočne odlepil a potom to už ide jedna basen! 8) 8)
ZA-22dtr mt6-f40 Silver Elegance m03 (aktuálne 393tkm) No-Kat No-EGR.Alzaf 285tkm,bolo AstraF-1,6 8V combi. Pokiaľ nie som tu tak, som určite niekde inde.. ešte sa nestalo, že by som nebol absolútne nikde.. Alfamobil +421 948 833 957 alebo Pevný 0905 833 957

Odpovědět